Skip to main content

Topic: coro mig 7 combat (Read 34835 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: coro mig 7 combat

Reply #30
di kupujete coro?


Odg: coro mig 7 combat

Reply #32
Super, hvala. A cijene po tabli veličine i debljina 2-3-4 mm?

Odg: coro mig 7 combat

Reply #33
Jel moze neko da mi kaze kolika je tezina tog koroplasta po recmo dm2?
Imam na raspolaganju slican materijal, pa da vidim da li pase.
pozdrav
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: coro mig 7 combat - elektro

Reply #35
danas je bio test jednog kojeg sam složio za elektro pogon,
 toni se navukao na miga zbog brzine ali ne voli nitro i sve ostalo što ide uz njih....
već bi samo batke mijenjao kroz poklopac na vrhu i jurio okolo bez štelanja.... fina guza rekli bi  8)

pa je ovo bio testni let, da vidimo kako to šljaka u praksi. nećemo valjda isprobavati na njegovom  :D

Mig 7 electro RC - maiden
thnx klingoncu na snimanju!


i lijepo nas je iznenadio setup!  sa svega 300W i 1000KV motorom iz JEDRILICE ide ko pravi  :)   
leti s 1/3 gasa bez problema, a može i jedriti na vjetru. to valjda zato jer motor brije da je i dalje u jedralki LOL  :D  ;D


tako da bu s ovim jačim motorom to trebalo ići i nešto brže... ili bar poletit vertikalno
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14342

evo kako je i to prošlo! :)
http://tinyurl.com/migsilver7

no jasno, sprema se i nova nitro verzija, nedam se ja  ;)
pa će krajnja presuda za mog favorita ipak pasti kada odletim oba u istim uvjetima na livadi  :)





Odg: coro mig 7 combat

Reply #36
ide to dobro..tko bi rekao za ambalažu da će tako letjeti... ;D
 
moj će ići na nekih 600-700 W..vidjet ćemo hoće li gumice izdržati... :D :D :D
 
 
lp
 
Toni

Odg: coro mig 7 combat

Reply #37
za sada nas je troje na livadi s tim modelom, a možda bude još...
mislim da i Diogen ima jednog zagija kojeg mu nije žao riskirati... pa se možemo svi skupa kvalitetno naganjati po zraku s onim trakama...


jasno, Toni bu imao najjači setup onboard  ???


Odg: coro mig 7 combat

Reply #38
evo nakon 10 mjeseci zabusavanja konacno je gotov i moj mig. mogu reci da mi se model jako svidja, dosta je brz, ali ne bi smetalo da je brzi. model je stvoren za pun gas i niske prelete, u zraku izgleda vrlo scale. uskoro cu isprobati motor sa rezonancom pa mozda dobije malo na brzini, a to malo mi bas jos treba. posto mi se model svidja zasluzuje da ga se ukrasi i da izgleda vise scale.
[attachimg=1]
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #39
super da je sve OK prošlo.
fora je to model i drago mi je da si našao napokon vremena da ga dovršiš.

ovo što te brine oko brzine... 
odokativno, gledajući dosjed krila na slici modela što si stavio,
grba mi se čini velika, ramenjača je vjerojatno standardna po nacrtu, dakle izbočina je veća gore na račun smanjenog izbočenja dole...

pokazalo se da brže leti ako ne pritisneš napadni brid krila tokom izrade na podlogu,
...ono kada iz jednog dijela presavijaš preko ramenjače, pa se tako taj prednji brid može odići od podloge a donji dio izbočiti.
tako gotovo krilo bude simetrično. ide dosta brzo (oko 177 izmjereno s ASP 28 i 10x6'')
minus je jasno manji uzgon pa lansiranje zna biti škakljivo  :-X


ako si radio ovako, kao ja svoja druga dva,
onda lakše poleti, ljepše sleti, ali i leti nešto sporije...

...na slikama se vidi L profil koji drži prednji rub čvrsto uz podlogu...
da nema njega, krilo bi bilo simetrično



pa ako te baš smeta kaj ide sporije.. krilo je manji dio posla, znaš što treba mijenjati  :)

ako sam krivo vidio po slici, da ti nije takva situacija, onda ne znam, probaj motorom, snage nikad previše  :)  :D


Odg: coro mig 7 combat

Reply #41
da, ramenjaca je prema original nacrtima, a doljnji dio krila je ravan tj. cak je malo konkavan.
model je dosta brzi od zagija koje decki iz kluba voze na kojima imaju 340w motore i neke brze profile krila (nije tsagi profil).

zeznuo sam stvar jer sam stavio service dolje, a avion je niskokrilac pa mi je danas pukao servo arm i jedan servo se iscupao.

zanimljivo je da sam se sjetio gasenja motora na stanici i tezista u trenutku kada je jobescu ispustao model iz ruku prilikom prvotnog lansiranja u zrak. sva sreca da je teziste bilo idealno i bez provjere, a problem s gasenjem motora sam rijesio tako da sam letio dokle god je bilo goriva i kad se motor ugasio sam mirno sletio. isto sam radio i sve druge letove.
super je i to sto na punom gasu motoric potrosi 1,9 dcl za 15-20 minuta. do sada nisam imao tako mali motoric vec samo ove od .46 na gore koji potrose 3 dcl za 10 minuta normalnog leta ili za 5 minuta ako se leti malo agresivnije tako da mi je to ugodno iznenadjenje.

deckima u klubu se model svidja i vjerojatno ce ga i oni raditi. jobescu za .25 motor, a gjurs vjerojatno electro.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #42
evo jedne zračne snimke eewekovog miga, snimljeno s mog zagija

sjajna je ova fotka iako model izgleda izvitopereno, ali to je sigurno od savijanja prostora od silne brzine ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #43
zaboravih navesti jos jednu posebnost ovog asp .21 motora: najbolje se vrtio na domace gorivo bez nitra. prvi let je bio s najvise nitra, oko 8% i motor je radio grgljavo, nije se dobro razvrtavao, drugi let je bio s manje nitra, mislim da je bilo 4-5% i motor je vec bolje radio. treci let sam stavio manji prop i gorivo bez nitra, a motor je radio sjajno, zadnji let sam stavio mrvicu nitra i motor je opet slabije radio.

p.s. kad kazem dodao nitra mislim na to da imam kantu kupovnog goriva sa 25% nitrometanola pa sa spricom doziram u doma mijesano gorivo koje nema nitra.
struja zakon, nitro USTAV