Skip to main content

Topic: Mirage 2000B (Read 6453 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mirage 2000B

Eto nakon dugo vremena i neki build log..

obzirom da sam se umorio od kodiranja, krenuo laganini na neki manji odmor i rezanje stiropora.


Planovi su uvećani i izmjenjeni, jer originali nisu bili baš za ono šta je meni trebalo..
[attach=1]


Šablone sam rezao cijelo jedno posljepodne...
[attach=2]


A i kad sam već pospremio radionu od prethodnog nereda.. eto i malo pimp my workshop preuređenja  8)
Iako ledice nisu samo zbog šminke, više služe da mi maknu sjene sa ravnala i trokuta...
[attach=3]


Usput zapalio mi se afterburner  ???
[attach=4]

Pa uglavnom razvlačenje žica..
[attach=5]

[attach=6]

[attach=7]

[attach=8]

[attach=9]

[attach=10]

Kako kaže jedan ...dobar paint brush job.. aha paintbrush na žgance...
[attach=11]

[attach=12]

[attach=13]

Bit će još nekih updatea...

No uglavnom, odlučio sam se na propeler 7x4, jer nisam imao nikakav edf pri ruci, a i nisam znao kako će ispasti uvećani plan..
Ako ovo poleti i ako mi se svidi.. onda ću rezati novog al najvjerojatnije iz balze i staviti edf, s time da ću prethodno morati nacrtati plan iz nule.

Malo sam preumoran za neko opširno opisivanje.. al budem to nadoknadio već koji dan..


Odg: Mirage 2000B

Reply #1
bravo majstore lijepo napravljen model 8)

Odg: Mirage 2000B

Reply #2
Nema razloga da ne leti Wora.
Jako dobar build log i još ljepši model  ;) .

7X4 u kombinaciji sa 2200kv RCTimerom je dobitni setup, malo zanošenja kod naglog gasa ali ništa što ručice ne mogu iskorigirati.
Start sa pola gasa i sve 5, u zraku do jaja da ga skužiš i u prvom naletu znaš sve.
Krilo je profilirano ili flat? Ne vidim baš po slikama.
Inaće profil za takvu jurilicu je E186 ili sličan iz Eppler porodice.

Puno sreće sa prvim letom

Pozz

Odg: Mirage 2000B

Reply #3
Nema razloga da ne leti Wora.
Jako dobar build log i još ljepši model  ;) .

7X4 u kombinaciji sa 2200kv RCTimerom je dobitni setup, malo zanošenja kod naglog gasa ali ništa što ručice ne mogu iskorigirati.
Start sa pola gasa i sve 5, u zraku do jaja da ga skužiš i u prvom naletu znaš sve.
Krilo je profilirano ili flat? Ne vidim baš po slikama.
Inaće profil za takvu jurilicu je E186 ili sličan iz Eppler porodice.

Puno sreće sa prvim letom

Pozz

Hvala, baš sam pokušavao naći negdje koji bi profil stavljao, al sam na kraju napravio lagani simetrični profil sa nekim besplatnim programom, profili2 su mi neregistrirani pa nisam mogao dobiti pravi profil za tu debljinu.. još moram napraviti kupolu pa na letenje :) Bilo je i par sitnih greškica kod rezanja, ali za prvi put sam zadovoljan.

Ubuduće ću rezati iz XPS-a 10 ili 15 cm (isti materijal kao i krila), jer iako je dosta glatko izrezano po šablonama, kada sam malo pošmirglao model da izravnam ljepilo, odmah mi je počupalo one polovice od kuglica i napravilo rupe u stiroporu, tako da sam to morao kitati.

Dok je na krilo išao sloj kita tanji od vlasi. Još jednom thnx. za info o profilu.. ako bude jurilo kao što očekujem, znam da će uskoro novi na rezalicu.. obično kad krenem izvoditi gluposti.. to završi tragično po model ;) al barem se guštam  :D

Stavim kasnije još slika i video kad poleti..


Odg: Mirage 2000B

Reply #4
Ljepo napravljeno ... Like like :))) Svida mi se kako je polakiran :))) :D

Odg: Mirage 2000B

Reply #5
nice, puno si truda uložio u model i konačan izgled...no, ne mogu si pomoći - uz te krasne scala usisnike koje nije lako napraviti, mlaznicu, još samo nedostaje turbina....aaaaaa to bi onda bilo to....
 
koje su dimenzije i RTF težina....
 
lp
 
Toni

Odg: Mirage 2000B

Reply #6
nice, puno si truda uložio u model i konačan izgled...no, ne mogu si pomoći - uz te krasne scala usisnike koje nije lako napraviti, mlaznicu, još samo nedostaje turbina....aaaaaa to bi onda bilo to....
 
koje su dimenzija i RTF težina....
 
lp
 
Toni

Točno to... i meni je pomalo žao.. tješim se da ću ga ionako razbit.. pa ću rezati novi..

dužina je 108 cm, a raspon 75 cm. Sad sam ga vagnuo.. i skužio da sam jučer malo pretjerao, težina je 750 - 850 gr ovisno o bateriji. Boja nije toliko kriva koliko kit i bezbojni lak u spreju, kojeg očito ima nekih 80-ak grama viška i kita sigurno još toliko ako ne i više.. inače prije šminke cijeli airframe je bio nekih 300-ak grama. No najviše krivim lak u spreju, jer ga u stvari ne mogu odrediti ni kontrolirati...

Bit će malo stabilniji na vjetru, a i 4S će ispraviti taj problem, obzirom da je to 2000 B dvosjed... bit će dobar za trening  :D

Morat ću rezati novi za edf, i koristiti glossy boje tako da izbjegnem lak. Inače model je obojan ravell bojama koje sam pronašao od nekih plastičnih modela, a nisam ih prije koristio, odlično pokrivaju i super su tanke čak i kada se nanose kistom. Jedini problem je bio što sam imao samo MAT boje  >:(

u svakom slučaju dosta sam toga naučio o ovom modelu tako da sam sada spreman za novi 2000 N, samo još razmišljam o dimenzijama i koji edf setup staviti.. 70/90 mm, svaki prijedlog za setup je dobrodošao..

Trenuntno se pripremam za maiden, jer očito nema smisla više raditi šminku obzirom da sam ušao u granično područje težine, još ubacim neke ledice u nos i pripremam za let.. sad vidim da ću uskoro morat složiti i bungie, jer trenutno nemam ideju kako to baciti iz ruke..




Odg: Mirage 2000B

Reply #7
stvarno super izgleda model!

na videu maidena, naravno mora biti muzika iz Rocky -a, mislim da znaš koja :)


Odg: Mirage 2000B

Reply #9
u svakom slučaju dosta sam toga naučio o ovom modelu tako da sam sada spreman za novi 2000 N, samo još razmišljam o dimenzijama i koji edf setup staviti.. 70/90 mm, svaki prijedlog za setup je dobrodošao..

kada definiraš dimenzije onda postaj pa ćemo malo promozgati zajedno o edf-ovima
 
lp
 
Toni
 

Odg: Mirage 2000B

Reply #10
mislim da ću izrezati još jednog istog ovakvog, za 70 mm turbinu, a ako to poživi onda idem na neki veći..

Za neki probni edf razmišljao sam o ovom combo-u . http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11165


Usput danas je bio maiden, relativno neuspješan, no ponovno edukativan  :D
U prvom letu, slomio sam nos i battery bay, a u drugom ostatak  :(

Na svu sreću nije se previše polomio, trebam izrezati tri nova komada za dio trupa, nos je tokarena balsa tako da ću to samo prebaciti na novi dio trupa, i trebam poljepiti dio trupa.

Za slijedeći let, morat ću malo smanjiti otklone na elevonima, jer je preživčan, još pomaknuti bateriju naprijed, jer je bio tail heavy (propinjao se pri gasu) i obavezno moram složiti bungie, jer je preteško loviti stanicu nakon što ga bacim iz ruke, jednostavno se nema za šta primiti pa ga moram bacati odozdo..

Eto i par slikica prije krša, sa nekim dodacima, a film će kad ga netko uploada.. pošto nisam ja snimao.

Sa doljnom stranom nisam htio pretjerivati, htio sam samo da ispadne drugačija od gornje.. (čitaj žurio sam na maiden :) )
[attach=1]

Ubacio sam i strobo led diode.. iako nažalost još nisam imao neke koristi od njih..
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]

a ovo je nakon maidena
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]


Odg: Mirage 2000B

Reply #12
baš si ga dobro uredio,  šteta da si se sa airbrushem mučio za prvi let.
stirodur je puno bolji za izradu jer te loptice koje padaju iz stiropora uvijek unište izgled, a odma možeš raditi i tanje komade jer je čvršči. kad ga već napraviš tak dobro i toliko se trudiš i s crtanjem bilo bi možda ok da ga izrežeš što je moguče lakšeg i obučeš u staklo, barem trup, da  bude čvršči za sljetanje. EDF s afterburnom.... mrak
 :)

Odg: Mirage 2000B

Reply #13
sto ga vise gledam to mi je ljepsi bas  mije zao sto si ga skrsio  :-X

Odg: Mirage 2000B

Reply #14
sto ga vise gledam to mi je ljepsi bas  mije zao sto si ga skrsio  :-X

Da, trebao sam ga ostaviti za ukras.. tj. napraviti bez elektronike.. nego.. pokrpao sam ja njega.. i onda napravio totalku..

Usput izrezao sam novog.. provozao par puta jučer i naravno skršio.. no, potpuno edukativno, model je u originalu dizajniran za 55mm edf.. i duplo manji.

Takva konfiguracija jednostavno nije dobra za ovakav pusher.. prvo šta mi je žao što nisam snimio prvi let, jer je model popucao u zraku kao da ga pogodila raketa..  :D

Kasnije kroz par krpanja i letenja sam pronašao valjda sve slabe točke, od flattera na krilima do samog trupa..

Tako da će morati ići novi, od drugih materijala. Inače, model se pokazao ipak dobrim i uzbuđujućim.. puno snage, velika brzina.. isplati se napraviti novog i poboljšanog.

Usput, da li je netko negdje vidio da drže XPS (stirodur) debljine 10 i više cm?.