Skip to main content

Topic: Napokon slaganje quad-a (Read 12435 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Napokon slaganje quad-a

Prošlo je dugo vremena, napokon sam sve skupio što mi je bilo potrebno i krenuo sam u sastavljanje moga quada slike u prilogu:




Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #2
Odlicno izgleda,
ova slika s brdom baterija je posebno dobra, morat cu kupiti i ja jos komada, s quadom se baterije trose.

 :)

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #3
Mislim da svi VAPE za ovom zadnjom fotkom i njezinim sadržajem hahahahah. I ja sam jedan od njih.

Sretno sa slaganjem i obaviještavaj nas o daljnjem radu!!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #4
Evo nastavljam malo po malo, baterije sam uzeo jedan par na 4s, spajat ću ih u paralelu a isto tako sam uzeo i 3s. Za fpv sam uzeo 900mhz link na 1.5W (malo prejako ali jbg.) Hoverfly u sebi ima ugrađen OSD. Uzeo sam si telemetrijski prijemnik tako da imam nadzor na RSSI a u skoro vrijeme i ostalim podacima kada kupim hub za senzore. Kupio sam si nosač za kamericu kada sve to složim treba ugurat i mjesto za HD Hero2 ali to na kraju. slike u prilogu

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #5
Koji je to NTM motor?
Uz koje propelere?

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #6
Koji je to NTM motor?
Uz koje propelere?

Motor ti je http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=21478

trenutno će ići od propova http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=527&productname=

Nisu baš najbolji ali planiram ih u skoro vrijeme zamjenit sa http://www.electricwingman.com/graupner-elektro-propeller-9x5-pair.aspx

Prvo moram isprobat sa 3s pa onda ću na 4s vidit kako ide.

LP

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #7
Meni su NTM motori odlicni,
mislim da s 3s i tim propovima imas dovoljno snage,
nisam ih probao na 4s, javi kako ide.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #8
Meni su NTM motori odlicni,
mislim da s 3s i tim propovima imas dovoljno snage,
nisam ih probao na 4s, javi kako ide.
Što se motora tiče ok su u kombinaciji sa plush ESC, ali ovi propovi sa rc timera dosta su nebalasnirani tako da mislim kad dođe plaća uzet graunperove.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #9
ja nemam baš dobra iskustva sa tim motorima, dosta su bili van balansa, onda ona vanjska strana na kojoj piše ntp počela je korodirati...

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #10
Što se tiče motora dok sam sad uriktavao smjer vrtnje malo sam razočaran dosta vibracija proizvode ( toliko o njihovim testiranim balansiranim motorima  :o), za sada je quad RTF još je uplanu stavit FPV kameru sa predajnikom a to ću tokom tjedna.. slike skoro gotovog quada u prilogu...

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #11
Ja uskoro testiram SunnySky motore, trebali bi bit "savršeno" balansirani out-of-the-box
MAK Zapad

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #12
uredno napravljeno, zaštiti si elektroniku nekako

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #13

Planiram od pleksija si napavit poklopac u obliku lopte samo mi je problem sto cu morat i fpv ukomponirat još nekako tako da u planu je i to. danas sam napravio prvi let, problem sa odvrtanjem nosača porpa  :( ali sam stavio sada threadlocker-a tako da nema više problema. jako sam razočaran motorom a i ovim elisama koje koristim na niskim okretajima stvara tolike vibracije na nosaču da imam osjećaj ko da će ga otkinut, ujedino razlog da kupim druge elise od graupnera. na 3s ima dosta snage ali još moram napravit par testova da uriktam neke parametre. sve u svemu zadovoljan osim tog malog incidenta sa odvrtanjem nosača propa a iskreno bio sam glup već mi se to desilo na prijašnjim instalacijama. uploadam video na jubito samo ovaj t-com je dao uploada tako puno da će ovo potrajat neko vrijeme.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #14
koja guzvica u pm, nema mjesta na tom frejmu i to mi se nikako ne sviđa