Skip to main content

Topic: zica za rezanje (Read 2370 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zica za rezanje

kako vam se cini ovo:
imam transformator 220 na 24 V i jakost struje 6.5 A, a žica je od wolframa. Sta mislite hoce li ovo funkcionirati ?

Odg: zica za rezanje

Reply #1
sve ovisi koliko je dugacka zica

Odg: zica za rezanje

Reply #2
Koliko bi trebala biti dugacka ?, postoji proracun iz elektrotehnike ali to sam davno polozio pa sam i zaboravio

Odg: zica za rezanje

Reply #3
ma nema tu neke velike matematike samo isprobavanje

Odg: zica za rezanje

Reply #4
Malo me trta igrati se strujom takve jakosti  :)

Odg: zica za rezanje

Reply #5
Osim toga transformator na ulazu ima dva konektora.Jedan je 220,a drugi 0 isto tako je i s druge strane samo sto je na izlazu 24 v i 0,e sad mene zbunjuje ova 0

Odg: zica za rezanje

Reply #6
samo ti pusti "0" na miru, nemreš je uhvatit i da hoćeš, tj. ona ti pobjegne s jednog na drugi kraj namotaja 50x u sec. (50Hz izmjenična struja)  ;)
samo ti to sve spoji, dobro izoliraj, (posebno mrežni dio, onu stranu s 220, gdje god vidiš metalni dio da viri) pa onda u šteker i prži miško  ;D
bilo bi zgodno ako dodaš neku kontrolnu žaruljicu/tinjalicu, da si ziher kada je žica u pogonu, al ti vjerovatno ne treba, ako koristiš potenciometar za kontrolu snage :)

Odg: zica za rezanje

Reply #7
Nema potenciometra,nema nicega sutra cu stavit sliku transformatora da se sve jasno vidi.Kako da to spojim kad zica (kabel za napajanje ) ima tri zice,a transformator dva ulaza jedan je 220 a drugi 0


Odg: zica za rezanje

Reply #9
ma daaaaj kaj cimaš lika, još će odustat od gradnje  ;)

@hrenovka terća žica od mrežnog kabela (žuto-zelena) je uzemljanje. možeš je spojiti na oklop tarfića, metalne kutije (al onda pazi da ti druge žice nisu u kontaktu s kutijom ili je jednostavno ostaviš u zraku  ;)

Odg: zica za rezanje

Reply #10
ma nije bed.Navecer cu stavit slike pa ces vidjet o cemu se radi...