Skip to main content

Topic: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi (Read 5063 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Kao što naslov glasi... zanima me konkretno link ili kontakt nekoga (bilo iz hr ili van hr) tko je u stanju iz autocad ili pdf fajla u mjerilu 1:1 izrezati dijelove za model bez previše pitanja.

Znači, netko tko nema neki fuš pa to radi preko q. već netko tko to radi profi i od toga živi.
Isto tako, da ima ili specifikaciju uzlaznog fajla (debljine linija, boje, formate stola za rezanje)
i također da ako treba neku glupu crtu prebrisati i prepraviti da je to u stanju napraviti sam pa makar i za neku cijenu obrade fajla.

Ono šta želim je da.. pošaljem fajl, da mi netko pošalje cijenu, da mu platim i da je to drugi tjedan kod mene.

eto već se tjedan dana ***em sa nekoliko rezača i još nisam od nikog dobio konkretan odgovor da je to u stanju izrezati za XX €, i da kreće sa rezanjem .

Ono šta sam do sada dobio je samo da su pitali.. a jel možemo dobiti cijeli plan ??? sad imam gužvu jel može to kasnije itd.. lol. te ih sad muče neki utori zbog lasera, te ovo te ono. Čistim nacrt i prepravljam već tjedan dana, jer svi imaju neki low cost kineski laser valjda od 25W nakalemljen na mehaniku od plotera, u stvari neki homemade hobby graver za suvenire.










Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #1
imaš temu ovdje, malo potraži po forumu

firma cropack, zgb, središće

telefon

0912484414

Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #2
ok, al vidim da mu je priprema u corelu i premalena radna ploha. U stvari pregledao i istražio sam skoro sve sa foruma..

Ima li neki stranac?

Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #3
corel otvara i dwg

ako ti trebaju veći formati,

novaforma na selskoj u zgb

stol je brijem 5x5 metara ili tako nešto

a laser reže sve, baš sve

(mislim da je u istoj temi , ili tamo gdje je ivan pitao)


Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #4
ok, thnx.. budem probao.. pretpostavljam da nemaju šper.. već da tu trebam doći sa svojim materijalom.. XD

Prvo rebro mi je 850 mm.. valjda ću nešto smislit ili odustat. Gledam malo po vani.. samo pošalješ .dxf i napišeš u nacrtu
kaj ide od kojeg materijala i koje debljine.. ako ima nekih greški u nacrtu ili ti se to ne da preslagivati u njihove formate,
naplate 35$ i to je to..  one stop shop... a ne ove peripetije.. najprije po šper u špišić bukovicu, te ovaj može rezat samo male formate, te ovaj onakve, e sad ovaj ima šper jednih dimenzija.. ono.. ništa transparentno..

Jednostavno me ne zanima proces, nabava i tko šta ima za raditi.. jednostavno ako možeš napraviti reci cijenu, a ako nisi u stanju to napraviti reci da ne možeš, a ne ono response time za qrac, svakih dva dana moram zvat da vidim da li se udostojio otvorit email ?? malo sam na**kan jer mi je pun kufer fušera. Svi imaju website kao ono neki modelari, cnc a u stvari to neka šupa i radno vrijeme iza 18:00 h kad dođu sa pravog posla.

Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #5
razmijem frustraciju, ja sam neki dan išao iz zgb u samobor po šperploču jer ju tamo imaju vrstu i dimenziju odmah na lageru, i mogu mi ispiliti na komade da mogu stati u auto

e, sad, tu ima kvaka da moraš imati auto da odeš po to (jer nisu blizu busa) i moraš imati firmu da platiš, jer su oni veleprodaja, nemreš doći sa mastercardom na skladište

kaj se tiče cropacka i nove forme, oboje su jako profesionalni, i kak sam se dogovarao, tako su napravili (s druge strane, nitko od njih nije modelarska radnja... )

Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #6
razmijem frustraciju, ja sam neki dan išao iz zgb u samobor po šperploču jer ju tamo imaju vrstu i dimenziju odmah na lageru, i mogu mi ispiliti na komade da mogu stati u auto

e, sad, tu ima kvaka da moraš imati auto da odeš po to (jer nisu blizu busa) i moraš imati firmu da platiš, jer su oni veleprodaja, nemreš doći sa mastercardom na skladište

kaj se tiče cropacka i nove forme, oboje su jako profesionalni, i kak sam se dogovarao, tako su napravili (s druge strane, nitko od njih nije modelarska radnja... )

je.. vidim po ovima da nisu modelari i da imaju strojeve za pravi biznis jer im je to očito core djelatnost. Kažem, nije mi problem sjest auto i otići po nešto ako to mogu kupiti i preuzeti.. al me frustrira kad imaš kao na lageru i sve pet dok ne platiš, a onda štanga.. tek je lik naručio to nešto.. i sad tek treba čekati dok to stigne i sl.

Vidjet ću.. još mi se javio jedan koji reže sa 100W laserom, i ima meterijale na lageru, jedino što ću morat u Slo. po to.. al ajde valjda će sve ispasti ok, možda ipak slijedeći tjedan počnem nešto i sastavljati..

Javim kako će to završiti, pa ak ispadne ok, preporučim ili upozorim na probleme.

Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #7
eto konačno ispravan biznis.. pošalješ nacrt.. kažeš koji materijal i čovjek kaže:

Quote
O.K. nema panike. Če kaj ni O.K. bodo moji fantje popravili. Kdaj se
oglasiš? V ponedeljek bo gotov.




Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #8
Imas Pro d.o.o. (Prolaser) http://www.pro-laser.hr/
Nisam nista radio kod njih još al mi je frend odradio neke projekte i izgleda mrak.
Enlight me!

Odg: rezanje laserom, cnc-om ili svemirskom zrakom po narudžbi

Reply #9
ma izrezano je to već, u Ljubljani.. bez ikakvih problema, samo sam poslao nacrt u petak, u ponedjeljak do 11 je sve bilo izrezano, sve lik ima, i materijal i ljude koji isprave nacrt ako je nešto loše nacrtano, točno ono šta mi je trebalo.

valjda se to tako radi u  europi ;D

.. nisam stigao samo otići po to, jer će mi kolega iz LJ donesti idući tjedan u zg.


PS: koliko vidim ovaj prolaser je neki pro za metale.. nije loše, al ovo za modelarstvo mi ispalo bolje, kad lik ima i shop, laser i materijale na licu mjesta...

Ovo mora da je skupo rezanje inoxa do 20 mm ... strava  ??? ???

Inače za metale imam neko bonus (free) rezanje na vodu.. al nikad se nezna..