Skip to main content

Topic: Napokon slaganje quad-a (Read 12418 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #30
Quote
... te pokupit i brata ...
...i uzeo sam još mamu i tatu. Po dolasku mama je bila na ekranu od fpv nadzirala eventualne svjetlosne znakove a tata i brat i ja smo ulazili u šikaru...

I sad nek netko kaže da FPV nije zabava za cijelu obitelj  ;D

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #31
Zaboravih napomenut da sam na livadi kada sam tražio uzrok gubitka signala uzeo staru antenu omnicu i na zemlji ima domet nekih 700m uključio sam potom FPV predajnik na 900MHz i čudo jede nešto signala na stanici i prjemniku. E sad danas bi napravio još nekih testova sa tom novom antenom i par range provjera pa ću zanti više detalja.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #32
Quote
... te pokupit i brata ...
...i uzeo sam još mamu i tatu. Po dolasku mama je bila na ekranu od fpv nadzirala eventualne svjetlosne znakove a tata i brat i ja smo ulazili u šikaru...

I sad nek netko kaže da FPV nije zabava za cijelu obitelj  ;D
Priča seže jako dublje da sam išao u detalje, no ajde dok sam letio doma u polju je bio požar pa su svi gledali na ekran od FPV što gori a ja sam izgubio signal i quad je odletio u drugu stranu, dok sam ja trčao za modelom u jednu stranu vatrogasci su trčali u drugu stranu. ma joj scenarij iz filma, a kada sam išao u smjeru pada tamo u šikaru imao sam vatrogasni kombinizon jer sam član dvd-a a a idealan je za u šikaru jer pokriva sve djelove tjela i debel je pa mi trnje ne može ništa, jedni trče na ovu stranu a ja na svoju. a face susjeda i kolega iz sela nikom ništa nije bilo jasno, priča je došla do jedne susjede da sam ja letio sa zmajem i pao u polje iza bare tišine. eh sve to ovako zvuči nevjerojebentovantno ali to je puka istina gubljenja mojeg modela. nema boljeg načina promicanja modelarstva :)

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #33
Hahaha super priča, sa guštom sam je čitao... Trebalo bi otvoriti temu sa ovakvim pričama.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #34
Zaboravih napomenut da sam na livadi kada sam tražio uzrok gubitka signala uzeo staru antenu omnicu i na zemlji ima domet nekih 700m uključio sam potom FPV predajnik na 900MHz i čudo jede nešto signala na stanici i prjemniku. E sad danas bi napravio još nekih testova sa tom novom antenom i par range provjera pa ću zanti više detalja.

Jesli palio redom vtx pa tx, da stanica preskoci problematicno podrucje?

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #35
Zaboravih napomenut da sam na livadi kada sam tražio uzrok gubitka signala uzeo staru antenu omnicu i na zemlji ima domet nekih 700m uključio sam potom FPV predajnik na 900MHz i čudo jede nešto signala na stanici i prjemniku. E sad danas bi napravio još nekih testova sa tom novom antenom i par range provjera pa ću zanti više detalja.

Jesli palio redom vtx pa tx, da stanica preskoci problematicno podrucje?

FPV sam palio naknadno, danas ču još probat istestirat neke deltalje, inače ova antena je usmjerena koju sam ja koristio a nebi me čudilo da su naljepili krivo naljepnicu radijacijske strane. Ipak su to kinezi! Danas sve poslikam i objavim rezultate kada dođem doma!

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #36
jedinstven kontroler na forumu, jedinstvena priča o maiden flightu :)

drago mi je da je sve ok prošlo, nadam se da ćeš složiti i podesiti sve kako si zamislio, pa da bu neki video.
i podesi failsafe na prijemniku, pošto nemaš gps za return to home, onda stavi da lagano slijeće,
ovo što ti se dogodilo je vjerojatno zato što failsafe nije bio podešen pa je samo nastavio plutati(autolevel) u zraku nošen vjetrom.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #37
jedinstven kontroler na forumu, jedinstvena priča o maiden flightu :)

drago mi je da je sve ok prošlo, nadam se da ćeš složiti i podesiti sve kako si zamislio, pa da bu neki video.
i podesi failsafe na prijemniku, pošto nemaš gps za return to home, onda stavi da lagano slijeće,
ovo što ti se dogodilo je vjerojatno zato što failsafe nije bio podešen pa je samo nastavio plutati(autolevel) u zraku nošen vjetrom.
totalno potpisujem, e sad fail safe. trebalo bi naći na kojem djelu gasa lagano propada ali problem je što kada se baterja prazni mjenja e i vrijednost gasa tj povećava se pomak na palici :S bilo bi idealno kada bi mogao to napravit hoverfly sa svojim barometrom i da na njemu isčitava visinu na kojoj se nalazi i da postepeno propada sam dole.. otom potom..

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #38
pa kod failsafea osim kanala za gas, upali i alt.hold, pa će onda barometar održavati visinu.
tako radi na multiwiiu, bez obzira jel batka puna, polupuna ili pred kraj, na 50% gasa model stoji ako je to sve popaljeno.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #39
kakva odiseja!



Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #40
pa kod failsafea osim kanala za gas, upali i alt.hold, pa će onda barometar održavati visinu.
tako radi na multiwiiu, bez obzira jel batka puna, polupuna ili pred kraj, na 50% gasa model stoji ako je to sve popaljeno.
Hmm, ako tako napravim onda u slučaju nestatka signala stajat će stalno na istoj visini i vjetar ga bude nosio jer nema GPS, ..

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #41
pa neće otić 500 visoko, neće pasti na pod, stajat će otprilike i po visini i po lokaciji, ne letiš baš kada puše orkan da ga nosi 20m u sekudni negdje?
pa ti potrčiš 20 m prema njemu i preuzmeš komandu kada ti dođe u domet.

zato je bolje imati GPS gore, da se krene vraćati nazad. ili da barem stoji tamo ukopan dok ti dođeš u domet.
za te novce bi to trebao imati.

ako letiš tako malo dalje na FPV, razmisli o 433MHz,
osim bolesno većeg dometa, imaju i dual power, pa ako ti model nekako i ispadne iz dometa, ti prebaciš prekidač i odašilješ na duplo većoj snazi, pa ne moraš ni korak napraviti da bi ga vratio pod kontrolu ;)

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #42
pa neće otić visoko, neće past, stajat će otprilike,
pa ti potrčiš 20 m prema njemu i preuzmeš komandu kada ti dođe u domet.

zato je bolje imati GPS gore, da se krene vraćati nazad. ili da barem stoji tamo ukopan dok ti dođeš u domet.
za te novce bi to trebao imati.

ako letiš tako malo dalje na FPV, razmisli o 433MHz,
osim bolesno većeg dometa, imaju i dual power, pa ako ti model nekako i ispadne iz dometa, ti prebaciš prekidač i odašilješ na duplo većoj snazi, pa ne moraš ni korak napraviti da bi ga vratio pod kontrolu ;)

Pa gps modul košta isto ko i pločica a za sve to skupa kupiš dji wookong. ma joj ne smije se desit da ostane bez signala..

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #43
ako gps dođe koliko i pločica, onda je wukong i jeftiniji od tog comba.

pa zato mi nije jasno kako to da si uzeo baš tu PRO pločicu koja je skupa ko sam vrag a nema ništa posebno na sebi.  :(
nadao sam se da ću vidjeti neke turbo mirne snimke, da bar to radi kak spada, ali ono u sobi je woblalo na sve strane.
no valjda se da poštelati za video snimanja pa s vremenom opravda tu investiciju.

(inače za funfly letuckanja je kk2 od 30$ najbolji, nema mu premca, da nisam vidio, ne bi vjerovao)

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #44
Evo jedan video, ovo je prvi let nakon pada i izvlačenja iz šikare, sad ko za vraga mi se zagovnalo vrijeme pa nemogu još trenirat.


Hoverfly PRO-4S

U pripremi imam jedan video gdje testiram razne antene na udaljenosti oko 500m na pisiti pa ću to postat ovdje..