Skip to main content

Poll

Radije bi ste vidjeli mirage kao?

  • Trešćice za potpalu roštilja
    1 (25%)
  • Build log kalupa.. pa kompozitni model
    3 (75%)
  • Nekoliko varijacija iz kalupa dvosjed i jednosjed
    0 (0%)

Total Members Voted: 4

Voting closed: July 31, 2011, 09:44:54 pm

Topic: mirage 2000 C (2000-5) (Read 10719 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mirage 2000 C (2000-5)

Eto.. valjda idući tjedan ako sve bude po planu.. počinje novogradnja ;D

Planovi su nadam se već na stolu za rezanje..  ;D

[attach=1]
[attach=2]

Model mirage 2000C.. duljine 1620 mm.. i edf 127 mm, u planu je scorpion Scorpion HK-4035-630KV (cca 4kW), /12S

uskoro i neki update...

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #1
To te ja pitam...nauživat ćeš se s Mirageom, njegova velika delta je vrlo zahvalna za letanje, a i scorpion će već napraviti svoje. Sretno.  ;)
 
 
lp
Toni

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #2
thnx... dugo sam razmišljao šta bi, no sad je definitivno, stalno pokušavam da bi radio su37, al to mi je sve cijena puta 2 :)

uglavnom, dojadio mi stiropor i depron, poslužio je za edukativne svrhe i traženje onog šta mi najviše odgovara.

Nadam se samo da ću dobro pogoditi cg, za dalje je lako ;D Namjeravam staviti retrakte i kotače od 8cm, valjda će mi to biti dovoljno za rulanje po pisti ;)

Ako negdje zapnem po pitanju edf-a, javim se.

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #3
eto ga.. čovjek kako je obećao.. izrezao dijelove.. weeee ;D

sad jedino moram do Ljubljane po to :(

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #4
Eto danas stigla turbina... morat ću to malo pogledati i balansirati kad stigne motor.. razmišljam si jedino da dam da mi netko istokari onaj shaft na koji ide rotor.. ovaj mi se čini malo fushan...

Inače izgleda strašno.. i veliko, sad još samo čekam utorak da stignu svi djelovi i počinje build.. ;D

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #5
Eto kako to izgleda odprilike.. ;D

[attach=1]
već sad razmišljam o CG-u, vidjet ću kad krenem slagati, kako ću složiti konfiguraciju baterija.. razmišljao sam čak i o slaganju nekoliko 2S baterija..


[attach=2]
Čisto radi usporedbe 5" ;D

[attach=3]



Razmišljao sam i o tome da složim varijabilnu izlaznu mlaznicu, al to su već sada perverzije, no tek kad budem bliže stvarnom auw-u .. vidio sam na HK da ima dosta klipova po popularnim cjenama .. ovisi samo da li ću imati volje strpiti se pa to napravit kako se spada..

Sad još samo da dočekam ostatak..

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #6
Jedan mali prijedlog Wora

Ako CG mjeriš sa klasičnim kalkulatorom za delte i krila preporuka je +2cm prema nosu bez obzira kaj ti program izbaci.
Očito je da samo tijelo modela utiće na samo težište.
Ili kako bi naša stara poslovica rekla: Bolje nosat jer kakav nos takav je i ponos  ;)
Nek se ne uobraze nosati  :D

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #7
je cg ide naprijed bez obzira na kalkulacije.. na zadnjem mirageu sam to imao prilike osjetiti ;D

Sad moram naći nekog da mi istokari taj shaft za rotor, jer već na oko nije u centru. Morao bih vidjeti dal bi imalo smisla da napravim čelični, nekako nisam siguran da bi aluminijski uspio izdržati 4kw. Sami edf nije toliko loš, ima neki dosta dobar thread na rcgrupsu kako su ga modificirali, neki su čak nagurali i po 10++-ak kg potiska.

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #8
Eto konačno sam prošao po djelove... stvarno dijelovi su super brzo i precizno izrezani,  kao da gledam autocad umjesto pravih djelova :)  Ako nekog zanima..  http://www.rckino.com/

[attach=1]


[attach=2]

Sad još samo da ulovim vremena.. i krećem :D




Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #11
Eto danas se počelo malo sastavljati... tek sad vidim da to neće tako skoro ;D

[attach=1]


Odokativni test fit ;D

[attach=2]

Mislim da će mi sastavljanje trupa i kostura počet lagano zadavati glavobolje.. tako da ću očito morati docrtati postolje za slanganje.. jer ovo slaganje ne bu išlo :)
[attach=3]

[attach=4]

Obzirom da mi je to prvi model od balze.. već vidim da će tu biti puno novih iznenađenja u gradnji :)


Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #13
Eto danas sam ulovio nekih 2 i pol sata odmora... pa još ponešto poljepio..

Malo sam se namučio dok sam posložio rebra na trupu... al ajd.. nadam se da je to bio najteži dio ;D

Čisto jedna onako okvirno kako bi to trebalo izgledati.
[attach=1]

naravno da idu druge letve na krila :) ovo je samo za sliku..

[attach=2]

Mislio sam da će biti više problema sa natjerivanjem tog svega u centar.. ali sasvim pristojno se sve poklapa i namješta..
[attach=3]


[attach=4]

[attach=5]
Eh da.. ovdje mi je još ostalo za saviti dvije letvice.. čisto me zanima kako to saviti, a  da nešto ne polomim.. razmišljao sam o pari..  ima tko kakvu ideju?


[attach=6]

Uglavnom neka foma se već vidi... šteta što sam u gužvi na poslu.. pa ne stignem se sa ovim malo više pozabavit..

[attach=7]

Odg: mirage 2000 C (2000-5)

Reply #14
eto mali update.. par letvica.. konačno je (bar se nadam) splasnula gužva na poslu.. tak da nakon ovog go... ulovim više vremena za igračku..

[attach=1]

Uspio sam poljepiti krila...

[attach=2]

i još par letvica...
[attach=3]

Razmišljao sam o replici promjenjive napadne ivice.. ali nikako da nađem neku literaturu kako to uopće umiksati i kako bi se trebala gibat.. sve što ima je na par filmića gdje se to vidi u letu..

Uglavnom ostavit ću to razmišljanje do faze plankiranja...

Les Chevaliers du Ciel HD Promo