Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114154 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #30
Daj rađe da ga probamo u subotu u Buševcu i tak idem na viksu u Barbariće...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #32
Naravno, već sam počeo raditi drugi. Nemoj me samo cimat da ti pošaljem fotku jer su mi ruke od boje. Tipkovnicu sam malo usro ali neću i fotić :- :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #34
Neću. Znam da sam ga otežao. Spremno za let 570 g. Prije bojanja krilo 108, nakon bojanja 148g. Trup (sa stabilizatorima) prije 94, obojan 125 .
Btw, novi (identični) model prije bojanja trup 73 (bez horizontalca); krilo 98...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #35
Odrađena dva leta. Doduše, više polijetanja od nekoliko sekundi s dosta tvrdim slijetanjem. Ništa nije strgano, osim elise, fala Bogu.
Motor vuče odlično i polijeće gotovo s mjesta (s kotačima) ali u zraku ne sluša.
Ponudio se dobrovoljac i upoznao sam Zac-a 1970. Potvrdio je moju sumnju da imam premali otklon na repu i da me zbog toga makina ne sluša. To bumo riješili i onda bi pila mogla fakat dobro letjet.
Težište je super ispalo.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #36
Odrađena dva leta. Doduše, više polijetanja od nekoliko sekundi s dosta tvrdim slijetanjem. Ništa nije strgano, osim elise, fala Bogu.
Motor vuče odlično i polijeće gotovo s mjesta (s kotačima) ali u zraku ne sluša.
Ponudio se dobrovoljac i upoznao sam Zac-a 1970. Potvrdio je moju sumnju da imam premali otklon na repu i da me zbog toga makina ne sluša. To bumo riješili i onda bi pila mogla fakat dobro letjet.
Težište je super ispalo.

dvije riječi PROP SAVER!

da sam ga imao od početka...  imao bi i 3 elise viška sada i jedan regler  :D

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #37
Želim prop saver, čak sam ga dobio u kompletu, samo što ga ne mogu jednostavno smontirati na svoj KDA. Mislim da bi trebalo okrenuti osovinu. Zna li netko više?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #38
Konačno napravljen probni let :D :D :D :D :D
Zac je letio a ja sam gledao. Meni se činilo da leti odlično, ali ja sam totalni antitalent. Probao sam napraviti lijevi krug visoko u zraku ali aerodrom u Buševcu mi je bio premali. Srećom, Zac ga je vratio iz šume...
Kaže da se tu nema što voziti i da se taj vijun vozi sam od sebe ???
Dakle vijun je super a moja letačka vještina katastrofa. Predstoji vježbanje...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #39
Ma letio si super za prvi put i bez treninga na simulatoru. U prvi mah sam pomislil da si tražil termiku na rubu šume  ;D
 
Vijun je odličan, sve napravljeno po PS-u, niti se krila ne pigaju pri lupingu, još da ima elerone ali nek i ovak je odličan.
 
Drugi puta ide kamera na njega.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #40
Izo floora je ostalo za još par modela, zaliha letvica zadovoljavajuća, ljepila ima, a boja (opet Dulux) je ostala od bojanja šanka u stanu. I tako je nastao bijeli Piper crash kit za petnaestak sati rada (do sada) i 0 (nula) uloženih kuna. To je ta dobra strana deprona ;)
http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/piper%20rc%20gradnja/IMG_4905.jpg[/img]]
http://i291.photobucket.com/albums/ll286/amater_total/piper%20rc%20gradnja/IMG_4906.jpg[/img]]
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #42
Svaka čast, model izgleda odlično a čini mi se da tako i leti.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #44
Ima neki Buševski trokut tam u desnom ćošku kod šume a sve drugo je ok
 
a amater leti ko violina
 
od prošli put je napredovao, čini se da leti negdje poskrivečki  ;D 

i ovaj fotić ti snima ko da ga nisi na placu kupio bem mu miša da ne poznam vijun mislil bi da si ga narisal u nekom programu