Skip to main content

Topic: Odličan dan na kanalu (prijelaz Brezovica) (Read 9736 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Odličan dan na kanalu (prijelaz Brezovica)

Reply #30
Ti vraga, prije tjedan dana sam bio na kanalu i trava je bila pola manja. Sad su već krpelji veliki k'o mačke. Osim toga misli ta vodoprivreda kaj kositi - pa nemre to tak.

Može kakav opis ovog EPP Yaka - ono dojam i to.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Odličan dan na kanalu (prijelaz Brezovica)

Reply #31
Yak je meni odličan

gumen je i skoro neuništiv

imao je na maidenu pad na surlu (regler je bio postavljen na soft start :) + malo jači vjetrić i zum u pod)
damage je bio samo na motor mountu koji  je od nekog slabog špera
to je poljepljeno + malo stakla (thx Diogen) i natrag u akciju
u trupu je nekoliko karbon štangica, krila imaju veliku četvrtastu remenjaču i skidaju se za transport, a u letu ih na karbonskoj cjevčici drže 2 gumice, odnosno sad kod mene bijela guma za gaće :) (kihnula jedna tanja gumica, pa da ne riskiram)

malo je teži, i max speed nije nešto posebno, ali to i nije model za jurcanje
meni je to prvi takav model, pa su mi super takva letna svojstva
skoro pa nemre u stall, može ići super sporo, ide kamo ga okreneš i "nastavi" tamo ići :)
jako okretan na roll, luping , tak tak, treba ga popravljati
iako je došao sa kotačima, nakon prvog leta sam ga odlučio bacati iz ruke, odnosno jučer nisde
slijeće lijepo i sve u svemu jako sam zadovoljan

težina je relativna, jer dio je do setupa sa kojim sam ga kupio tu od kolege sa foruma (turnigy 3015a 1000kv, plush 60A)
letio bi on i sa lakšim  setupom

batka 1550 3s rhino daje ca 5 min leta kombiniranog gasa
jučer sam jednu malo preveć ispraznio na ca 7 min

batke mogu ići od 1300-2200 tak da sve ovisi kako kome paše

ima ogroman thread na rc gruoupsima

meni je veliki "+" kaj je od tog "gumenog stiropora" pa me nije frka ak krkne negdje, nakapa se CA ili epoxy i u akciju dalje, jer nemam baš mogućnost popravljati balzu i foliju na miru doma

još se tu može igrati i sa težištem i sl, za sad (tek par letova) isprobavam kako leti

za prave "šmekere" vjerojatno  je bolji original, firma koja ga radi se zove "Telink", isto epp, dosta je lakši, naravno i skuplji , ali onda je to super lagani i okretni  3D trener

ovako je to 3D trener za lajbeke :)


Odg: Odličan dan na kanalu (prijelaz Brezovica)

Reply #32
Baš ti hvala - super opis.

Već neko vrijeme gledam te EPP nesalomljive - baš zbog bezbrižnog letenja i kratkih popravaka. I zbog toga što mogu provesti sezonu u gepeku spremni za letenje a bez bojazni od štete.

Za sada je glavni kandidat Hacker Zoom XXL - ali i ovi sa HK su vrlo OK.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odličan dan na kanalu (prijelaz Brezovica)

Reply #33
A cuj, ja sam model od EPPa skrsio bez puno napora... Ali je, fora je materijal, fino se lijepi, zilav je, mozes ga farbat bez beda...

Odg: Odličan dan na kanalu (prijelaz Brezovica)

Reply #34


Već neko vrijeme gledam te EPP nesalomljive - baš zbog bezbrižnog letenja i kratkih popravaka. I zbog toga što mogu provesti sezonu u gepeku spremni za letenje a bez bojazni od štete.


baš tako, kad smislim kako ovom složiti i rep koji se skida, instaliram ga u gepek i jednu li-fe batku, i to postaje obavezna oprema, nešto kao prva pomoć i aparat za gašenje požara :)


Odg: Odličan dan na kanalu (prijelaz Brezovica)

Reply #36
trava na kanalu ca 70 cm

nekad bude i korisna :)