Skip to main content

Topic: par pitanja (servo,esc,i ostali)  (Read 3056 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

par pitanja (servo,esc,i ostali)

Pozdrav!
evo zanimalo bi me par stvari pa netko ko ima volje i zivaca nek mi odgovori tj pojasni malo

dakle ESC vidim da ima 20A 25A 35A itd
dali treba voditi nekog racuna kad to uzimam,tj kako da znam koji je meni potreban za moj model aviona???

MOTOR dali motor i ESC imaju kakve veze tj dali moraju biti isti model kao naprimjer AMD processor nemoze na polcu koja je namijenjena za intel

i na kraju baterija uzet cu primjer ovo http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/AVIO-ELEKTRO-KIT.html

koja baterija bi trebala za ovaj komplet,tj kako odabrat jacinu baterije kad imam servo esc motor itd

hvala na strpljenju i pomoci nov sam u ovom pa mi je zbrka u glavi  :)

Odg: par pitanja (servo,esc,i ostali)

Reply #1
Pozdrav!
evo zanimalo bi me par stvari pa netko ko ima volje i zivaca nek mi odgovori tj pojasni malo

dakle ESC vidim da ima 20A 25A 35A itd
dali treba voditi nekog racuna kad to uzimam,tj kako da znam koji je meni potreban za moj model aviona???

MOTOR dali motor i ESC imaju kakve veze tj dali moraju biti isti model kao naprimjer AMD processor nemoze na polcu koja je namijenjena za intel

i na kraju baterija uzet cu primjer ovo http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/AVIO-ELEKTRO-KIT.html

koja baterija bi trebala za ovaj komplet,tj kako odabrat jacinu baterije kad imam servo esc motor itd

hvala na strpljenju i pomoci nov sam u ovom pa mi je zbrka u glavi  :)

1.ESC je definiran sa motorom, ako motor trazi 20A uzmes 25A (malo za rezervu pogotovo kod Kineskih reglera), ali ima tu jos i koliko BEC daje ampera da napajas servace itd.
2.ESC ne mora, ali moze biti istog proizvodjaca kao i motor.
3. baterija ovisi od toga sta motor zahtijeva, koliko imas "prostora" za tezinu (veci kapacitet i vise celija veca tezina) i o struji praznjenja (onaj cuveni broj sa slovom C pored).

Ovaj komplet je skup u odnosu na ono gdje mi uglavnom kupujemo, a to su kineske online trgovine (hobbyking i sl.), a ti predlazem da kupis tamo. (Pluramaks no hard feelings)
Evo, pojasnjeno  - malo  :) kao sto si trazio.

Naime o ovoj temi se mogu a i pisale su se dizertacije, a izbor motora, kontrolera i baterija ovisi o modelu kojeg mislis upogoniti. Stvari nis
u tek "anfučne" kaj bi rekel moj jedan frend. A i malo da "prelistas" forum barem ovaj i slovenski "forum.modelarij.com" bilo bi ti sto - sta jasnije.

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: par pitanja (servo,esc,i ostali)

Reply #2
malo po malo mi to sve postaje jasnije
mada sam vise za helikoptere ali ako imam stanicu i prijemnik zasto ne probat napravit neki avion od deprona i probat i to

fala na objasnjenju  ;)

btw ako narucim sa hobbykinga (bateriju servo esc i ostale stvarcice) to dolazi na kucnu adresu postom???

Odg: par pitanja (servo,esc,i ostali)

Reply #3
tako je.na adresu

Odg: par pitanja (servo,esc,i ostali)

Reply #4
malo po malo mi to sve postaje jasnije
mada sam vise za helikoptere ali ako imam stanicu i prijemnik zasto ne probat napravit neki avion od deprona i probat i to

fala na objasnjenju  ;)

btw ako narucim sa hobbykinga (bateriju servo esc i ostale stvarcice) to dolazi na kucnu adresu postom???

Dolazi na kucnu adresu ako ne zapne na carini >:( Preme mojem iskustvu, paketici do 30 tak dolara i tezine 250-300 grama prolaze bez carinjenja, pa je mozda mudro , ukoliko su ili tezina ili iznosi veci, razbiti jedan paket na dva ili vise paketa. Ok , malo gubis na postarini ali ...
Kad se registriras na HK, ostavljas i podatke o adresi isporuke. Istina adresu isporuke mozes mijenjati kod svake kupnje.
Budes vidio kod prve kupnje. U proceduri kupnje si obavezno stisni "registered" (platis dolar dva vise) kako bi posiljka bila preporucena i kako bi je mogao pratiti tjekom puta do tebe. Istina i obicne posiljke dolaze , ali puuuno kasnije nego registered.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: par pitanja (servo,esc,i ostali)

Reply #5
registrirao sam se na hobbyking uskoro imam u planu uzimat neke sitnice pa cu imati na umu to

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.