Skip to main content

Topic: Setup za jedrilicu (Read 4460 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Setup za jedrilicu

Molim pomoć znalaca, nabavio sam jedrilicu raspona 2,80 m, težine 1.2 kg bez baterije, dosada je bila korištena za letenje na padini pa nije motorizirana.  Budući da nemam pojma o letenju na padini ( i to moram isprobati) zanimalo bi me kako najbolje upogoniti takvu jedrilicu, možete mi preporučiti kakav setup?

Odg: Setup za jedrilicu

Reply #1
tesko da ce ti netko moci preporuciti ista iz tih podataka... stavi naziv modela,sliku  ili nesto vise  o modelu, koliko para si spreman potrositi, treba vidjeti koliko je mjesta u trupu zbog smjestaja baterije i samog tezista ...... ima tu potencijala za raspravu samo trebamo podatke :)

Odg: Setup za jedrilicu

Reply #2
Jedrilica je ručne izrade (barem trup) mislim da će biti najbolje par slikica napraviti...

Odg: Setup za jedrilicu

Reply #3
 Evo slikica, znam "stara kanta", ipak su sve sugestije dobro došle. Kao što sam rekao trup je ručne izrade a krila pripadaju vjerojatno nekom drugom modelu i nemaju elerone :-[ , pa se pitam kakva će biti upravljivost jedrilice samo s ruderom.
U prednjem dijelu je "njuška" malo otežana olovom, nekad je nekakav motor bio ugrađen ali nisam siguran na koji način jer prema trenutnom stanju ako bi htio ugraditi motor morao bi imati osovinu ne kraću od 5 cm ( vjerojatno izvedivo al ja to još nisam vidio).












Odg: Setup za jedrilicu

Reply #4
tu mozes nagurat kaj god hoces 1700 kv baterija od 1500-2200 i moras paziti s tezistem,i vozi misko

Odg: Setup za jedrilicu

Reply #5
jedrilica je ves imala motor ? :o
ima neku ripicu na nosu pa zato pitam
stavi neki motor i onaj prop sto se uvlaci
bateriju ispod krila tako da   napravis teziste i mozes derat
 

Odg: Setup za jedrilicu

Reply #6
Hvala svima na savjetima, već sam pisao u jednom postu da sam jedrilicu isprobao sa dosta slabijim setup-om (towerpro 2909-12) bila me je frka da neće potegnuti ali na moju sreću povukao ju je bolje nego što sam mislio, svejedno budem stavio nešto jače htio sam samo vidjeti kako leti i mogu reći da sam zadovoljan, čak je i upravljivost bolja nego što sam mislio iako ima samo ruder.

pozz

Odg: Setup za jedrilicu

Reply #7
Na ovim stranicama ima dosta programa za donošenje odluke kakav motor,kakva propela, kakav setup, puno dobrih savjeta.
Sadržaji su jako dobri za početnike koji to žele prerasti to biti ;D
http://adamone.rchomepage.com/index.html
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO