Skip to main content

Topic: Bojanje multiplexovog elapora (Read 1464 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bojanje multiplexovog elapora

pozdrav i pitanje

sigurno je netko bojao elapor sa sprejom

akrilni sprej bi trebao biti ok (namjeravam bojati krila), na trup ću odozdo naljepiti selotejp ili duct tape, ali ne bi htio da mi otpada boja za par dana, kad se u letu ili kod montaže malo savinu

pitanje, da  li ste stavljali neki prajmer ispod? u uputama kažu da se treba staviti, ali koji?
ja sam neke dijelove plastine od kućišta za komp bojao sprejom, i na nekim "elementima" se plastika "namreškala" ak sam jasan, pa ne bi htio da ovdje otopi krilo :)



 

Odg: Bojanje multiplexovog elapora

Reply #1
Može se sprejati sa akrilnim bojama u spreju a bolji učinak je ako se stavi primer emulzija prije spreja , kupis e kod nas jedna kila za cijeli život (jer se razrijedi sa vodom) u chromos trgovinama malo košta  pozdrav

Odg: Bojanje multiplexovog elapora

Reply #2
imaš možda neki točan naziv, ili dođem u dućan i tako tražim
"primer emulzija" ?

pa me on pita: "koja od ovih 5 koje imamo?" :)

Odg: Bojanje multiplexovog elapora

Reply #3
jednostavno pitaj temeljni premaz za epo koji služi da akrilna boja bolje drži površinu (taj temeljni premaz je isto topiv u vodi dakle nema greške oko nanošenja akrilne boje koja je isto vodena u osnovi). budi siguran da se boja možda neće ljjuštiti ali će biti osjetljiva na ogrebotine. ;)