Skip to main content

Topic: Napokon slaganje quad-a (Read 12395 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #15
super da to ide prema kraju, da vidimo kako leti taj kontroler od oko 4000kn.
jer su na tržištu prisutni razni proizvođači,  ::)
pa je dobro uvijek vidjeti kako koji leti i staviti to u kontekst cijene.  :)

da ne kažem da je danas moguće dobiti kontroler za od bicopter pa do octe sa stabil. gimbala + gps POS hold + gps RTH za cca90$
pa je jasno da cijena ne može biti presudna, već samo let može pokazati što vrijedi

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #16
koja guzvica u pm, nema mjesta na tom frejmu i to mi se nikako ne sviđa
Potpisujem, dobrih 2 dana sam razmišljao kako što i gdje da stavim, u početku sam čak i prodavao frejm i htio si kupit hexu od istog proizvođača radi više mjesta. Doduše moj kontroler je jako velik tako da samo morao malo izmišljat sa distancerima da ga stavim na mjesto. Sve u svemu jako malo mjesta možda da je malo više razmaka između ploča i da su ploče šire.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #17
super da to ide prema kraju, da vidimo kako leti taj kontroler od oko 4000kn.
jer su na tržištu prisutni razni proizvođači,  ::)
pa je dobro uvijek vidjeti kako koji leti i staviti to u kontekst cijene.  :)

da ne kažem da je danas moguće dobiti kontroler za od bicopter pa do octe sa stabil. gimbala + gps POS hold + gps RTH za cca90$
pa je jasno da cijena ne može biti presudna, već samo let može pokazati što vrijedi
Pa dobro baš nije tako ali oko 3500Kn se vrti cijena s obzirom da sam masno platio carinu ali jbg, danas za te novce imaš puno više kao što si i reko. od nekih nedostataka bi napomenuo za moju pločicu je to da nema GPS jedina mana, inače algoritam koji su napravili je po meni se za sada pokazao više nego dobar. primjer danas sam letio po vjetru i sam se suprostavlja vjetru no ne savršeno ali primjetim da mu kontroler neda da zadrifta da ode u stranu skroz, na autoleveling modu još nisam baš imao testova nego samo u indor uvjetima a to će pokazat i video. puno toga sam naveo ali na kraju kada sve spakiram i završim sve detalje ću uredno vam napisat na forumu a naravno i potkrijepit ću to videom i slikama.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #18
a jesu ga usrali za medalju, sve natrpano na hrpu jer nemas gdje stavit, to mi se nikako ne sviđa  :(
jedino da izrezes jos jednu plocu pa montiras gore, malo širu neku

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #19
a jesu ga usrali za medalju, sve natrpano na hrpu jer nemas gdje stavit, to mi se nikako ne sviđa  :(
jedino da izrezes jos jednu plocu pa montiras gore, malo širu neku
ma razmišljao sam svašta kako da taj problem riješim ali za sada je ovako ispalo najbolje, nesviđa mi se i to što su mu nogice za sljetanje prenisko tako da i to ću morat kemijat, za sad je sve u mm ali ako mislim dole kameru stavit moram nove nogice duže stavljat. trenutna težina quada je 1240g. a sa fpv-om bez gopro planirana mu je težina oko 1540g. a sa 4s mu se bude popela malo još koji 100g gore.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #20
Ja uskoro testiram SunnySky motore, trebali bi bit "savršeno" balansirani out-of-the-box

I ja sam uzeo par komada , doma su mi ali nisam ih stigao testirati.javi test .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #21
problem sa odvrtanjem nosača porpa  :( ali sam stavio sada threadlocker-a tako da nema više problema. jako sam razočaran motorom a i ovim elisama koje koristim na niskim okretajima stvara tolike vibracije na nosaču da imam osjećaj ko da će ga otkinut, ujedino razlog da kupim druge elise od graupnera. na 3s ima dosta snage ali još moram napravit par testova da uriktam neke parametre. sve u svemu zadovoljan osim tog malog incidenta sa odvrtanjem nosača propa a iskreno bio sam glup već mi se to desilo na prijašnjim instalacijama. uploadam video na jubito samo ovaj t-com je dao uploada tako puno da će ovo potrajat neko vrijeme.
Ja gurnem srafciger kroz rupu od te kapice sto ide iznad propa i dobro zategnem ( rukom nije dovoljno), zadnji put kad sam stavio thread locker ( ocito pre jaki) nisam uspio skinuti dok nisam slomio navoj.

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #22
problem sa odvrtanjem nosača porpa  :( ali sam stavio sada threadlocker-a tako da nema više problema. jako sam razočaran motorom a i ovim elisama koje koristim na niskim okretajima stvara tolike vibracije na nosaču da imam osjećaj ko da će ga otkinut, ujedino razlog da kupim druge elise od graupnera. na 3s ima dosta snage ali još moram napravit par testova da uriktam neke parametre. sve u svemu zadovoljan osim tog malog incidenta sa odvrtanjem nosača propa a iskreno bio sam glup već mi se to desilo na prijašnjim instalacijama. uploadam video na jubito samo ovaj t-com je dao uploada tako puno da će ovo potrajat neko vrijeme.
Ja gurnem srafciger kroz rupu od te kapice sto ide iznad propa i dobro zategnem ( rukom nije dovoljno), zadnji put kad sam stavio thread locker ( ocito pre jaki) nisam uspio skinuti dok nisam slomio navoj.
ja sam stavio sada loctite-ov crveni locker, malo je slabiji od plavog zadnji put sam stavio plavi jedva skinuo. a možda sam i u krivu možda je obratno hahahah možda je crveni jači LoL ... uglavnom sada gamad nema da se odšarafljuje.



Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #25
Test flight

Malo sam imao tremu, na kraju sam isključio autoleveling pa me bilo strah poletit inače vani je normalno sve funkcioniralo :), ipak trema pred kamerom  ;D uskoro video i na otovorenom..

lp

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #26
Ja imam ove iz X serije, ne Angel, znači X2212, koji su krivo deklarirani što se kv-a tiče, oko 910 su, znači skoro identični DJI 2212 motorima. Iskreno, malo mi je žao što nisam uzeo neke jače motore jer će mi hexa ovak bit na otprilike maximalnom payloadu, ali vidjet ćemo kak će se to sve skupa ponašat, dalek je još put do finaliziranja letjelice :)
Izmjerit ću i kak se ponašaju na 4s, imam wattmetar pa bumo vidli koliko srču
MAK Zapad

 

Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #27
Dugo je vremena prošlo otkako sam išta pisao, bio sam frustriran pomalo na quad i sve što leti nekih 2 tjedna. No sad evo ohladio sam se nakon što sam uspio letiti race rata i uspješno ga sletiti :) isto tako i nakon tekme slobodnoletećih modela ovaj vikend mi se vratila želja. Da prenesem što mi se desilo prije 2 tjedna sa quadom. Dakle upicanio sam ga do kraja sve motntirao fpv gore kameru predajnik baterije 4S i popratni materijal. Na stanicu sam montirao http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=20108, video downlink je 1500mW na 900MHz. Moram napomentuti da sam i elise izbalansirao vrhunski. Na quad sam montirao telemetrijski prijemnik http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14356 na stanici imam display za prikaz RSSI. Uredno sam ga poletio i napokon je to bilo stabilno i imalo snage 4S i balasnirane elise. Uzletio sam ga na visinu cca 40m barem je tako pisalo na OSD od Hoverfly-a. Od jednom stanica je počela pištat onak WTF gledam i skužim da nema signala, pomjeram šugavu antenu prema quadu usmjeravam je jer je usmjerena ma jok signal opada a quad ne sluša komande i ćao pipi ode on u svoju stranu signal je pukao. Sljedi akcija spašavanja na fpv-u sam ga vidio da je bio na cca 100m visine i onda je od jednom počeo padati ko kruška, u tom trenutku sam već bio u autu sa stanicom i fpv stativom posljednje što sam vidio je kako pada u neko grmlje ali ne baš jasno. Ehh i onda vozim se po svom selu i naletim na signal sa kamere i vidim da je na nekom drvetu i prikazuje sliku granja, krenula je akcija potrage. Lokacija di je pao je prikazano na slici.
[attach=1]
Zahvaljujući jednom klicnu koji je pecao u blizini on mi je pokazao di je točno pao i to mi je pomoglo da ga mogu točnije locirat. Inače anegdota je ta da je klinac pecao sa dedom i galamio je na dedu da je pao avion a deda je mislio da je pao pravi avion i htio je zvat policiju. no otom potom  :) Pošto je to jako nepristupačan teren uputio sam se doma obući vatrogasni kombinizon i uzet traktor te pokupit i brata da mi pomogne imao sam stanicu i fpv monitor. Kada smo došli sa druge strane bare signal FPV-a je bio jak i uspjeli smo locirati model tako što smo skinuli antenu sa fpv prijemnika. no ipak locrian je bio na površini od 100m širine i dužine, neeznam koliko je  vas imalo prilike ulazit u tako nešto gusto ali traktor sa 4x4 je zapeo na samom početku tog raslinja, pošto se približivao mrak ušao sam unutra no  bilo je jednostavno pregusto grmlje da bi mogao proći. pao je mrak i polako sam odustajao od potrage za taj dan. Po dolasku doma bratu je sinula genijalna ideja tako da nabavimo reflektor (ručni halogeni) i mačetu te da reflektorom pokušavam locirat kameru na modelu od fpv-a i onda tamo di je snop svjetla usmjeren tamo je i model ;D challenge accepted. Sve to sam nabavio od jednog kolege ribiča i utrpao sam sve to u auto (službeni naravno) i uzeo sam još mamu i tatu. Po dolasku mama je bila na ekranu od fpv nadzirala eventualne svjetlosne znakove a tata i brat i ja smo ulazili u šikaru mic po mic, kada smo ušli dublje u šikaru popeo sam se na vrh jednog drveta i sa vrha sam sa reflektorom osvjetljivao dio po dio. I od jednom  ;D galama vika da se vidi granje i svjetlo. suzio sam mjesto pretrage na svega 20m2 ali kako to biva mjesto gdje je model pao je najgušće raslinje koje je moguće da izraste. Mačetom sam znao mlatit po 5min na jednom mjestu. A onda kada sam skužio da mi je jednostavnije legnut na zemlju i puzat do modela, puzajući sam uletio u gnjezdo neke živiotinje (neki bi rekli da serem i naseravam ali tako je) nakon puzanja sam sa malom svjetljikom trazio okolo model ali bezuspješno. Tata se popeo na drvo i ponovio proceduru isto ko i ja skuzio sam da sam otišao previše u stranu, onda sam bio možda na 15m od modela po dolasku bliže sa malom svjetljikom je mama vidila da blica i tada sam znao da sam blizu modela i napookn sam ga ugledao na vrhu grmlja  ;D ;D ;D uzeo sam ga i preko kamere pozdravio mamu i uputio se natrag. Iz grmlja sam izlazio 15min jer čudo je zapinjalo za svaku granu koju sam mogao zapet, po izlasku me tata uslikao slika je mračna pa se ne kuži baš.
[attach=2]
Imao sam sliku i quada kako je izgledao poslje pada ali je sad ne mogu naći, ugalvnom samo elise su oštećene ostalo je sve bilo na mjestu. Na kraju sam ispostavio da je bila neispravna antena koju sam naručio. Od sada svaki novi dodatak ide range check.

Inače "vlastita škola je najbolja ali je najskuplja školarina"

juče sam složio nove elise popeglao neke stvari i napunio baterije i danas idemo ponovo u zrak  8)


Odg: Napokon slaganje quad-a

Reply #28
Odlican post.
Bio bi sigurno i interesantan video potrage.

Neispravna antena od tx? Koja?