Skip to main content

Topic: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom (Read 9341 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #2
Ja imam obican hack modul FrSky, za sad radi bez problema - istina nisam ga rigorozno testirao jos ali prema pricama drugih ide nekih 4-5km bez problema!!!!
Uzeo bih telemetry prije ali ne postoje sistemi koji mogu iskoristiti tu funkciju!! postoji samo opcija za mjerenje napona baterije ali za to je potreban pcketpc (a to mi ne izgleda bas .....)! Bit ce zanimljivo kad naprave kompletan sistem sa senzorima i displey-em)!
LP,  Chris
... gravity always wins ....



Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #5
jedno pitanje za iskusnije u vezi bindanja prijemnika.


imam FrSky modul na hitec optic 6. E sad, interesira me da li je svaki put kad letim sa drugim prijemnikom potrebno napraviti bindanje ili se prijemnik i predajnik na neki nacin međusobno "zapamte"?

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #6
Koliko ja znam ne pamte (nemaju memoriju prethodnih), znaci poslije promjene ponovno ih morate upariti!!


pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #7
ja imam 4 kanalne i pamte sve, nema potrebe vise uparivat

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #8
- e vidis to nije nisam znao!..
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #9
jel mi moze neko reci kako se bindaju prijemnik je D8R a na stanici piše DFT rf modul
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #10
stisnes na modulu BIND gumbic, drzis i upalis stanicu, kad se upali modul pusti gumb i takav postupak napravi i na prijemniku, nakon sto se prijemnik upali i postavi crveno svjetlo na njemu, ugasis sve skupa i ponovo upalis i ojla

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #11
danas dobio 2 komada i nedaju se bindat jel to moguče novi su imam starog sada sam ga bindo držim gumb na prijemniku upalim ga i on počne brzo blinkat ok. ovi novi isto napravim upali se crvena dioda i tako stoji
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #12
svasta, pa sta nema nekih papira sa njim, trebao bi biti opisan postupak

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #13
Gore si napisao da imas modul DFT (to je telemetrijski modul) koji normalno radi sa telemetrijskim prijemnicima. Moze raditi i sa "obicnim" prijemnicima, ali na modulu imas mali deap switch kojim prebacis sa telemetrije na normalan rad.
E sad, prijemnik ti je isto telemetrijski, pa ne bi trebalo biti problema.
Međutim provjeri : - switch na modulu (u kojem je modu za telemetriju ili za "obicne).
Da li ti je na stanici izabrana PPM modulacija?
Da ti nisu novi prijemnici "obicni"? Ili ti je "stari" "obican", pa ti je modul setiran za običnjače?
To je sve kaj mi pada napamet. Ne vjerujem da su oba prijemnika (nova) bad!

Osim toga RTFM http://www.frsky-rc.com/uploadfile/201009/20100930115814373.pdf

Pozdrav
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: FrSky 2.4GHz FHSS kineski sistem sa telemetrijom

Reply #14
prijemnici isti u dlaku ko i stari stari se normalno binda a novi sam probo vec 50 puta i nece  :'( samo se upali crvena dioda i tako svjetli a na starom pocne zmigat nakon cca 2 sekunde ako neko ima takav modul da probamo kod njega da bezveze ne vracam u kinu
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm