Skip to main content

Topic: Hobby King - Fox Fiberglass (Read 9107 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #15
Stvarno odlicno izgleda,   :)
boje su super,
usisnici djeluju mocno.

Samo postaj dalje.


Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #16
Fox napokon poletio.. :)

Pokušavam ubaciti jedan video na youtube ali mi stalno nešto blokira.. Valjda ću uspjeti..
Dojmovi:
Definitivno nije početnički model!! Brz je kao metak i okretan.. Na maloj brzini je nestabilan, tako da je slijetanje najteži dio svega.. Horizontalni zaokreti se moraju izvoditi pri većoj brzini jer se pri maloj brzini zna dogoditi da propadne krilo. Jednom mi se to dogodilo ali sam ga uspio izvući..
Za početak sam izvodio inside loop, immelmann i rool.. Nešto drugo ću probati kad se još malo bolje priviknem na njega..
U svakom slučaju ovo je više kao nekakav racer, a ne glider..

Video ću, nadam se, postaviti uskoro.
Pozdrav!
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #17
Odlicne vijesti  :),  video me zanima,
kakav je kad se elisa sklopi uspijeva li glajdati.

Polozaj baterije, na slici je na spoju krila, koliko bi mu pomogla manja/laksa baterija?

Koliko traje sadasnja baterija?

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #18
Iskreno, nisam baš puno glajdao, ali može glajdati. Idući put ću probati malo duže.

Evo video prvog leta..
FOX FIBERGLASS MAIDEN FLIGHT.avi

Vidi se, a i čuje pred kraj da je baterija prazna.. Koristio sam 1800 mAh. Nadao sam se oko 8 min pa ću početi sa slijetanjem, ali očito je da ne može duže od 7 minuta, zato sam i sletio ovako bezveze.. Stvarno je nestabilan na malim brzinama. Gas mi je pretežno bio na oko 1/2.. Ako bi išao s manjom baterijom, morala bi ići više prema naprijed, a to mi nebi odgovaralo zbog poklopca kabine.. A i let bi trajao kraće..
Posljedica moga slijetanja je samo puknut nosač baterije (zbog udara, težine baterije i tanke šperploče). Napravio sam drugi, zalijepio i nakon 2 h ponovno letio.. S kamerom on board.. Postavit ću i taj video..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #19
Na prvoj slici se vidi šteta..
Na drugoj način učvršćivanja krila..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #20
Odlicno leti  :), dosta je brz,
samo stavljaj video.

 

Odg: Hobby King - Fox Fiberglass

Reply #21
Evo par slika s današnjeg kobnog letenja.. Odzvonilo mi je zvono za početak slijetanja i kada sam odlučio ići u zaokret prema uss nisam išao oštro nego blago tako da mi se jedrilica poravnala sa Suncem i zaslijepilo me.. Na sreću tlo je meko pa nije bilo velike štete.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35