Skip to main content

Topic: što kad promjena timinga ne pomaže? (Read 2307 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

što kad promjena timinga ne pomaže?

Vako, imam motor A koji s reglerom A (30A) proizvodi visokofrekventi zvuk ako mu nisu timing i frekvencija dobro podešeni, s reglerom B (40A) koji nema podešavanje frekvencije (ima samo timing) sve šljaka na medium/high timigu.

E sad, motor B (isti brand i isti KV kao motor A) s tim istim reglerom A radi također dobro ali ne i s reglerom B (na bilo kojem timingu). S obzirom da regler B nema podešavanje frekvencije, postoji još koji način da se eleminira taj iritirajuci visokofrekventi zvuk koji s gasom očito mijenja frekvenciju i postaje nepodnošljiv? Opcije na regleru B su: brake / bat type / cutoff mode / cutoff tsh / start mode / timing

lp,
Marko

Odg: što kad promjena timinga ne pomaže?

Reply #1
jel montiran i prop na motor kod testiranja motora B na regleru B?

Odg: što kad promjena timinga ne pomaže?

Reply #2
Naravno, isti prop kao i na motoru A, probao sam kablove od motora do ESC-a promjenit ama baš ništa, sad vidim kolko možda znači nedostatak mogućnosti promjene frekvencije (8kHz/16kHz). Stavio sam oba motora da rade istovremeno (svaki sa svojim B reglerom) i baš se čuje da ovaj motor B zviždi,a tu i tamo "grebe" (razmontirao sam ga i svi magneti su na mjestu)

lp,
Marko

Odg: što kad promjena timinga ne pomaže?

Reply #3
jesi izmjerio rpm metrom koliko brzo vrte isti prop na istom gasu(na 100% i 50% npr)?  te koliko pritom A cuclaju iz batke (pripazi da je napon skoro isti)

a uvijek možeš probati zamijeniti ležajeve, ako su isti motori...



uostalome, ako su motori isti, svejedno je koji je u kojem modelu, a regler ti je jedan 30 drugi 40A,
a u jednoj kombinaciji oba motora rade dobro, bez zviždanja...  spari mot A + regler B  i mot B + regler A,
zašto ih tako i ne ugradiš u modele?

Odg: što kad promjena timinga ne pomaže?

Reply #4
jesi izmjerio rpm metrom koliko brzo vrte isti prop na istom gasu(na 100% i 50% npr)?  te koliko pritom A cuclaju iz batke (pripazi da je napon skoro isti)

nemam rpm metar...jbg  ::)


uostalome, ako su motori isti, svejedno je koji je u kojem modelu, a regler ti je jedan 30 drugi 40A,
a u jednoj kombinaciji oba motora rade dobro, bez zviždanja...  spari mot A + regler B  i mot B + regler A,
zašto ih tako i ne ugradiš u modele?

Kad sam nabavio prvi motor, 30A mi je bio prelsab (grijao se) pa sam nadogradio na 40A, S obzirom da sam s tim bio zadovoljan, poslje sam uzeo još jedan isti motor i isti 40A regler koji sada začudo ne fukncioniraju kao prva kombinacija (30A mi je samo trenutno/prijelazno rješenje).

Nakon svih kombinacija "motor B" jedino radi s 30A dok se s oba 40A ponaša problematično. S druge strane "motor A" identično radi s 30A i s oba 40A...mislim da se odgovor ističe  ::)

lp,
Marko

Odg: što kad promjena timinga ne pomaže?

Reply #5
koliko košta motor?  :-\

stavi ga u model, ako nije prevelika cifra/uloženo vrijeme u izgradnju u pitanju, te ako model može sletit bez pogona...
pa leti dok ide, a kada vrisne uzmi novi...

dok sam uzimao u serijama za multirotore po 10ak komada odjednom, identičnih... obavezno je zalutao pokoji defektni, bilo da je škripao, imao veći KV, ili probušene rupe u tijelu motora s prevelikim borerom, pa šarafi od križa za montažu su cijeli upadali unutra, kamoli da bi navoj primio :)   no 4 od 40 je opet OK, ipak je to kina  :) 
ali za te pare, ne treba se buniti  ;D
drugo da pričaš o nekom scorpion motoru od 60+$ tamo se to ne očekuje...da ne radi OK kada je nov.
(a opet... i za njih helikopteraši vele da lageri odlaze vrlo lako)