Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209509 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #120
Ok, shemu imam, nije mi strano raditi shemu u eaglu... to je ok
pločicu si bum napravil .... i to je ok
Al kaj je s FW-om....
Sve je napravljeno i shema i pcb, samo isprintat i napravit pločicu :), čeka se FW :P
Postoje dvije pločice jedna ide gore jedna dole, jedna ima atmegu i USB druga ima drivere,

Sve sa njemačkog foruma...

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #121
Ma sve pet... samo me interesiralo kaj je s FW-om, da mi je nekaj promaknulo....
A sad dosta tipkanja, idem se pripremiti za doček....
Ljudi dragi sve najbolje u novoj 2013 godini
Puno sreče, zdravlja a za ostalo se budu pobrinuli kinezi...


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #123
Izgleda da ču lagano morati početi rezati platformu.
Sada imamo sve dijelove samo još posložiti.
Super

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #124
Super dečki. Sada ide uzbudljiviji dio.  ;D

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #125
 ;)
Oduševljen :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #128
trudi se dečko, trudi.
nego, kad si se već javio nakon dulje pauze i postao tuđi video...
jel tebi stigla ona pločica što si se pohvalio pred više od 3 tjedna?
http://tinyurl.com/aqkaqbs

Quote
Drugi tjedan bi morao postati ponosan vlasnik Alexmosovog boarda,
nadam se da cu uskoro moci i postati uspjesan test kako stvar radi.

 i jesi li išta radio po pitanju gimbala i motora, video neki? ili čekaš nešto gotovo?

pitam jer si napisao da imaš pristup brdu materijala na netu kojeg alexmos nije javno htio objaviti iz razloga koje ne moraš objašnjavati,
pa me zanima jesi li iskoristio tu povlasticu barem kako spada i složio nešto, a ne samo gledao :)

Quote
Postoji jako puno materijala na netu, međutim, Alexmos ne želi da oni budu public iz jednostavnog razloga kojeg smatram da ne moram objašnjavati..
Dignut je web-site na kojem postoji brdo informacija, ali mu se trenutno može pristupiti isključivo sa usernameom i passwordom, gore je tool za konfiguraciju samih parametara senzora, updejtovi firmwarea, upute kako presložiti pravilno motore, baza motora koja provjereno radi/ne radi sa kontrolerom i još brdo toga..

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #129
je, bome se trudi...

pogledal sam malo po ebayu kolko dojdu dijelovi za taj kontroler  :)

arduino mini pro 328
MPU6050
i 2x brushless drajveri kak on koristi...

i sve skupa je ispalo 160kn ..... pa sam uzel odmah  :)

fali još par dioda i kondenzatora koje budem kupil u chipoteka style dučanu jer mi se neda to naručivat online

uglavnom ispod 200kn je potrebno da se kompletira hardver za taj kontroler...  pa reko ajde da probam  :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #130
Bilježimo se ja i tom plačamo 200kn da radi.
Ja sam skurio do sada 300kn samo na test i još ne radi 100% dobro. :)
A kolega ima otiske na prstima od fetova.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #131
Baš sam sada poslao kinezu da vidim koliko bi ispalo da napravi PCB, 10 komada (20 pločica jedna ide dolje jedna gore), poslao mi je ponudu
Quote
shipping cost is 5usd via HongKong POST.
pay total=30+30+5=65usd to our paypal account  paypal@sitopway.com to finish the order.

Regards,
Kevin

dvostruka štampa sa stop lakom ak se ne varam :) , ne znam koliko bi uzeo onaj u Starom čiču šta radi pločice.

lp

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #132
ja ne mislim raditi PCB po onim shemama, jer mi nema smisla lemiti MPU6050 goli čip + atmegu i slične sitne gluposti....  predvidel sam višestruki popizditis kod izrade po shemi  :D

jedna pločica je arduino + ftdi i 7805 za napajanje sveg osim drajvera.... tak da tu nema neke nauke....
a druga pločica je drajver sa osnovnim komponentama koje su (direktno prepisane iz data sheeta) potrebne da drajver radi...
driver kakav njemac koristi je 5$ komad


uglavnom mislim napraviti malu pločicu koja bude ujedinila sve gore nabrojeno, jer mi je to puno jednostavnije nego lemiti sve SMD od nule
a i mislim da bude urednije  :)
za to imam onaj termo papir kaj se pegla i flomaster za popraviti greške "nevidljivih" vodova  ;)


nisam našel po kolko njemac prodaje one svoje kontrolere... ali ak ja mogu za ispod 200kn naručiti sve sastavne komponente... samo je pitanje vremena kad bude kompletan kontroler došel u neki kineski dučan po smješnoj cijeni
dobro, možda bude trebalo ipak malo vremena da se razvije firmwer


@ jazavac

vidim da je Tomislav_ZG imal volje spajati driver od sastavnih dijelova, čak sam i ja pomislil iti tim putem, ali me cijena gotovog drajvera (od5$) totalno odgovorila od toga

pratil sam ovu temu redovito, ali tek danas sam išel malo opširnije gledati dijelove i ostalo sa linkova kaj ste postali... uglavnom čisto zgodan projekt za pratiti kak bu se razvijal
nadam se da budu dijelovi brzo došli, pa da počnem oko motora malo, imam par home made motora (koje sam radil za direct drive heli) savršenih za gimbal




Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #133
u biti... nije mi jasno zakaj je nužno koristiti MPU6050

kad se cijeli sklop svodi na običan multiwii iz kojeg ide par žica na brushless driver... i da znam nekaj programirat, rekel bi da je jednostavnije nadopunit multiwii firmware da umjesto serva i ESC-a upravlja gotovim brushless drajverom......

ali očito postoji neki razlog... ili?
Tomislav, Jazavac... ostali?  je ko proučaval kaj?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #134
nema razloga da se to tako ne napravi što više bolje bi radilo jer je upravo to i napravio alexmos.
Ali uvjek ima zatučene ekipa koja mora napraviti nešto svoje pa makar i ne radilo kako treba. :)
Mislim da bi riješenje bilo napraviti drajver koji se može štekati  kako običan servo na bilo šta od multivia do mikrokoptera naze  ili kk2.
A ako netko hoče da ima senzor na zadnjoj osi nek si stavi još jednu multiwii pločicu i bok.
U potpuno se slažem nema smisla slagati ili presložiti arduino uno koje je u biti u controler platine presložen