Skip to main content

Topic: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu (Read 6371 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #15
pls odgovorite jedan post je prazan


Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #17
ha ha pa nisam ih jor zalepio akn nevalja ok, recite mi pls sta je bolje za ojacavanje krila pokusacu naci dobro je sto std mi rekli da nevalja hvala tu ste mi pomoci da ispravim sta nevalja recite mi sta je dobro za ojacavanje pls

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #18
svaki savet je dobro dosao pisite pls

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #19
U Bauhausu (i drugim dućanima) ima 6mm L profila od aluminija. Lagano i dovoljno čvrsto za lakše modele sa kraćim rasponom krila.
Karbonske strijele mogu isto tako dobro poslužiti ako ih uspiješ povoljno dobiti (odeš do lokalnog streličarskog kluba pa uzmeš nečije rabljene npr). Ili, naravno hobbyking pa uzmeš karbonske šipke koje želiš ali je poštarina paprena.

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #20
razumeo, ja sam iz srbije pa nzm kolika bi bila postarina kada bi narucio el motor, propeler reci mi akn je neko narucivao i koliko se krecu ti el motori h naravno propeler

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #21
ako ima neko ko bi mi objasnio i nasao mi se da mi pomogne oko el motora, propelera neka okaci neki link ili sliku i koliko koštaju bauhausu motori i propeler bilo sta i naravno postarina kolika bi bila i ako ima neko iskustva sa narucivanjem.Dobro bi bilo kada bi nasao nekog ko ima te el motore, bar 1 koji odgovara karakteristikama moje letelice pa poslao mi el motor i propeler.PLS ODGOVOR :)

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #22
link za motor sam ti več gore stavio ,možeš koristiti zbog težine i 2s bateriju (u toj kombinaciji ti ima potiska oko400g)
na toj stranici možeš vidjeti cijene svega što ti treba  :)

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #23
Odi na hobbyking.com i tamo si kupi sve što ti treba.

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #24
plz odg nasao sam ova dva el motora pa nym koji je dobar ya jedril i dali uopste valjaju recite mi :)


Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #26
sajt koji ste okacili pregledao sam ceo svega i svaceg od gotovih modela aviona, heli pa do autica no" vi znate bolje nego ja znam da se moze narucith i to aki ja nmg jer neznam nikad nisam nis narucivao preko neta, DALI IMA NEKO KO BI MI POSLAO 1 EL MOTOR I NARAVNO PROPELER ZA MALI RASPON KRILA ZA JEDRILICU a da mu netreb mada je to tesko ali da pitam sta da radim kad nmg naci I KOLIKO JE NOVCA...e i da 1000kv , 1500kv LJUDI IZVINITE ZNAM DA SAM DOSADAN ALI STA CU ,,ZALUDJENIK"   plz odg :)

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #27
Ajmo iz početka.

Da li znaš što ti treba?

Rekao si motor i prop, OK. 

S čim češ upravljati ( stanica-prijemnik)? S čim češ drajvati motor? Koje baterije imaš? Imaš li servo motore?

Vjerojatno znaš da se se modelom upravlja pomoću stanice čije signale prima prijemnik u modelu.
Da bi taj prijemnik radio treba mu 5V a motoru 7,4 do 12V recimo.
Uređaj koji osigurava napon za prijemnik ( 5V ) i motor (0-12V ) zove se regler ( ESC ).
Za motore sa četkicama postoje brush regleri a za motore bez četkica brushless regleri.
Regler se spaja na bateriju ---> prijemnik ---> motor.
Na prijemnik se spajaju servo motori za upravljanje pokretnim površinama ( elevoni, elevator ... )

Što od toga trenutno imaš?

Mogao bi napisati od kuda si, možda u tvojoj blizini ima modelara koji ti mogu pomoći jer sa ovakvim pitanjima nečeš daleko stići.

Pogledaj malo u rubriku POČETNICI jer tamo ima puno korisnih informacija za početnike.

Evo mala pomoć u slikama:


Servo                               Motor bez četkica         Regler ( ESC ) brushless                Baterija
                                                                                ( tri žice za motor )

                Parkfly                                     







Prijemnik                          Stanica                           Motor sa četkicama             Regler za motor sa četkicama                                                                                                                                                                                       ( dvije žice za motor )
                                                 

                                                 

Odg: Pomoc oko el motora-propelera za jedrilicu

Reply #28
imam raspadnut helikopter pa imam otprilike, stanicu, izgorela 2 el motora, prijemnik, nemam servo motore ima i regler znam da regler sluzi za regulaciju napona imam bateriju koja se puni i ona je 12v ili 14v nisam siguran i punjac.inace sam iz Cacka bavim se elektronikom,racunarima,pojacalima itd-pa sve vezano elekt otprilike znam.ja vas razumem i otprilike najvaznije mi je naci pogon aviona jedr. :) plz help