Skip to main content

Topic: HK Multicopter board (Read 3508 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Multicopter board

Reply #1
hahaha zna sam... cim su izbacili ona frame za quad da ce i ovo ubrzo na lager.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: HK Multicopter board

Reply #2
zanimljivo.. ne kužim se baš previše u multi, ali me zanima, jel treba tu još nešto osim esc-a, baterija i motora? Kakav soft i sl?

Odg: HK Multicopter board

Reply #3
pušiona je jedino atmega48 gore,  :(
da za par dolara ponude 168 to bi već bio posao....

Odg: HK Multicopter board

Reply #4
da, kak Tomislav veli, atmega 48 je sranje jer u nju ne stane novi softver i multirotor može raditi samo sa starim verzijama softvera koje su puno lošije

ali osim toga sve ostalo je super  ;)

Odg: HK Multicopter board

Reply #5
Zato su i govnari promjenili žiroskope na HK401B, namjerno definitivno samo da prodaju ove plocice sto više, inace tu se lako skida ovaj atmel i stavi 168, cak ne treba ni lemilica sa vrucim zrakom

Odg: HK Multicopter board

Reply #6
pa jeftinije prođeš ak kupiš ovo nego 3 žiroskopa  ;)

oko 12-13$ je bio komad,  x3 je 10$ više od ovoga,
a moraš ih rastaviti, i kupiti pločicu, potenciometre, kondiće, atmegu....
znaš i sam da je bio problema oko logisteke svojedobno.

ako netko treba samo senzor, bar se on lako odlemi s pločice, manje posla, manje para, di ćeš bolje.
How to replace a gyro of Red/BlueBoard.


ma stavit će oni i 168icu gore... moraju prodati malo 48ica prvo pa onda istoj ekipi i 'ver2.0' za mjesec-dva  ;D


btw, ako netko slaže KK, ima tih senzora po 10$  već izvađenih za kupiti, samo je shipping 20$....
http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=vieweng&mc_selected=MultiCopter&sc_selected=Others&sn=enc_03rc&id_no=82


pa se ovo s HKa isplati kupiti čak i zbog žiroa, a pogotovo ak se u pećnici zagrije pa skine atmega i ubaci druga...    :D ;D

Odg: HK Multicopter board

Reply #7
da , od 4 komada gyroa iz HK samo jedaj je bio sa starim senzorom... ali mislim da su se ovim kompletićem iskupili,,
uostalom jedan je več na putu pa bumo vidjeli kaj bu s toga :D :D :D
dx9-xd8-gobac630