Skip to main content

Topic: model - stanica ? (Read 17255 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

model - stanica ?

kupia san u švagija ovi model

i stavio sam na njega ovi motor



pokušava sam ga podignit i nejde....  nakon cca 30 metara jedva se malo odvojio od trave

razgovara san sa ekipom i kažu da moram kupiti skuplju stanicu
a nije mi jasno kake veze ima skupa stanica sa modelom

http://www.der-schweighofer.at/artikel/49259/bk_hype_3d_artf_1520mm_weston


Odg: model - stanica ?

Reply #1
preslabi motor za takav model...to je modell za barem 5,5ccm metanolca a ne elektro.. ;)
:arrow_down:

Odg: model - stanica ?

Reply #2
a potrga sam easy pa reko da uzmen bolji model.


a elektroniku sam iskoristio i još dva serva kupio zajedno sa ovim motorom i reglerom.




Odg: model - stanica ?

Reply #3
preslabi motor za takav model...to je modell za barem 5,5ccm metanolca a ne elektro.. ;)
ma koji metanolac, to treba stavit 600-700W elektro, ovo kaj si ti stavio je za male modele, nema sanse da ga digne
trebas Turnigy 3542D 1000KV-a i 13×4 ili 13×6 elisu, normalno regler od barem 60A i 3S baterije 3300mAh pa na dalje

Odg: model - stanica ?

Reply #4

ja bi stavil metanolac bez razmišljanja...
:arrow_down:


Odg: model - stanica ?

Reply #6
a da ipak kupim bolju stanicu ?

Odg: model - stanica ?

Reply #7
i ja bi stavio metanolca, jebes struju. 10 ccm idealno. ja imam manjeg brata mini hypea i na njemu je 46AX. prava pila od modela.  mast, smrad i buka su uzitak, a ako je nekom tesko cistiti model posle letenja koje mu je hobi onda mu je svasta tesko u zivotu napraviti. 5-10 minuta ciscenja sigurno nije puno. vidio sam elektro 3D od 1,5 m uzivo i to izgleda uzasno, kao da gledas film bez zvuka.

jacu stanicu obavezno. bez 1000 eura nista ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: model - stanica ?

Reply #8

Odg: model - stanica ?

Reply #9


Odg: model - stanica ?

Reply #11
Ja mislin da ti je do stanice, tribao bi jamit kakvu od Graupnera - JR sa dometon od 3-4 kilometra, jak je to model, puno jaci od easy-a
Ako ne bude do stanice onda su tockovi u pitanju sigur 100%, moras ih podmazat prije poljetanja, znaju zaribat!

Odg: model - stanica ?

Reply #12
Ja mislin da ti je do stanice, tribao bi jamit kakvu od Graupnera - JR sa dometon od 3-4 kilometra, jak je to model, puno jaci od easy-a
Ako ne bude do stanice onda su tockovi u pitanju sigur 100%, moras ih podmazat prije poljetanja, znaju zaribat!


i da jesu tockovi, svejedno je preslab motor!!
:arrow_down:

Odg: model - stanica ?

Reply #13
Tu netko sa malo postova zeli malo zafrkavati decke sa mnogo postova.

Pa adekvatan odgovor moze glasiti i fako:
- jaca stanica moze podici veci model.
- Male, jeftine stanice su i za male jeftine modele.

Stanica i model moraju biti bar u istom cjenovnom rangu.
 Hype kompletan vrijedi cca 2500kn, pa treba i stanica od bar 2500kn...

Odg: model - stanica ?

Reply #14
a sto ako kupi jos jedan model od nekih 3000 kuna i to je s ovim hypeom 5500, a stanica vrijedi samo 2500? nece valjda za svaki novi model u jatu kupovati novu stanicu. odma lupis 1000 eura za stanicu i mozes letiti 3 modela bez problema.
struja zakon, nitro USTAV