Skip to main content

Topic: Zima je...što se radi ? (Read 13888 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #30
damnit.. morat ću i ja  ???

daj pa se nađemo čim visibabe niknu ...
mali je stvarno jednostavan i interesantan za izradu... obadva krila u dva dana s pripremom i izrezivanjem ..
relativno malo materijala
i setup u 80 cm ne iznosi cijelo bogatstvo...
jedino me trenutno muči od kud naručiti bijelu foliju...

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #31
Evo i moje zanimacije za zimske dane:

Sve ručno rezano,moj prvi trikopter,nemam blage o multirotorima ali polako učim,pločica hobby king (atmel 168 PA) v2.1,firmvare tricopter v1.6,regleri 3 x HK 30A (nemam slabije  :) ),motori 3x CF 2822-1200kV,elise 9x6,servo HK metal gear,baterija 3s 2200mA. Danas sve poštelano zahvaljujuči  Hemo-ju,sad je sve na meni da ga par puta skršim! :D  :D  :D ,te svima zahvaljujem na ovom forumu na korisnim savjetima!!!
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #32
 :) zima je još uvijek iako je zatoplilo...
prizvodi li netko ?

proljeće je blizu bude li kakvih novih letjelica u zraku??

ja maloga polako ...





Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #37
fenomenalno kojom brzinom ti to radiš...

pa polako.. malo po malo ...
prvenstveno sam koncentriran na Extru 300
a ovo prije spavanja malo po malo....
bit ce Pongra da ti ni ne spavas..pa svako malo peglas nove modele..morat cu se ja malo bacit na samogradnje gust me neki uhvatio  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #38
fenomenalno kojom brzinom ti to radiš...

pa polako.. malo po malo ...
prvenstveno sam koncentriran na Extru 300
a ovo prije spavanja malo po malo....
bit ce Pongra da ti ni ne spavas..pa svako malo peglas nove modele..morat cu se ja malo bacit na samogradnje gust me neki uhvatio  :)

 :D :D :D bio malo na slobodnim danima , ali brzo radim  :D :D
juće kolegi jednom slagal Zagija pa sam malo usporil..

a primi se samogradnje to je pravi gušt.. malo balse dobar nacrt ... tu i tamo koja modifikacija i čekanje bolje financijske situacije za setup.. :D

a prolječe je blizu pa da se ima s čim letiti... jer jedan model ko ni jedan... jednostavno dosadi...

lp..

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #39
Pongra koji je to nacrt?

Uzeo sam isto ASP 21 dva komada. Baš za takve neke projekte.

Imam jedan CUB električni 90cm, pa sam odlučio naparaviti malo povećen (110cm) s tim motorićem, no nikak da poćnem, već dva mjeseca nisam ni bateriju taknuo valjda pošteno.


Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #41
Pongra koji je to nacrt?

Uzeo sam isto ASP 21 dva komada. Baš za takve neke projekte.

Imam jedan CUB električni 90cm, pa sam odlučio naparaviti malo povećen (110cm) s tim motorićem, no nikak da poćnem, već dva mjeseca nisam ni bateriju taknuo valjda pošteno.

jesi li palio ASP i kak si zadovoljan s njima??
A ak počinješ definitvno počni Christen Eagla po ovom nacrtu od 80 cm pa još malo i imamo eskadrilu  :) :)
To je nacrt iz časopisa Flug model technik ..  provjereni i uvijek interesantni nacrti..

Za ovu povećanu mjeru potrebno je samo na trupu napraviti par pojačanja u nosnom djelu.baš zbog nitro motora i zbog trapa..

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #42
jesi li palio ASP i kak si zadovoljan s njima??

asp su vrlo jeftini, a pouzdani,  imao sam 2 ista ASP 28 s himodel.com, 55$  :)

http://www.flyfreak.net/testni-dio/test-motora/

radili su  i na -2C na nasipu, dobra OSMax svjećica i gorivo s 10-15% nitra i mora radit  :)
problem je samo bio što se nisu dali nekad ugasiti u zraku za slijetanje na trbuh,
makar je karb bio zatvoren dobrano da servo zuji kako gura, kada se prebaci kill switch,
ali nikad se nijedan nije ugasio sam od sebe u zraku. što bi eventualno bio bed.
toliko o tome  :)


jedino su gutali gorivo za poludit, po 1/3 kante za vikend, a to je oko 80 kn...
pa sad vidi isplativost... 

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #43
jesi li palio ASP i kak si zadovoljan s njima??

asp su vrlo jeftini, a pouzdani,  imao sam 2 ista ASP 28 s himodel.com, 55$  :)

http://www.flyfreak.net/testni-dio/test-motora/

radili su  i na -2C na nasipu, dobra OSMax svjećica i gorivo s 10-15% nitra i mora radit  :)
problem je samo bio što se nisu dali nekad ugasiti u zraku za slijetanje na trbuh,
makar je karb bio zatvoren dobrano da servo zuji kako gura, kada se prebaci kill switch,
ali nikad se nijedan nije ugasio sam od sebe u zraku. što bi eventualno bio bed.
toliko o tome  :)


jedino su gutali gorivo za poludit, po 1/3 kante za vikend, a to je oko 80 kn...
pa sad vidi isplativost...

ma to je super onda a za gušt treba i platiti..
nek samo dimi i dobro se čuje  :D :D

hvala i lp...

Odg: Zima je...što se radi ?

Reply #44
nek samo dimi i dobro se čuje  :D :D

skini zadnji dio auspuha, ja sam prekasno čuo da može i tako radit, da ne pati potisak u rezervar previše,
no više nemam nijedan taj motor da probam.
navodno se čuje za poludit  ???