Skip to main content

Topic: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ... (Read 40838 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #75
Zero koje su dimenzije i ima li ikakvih nacrta vrlo zainteresiran za izradu, neš slično sam našao na netu: Projekt MIG 21 (RC) Part-1
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #76
Pa Marko....iskreno sam oduševljen...muški si ga hitil u zrak...a još bolje sletio i to u maniri mornaričkih Top-Gun-ova... 8).sam model izgleda bolje nego full-size Cro- verzija.Pozdrav Tebi i kolegi. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #77
@ Grom - planovi i ostalo ovdje - http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=561587 (pazi da si ne skines XL plan  ;)) ak očeš bit ziher u dimenzije s kojima sam ja radio (raspon 67cm), nađi mig21 na parkjets.com

@ Remote - kolega je bacal, teško je to bacit i imat stanicu u ruci, rus je rus, težak i *ajeban za letit  ;D Hvala na pohvalama.

lp,
Marko

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #78
@Marko,da uistinu je težak za upravljanje i letenje...primjetio sam da moraš imati konstantnu brzinu jer ...oooodddddee..u stall...svaka čast kolegi ''bacaču kugle''... 8) ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #79
Još malo materijala, ovaj projekt je završen, što je sljedeće, neznam  :D

MiG 21 HRZ parkjet HD

lp,
Marko


Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #81
Svaka čast Majstore..... ;) :) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #82
odlicno!

moram se i ja svojeg primiti, ali to stalno govorim i nikak da nastavim. :D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #83
Svaka čast ekipa super izgleda!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #84
Eto, prošlo je gotovo godinu dana od mog zadnjeg scratch projekta (MiG 21)... u međuvremenu je vrijeme proletilo i nisam zapravo ni imao vremena raditi nešto konkretno, no, vrijeme je za novi projektić i dizanje teme iz pepela  :)

Dakle, projekt zima - proljeće - ljeto (2014)- Alenia C27J Spartan

Tražio sam planove za konstrukciju izofloorom, al ništa...pa sam uzeo kit koji je izrezan zahvaljujući Češkoj ekipi  RCFLY  koja leti, a ujedno i režu kitove ovakvih tipova aviona (c130 Hercules, C160 Transall,  An24 / 26...). 
Raspon modela je 2000mm, dužine je 1630mm, težina irezanog kit-a je 850grama. Materijal je običan styro (ima i EPP verzija), u planu je presvlačenje modela staklom, bit će tu i balze (s njom još praktički nisam ni radio no sad ću hehe), scale LED rasvjeta i još po koja sitnica  8)

Par fotki kit-a



Toliko za sad, kad krene gradnja build log sljedi - malo opširnije nego do sad, nadam se  ;)



lp,
Marko

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #85
Hajde Marko živio , dobro da opet ''jašeš'' , bilo je dosadno bez Tebe...Pozdravi Zokija.. ;)
Vaš Dalmatinac.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #86
That's a huge bit... ! :) Videl sam ga u živo, i ogroman je , jedva čekam kad bum snimal prvi let :)

Remote, pozdrav i tebi

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #87
Da malo osvježim temu. Radovi na C27J idu polako, kolko se stigne, pa evo nekoliko fotki....

Remenjača na mjestu (smreka 6x18mm)


Trebalo je malo doraditi i obrusiti krajeve srednjeg djela trupa jer nisu jednako izrezani, no not big deal...nakon toga, oba djela ljepljena zajedno.



Nosači za kotače (gondole, šta su već), pobrušene i provizorno nataknute na srednji dio trupa, početak bušenje prednjeg djela trupa odnosno skidanje "viška", radi montaže prednjeg stajnog trapa itd.


Jedna ovak, čisto radi reda  :D (pobrušen i zaljepljen repni dio trupa, sljedi obrada "nosa".



Ovih dana sam rezao i ljepio balzu na mjesto gdje dolaze panti za elerone i flapse, vele klasična gradnja, naravno, koju budu me naučili stari modelari znalci  8)



Tolko za sad, u planu je presvlačenje krila 1mm balzom, no daleko smo još do toga...sljedi izrezivanje kanala za žice, središnje "konzole" s konektorima (servači i rasvjeta), nosača za krilo...itd itd  :)

lp,
Marko

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #88
Gledam rep i monitor i pomislim odakle ti tako mali monitor. :-)
Ogroman je.

Odg: zeRO build logs - Mirage III, F-18, Funtana, Flyjet, Extra 300, Mig 21 HRZ...

Reply #89
Ja sam šlang prema trupu :)