Skip to main content

Topic: coro mig 7 combat (Read 34849 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

coro mig 7 combat

gledajuci ovog lijinog race rata i ja odlucih napraviti nesto brzo. nece ovo ici 200, ali blizu 150 ce valjda ici. materijal ce biti coroplast, a sva potrebna oprema narucena.
  motor je vec dosao, asp .21 (trebam ga razraditi) s rezonancom koju jos nisam kupio od zaca :) , servici jos nisu stigli,   ali su na putu   http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8499   (valjda ce biti dobri?). planiram ga obuci u vinil tj. onu foliju za   izradu reklama jer tako to radi ekipa na ciji sam blog naletio...
 
 
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #1
na kraju bi to trebalo ovak izgledat samo u drugim bojama

struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #2
Hej, hej... pa to je ono za combat...

svidja mi se, coroplasta imam...


Odg: coro mig 7 combat

Reply #4
izrezani dijelovi trupa:

struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #5
sada jos moram izrezati krilo pa pocinjem sastavljanje modela.

trup:
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #6
Nemoj pobacati sablone sa papira. Molio bih te kada ce jobesku dolaziti do mene, da posaljes po njemu , pa bih si ja precrtao na coroplast.

Koji ces motor staviti gore?

Odg: coro mig 7 combat

Reply #7
moze za sablone. da ne radim ovo uzeo bi magica od tebe prije pjera ;)

motor sam uzeo asp .21 i bit ce sa rezonancom pa se nadam da ce bit brz. imas gore i sliku. motor je velik kao .15.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #8
pozdrav!

odmah isprike jer "zagadjujem" thread....Ja napravio MIGa, evo kako izgleda (još nepofarban)....OS25FX je gore (navodno najpopularnija makina u Combat svijetu...)

Tomislav[attach=1]
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #9
samo ti zagadjuj...

kak to ide, kolika mu je tezina, koliko ti je trebalo da ga napravis, s cime ces farbati, s cime si lijepio,od kuda si?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #10
Bok!

ja sam ti iz ZG...

Radio sam ga od 4mm coroa, tamo iz Intraco-a...Firewall je 8mm šper impregniran epoxy-fiberglassom, čisto da ga zaštitim od goriva, a rebra su 3mm šper. Probao sam ga raditi od nekakvog coroa iz Plodina (onaj što im dolazi na paletama sa sokom), ali taj nisam uspio zalijepiti ni epoxijem, ni cyjanom ni onim žutim neostikom...

Lijepio ga cijanom, a neke dijelove dodatno s Neostikom. Sve bilo izrezano i polijepljeno za max. 3 popodneva...

Težinu sam znao, ali sam zaboravio (malo sam stao sa svim projektima)....kad dodjem doma ću ga izvagati, pa ti pošaljem...

Ugradio sam "obične" HXT900 servoe, po jedan za svaki eleron + elevator + gas...valjda će biti dovoljno jaki (još moram povezati elerone i servoe, još mi je to ostalo).

Coro trainer sam farbao s onom bojom iz spreja. Generalno gledano, to je ok, iako sam primijetio da mi se na par mjesta farba odvojila (ogulila) od coroa, ali ono, točkice od 1-2mm...možda je tu sloj boje bio predebeo... No, najjednostavnije mi je tako farbati, tako da će i MIG dobiti porciju spreja

Prop bi trebao ići 9x6, a rezervar je 180cc. Kad dodjem doma ću još uslikati kako izgleda iznutra, pa pošaljem...

T.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #11
odlicno! ja sam rebra radio od 2 mm spera (nemam drugi pa mora biti dobar), firewall  takva dva komada sljepljena sa PU ljepilom i kada ga montiram premazat cu epoxyjem za zastitu. trup je izrezan od 4 mm coroa, a krila danas planiram rezati od 2 mm coroa. cijanofiks mi nije uopce drag pa cu ja probati sa vrucim ljepilom i tamo gdje treba biti cvrsce sa pu, a gdje treba biti brzo kao na krilima sa neostikom. inace sam jako zadovoljan kako vruce ljepilo prima na coro, ali je vazno da se coro prije bilo kakvog ljepljenja dobro ocisti s alkoholom ili acetonom. vidio sam da neki cak malo spale povrsinu sa let lampom.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #12
ja palio s lampom  ;)
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #13
gledajuci ovog lijinog race rata i ja odlucih napraviti nesto brzo. nece ovo ici 200, ali blizu 150 ce valjda ici. materijal ce biti coroplast, a sva potrebna oprema narucena.
  motor je vec dosao, asp .21 (trebam ga razraditi) s rezonancom koju jos nisam kupio od zaca :) , servici jos nisu stigli,   ali su na putu   http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8499   (valjda ce biti dobri?). planiram ga obuci u vinil tj. onu foliju za   izradu reklama jer tako to radi ekipa na ciji sam blog naletio...
 
 E, pozdrav eewan, da treba malo ponekad i brzinu nabaciti :)
lijepo ovo izgleda pratit ču rad sigurno i neka brzo leti.

lp lija

Odg: coro mig 7 combat

Reply #14
veselim se i ja brzom modelu. trebamo se konacno upoznat pa da odmjerimo snage sa nasim brzincima :)
struja zakon, nitro USTAV