Skip to main content

Topic: protos 500 gubitak signala (Read 5997 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

protos 500 gubitak signala

dakle nedavno nabavio navedeni heli i desava se da ponekad odletim batku bez greske, a ponekad usred leta ostanem bez komandi na par sekundi. reciwer se napaja iz zasebnog beca i koristim lemon reciwer s diversiti antenama s dodatnim satelitom. motor je scorpion a regler castle ice 100.  Primjecujem da na regleru pocme svijetlit prvo zeleno pa potom crveno svjetlo netom prije gubitka komandi. po manualu ta svjetla bi trebala znacit da prijavljuje nekakvu gresku. onako naoko sve izgleda u redu i kad isprobavam u garazi na stolu(naravno bez sablji), sve je ok. mora da u nekom trenutku dođe do kratkog pada napona i tad signal zablesi. vise neznam gdje da trazim gresku. Ako neko ima slicno iskustvo ili ideju zasto se to desava, bio bih zahvalan :(

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #1
Koji BEC? Za koji napon je BEC?
Koja baterija, nova, stara, itd.
Meni to smrdi na BEC, i na brown-out prijemnika.
Spektrumi su bili poznati po osjetljivosti na napon napajanja, a za ove agrume ne znam, nisam ih koristio.
Ja bi za probu stavio LiFe 2S da se eliminira BEC, pa ako radi, onda je to to.
Treba vidjeti sto javlja ESC. To ima loger?

Druga stvar koja moze biti je staticki elektricitet, obzirom da je minus, zrak je suh a to pogoduje nakupljanju statickog elektriciteta.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #2
bec je castle ice pro ,baterija 6s turnigy 3000 u dobrom stanju a probao sam i sa napajanjem reciwera iz relera i ista stvar, a sto se tice "agruma" bio je na drugom modelu i radio ok. nazalost nemam life bateriju da bi probao tako a ovaj logger??  ni neznam sto je to ::)
A kako sprijeciti staticki elektricitet i zasto se desava kad je frame plasticni?

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #3
Treba ti castle link adapter ;)

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #4
Si uzemljio rep?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #5
nije bas plasticni frame ako je protos u pitanju , neznam koji model imas , jer kod nekih starih modela je prihvat repa bio uzrok problema statickog naboja , na novijim modelima su stavil da je conductiv tail box pa su to rjesili , ali obicno smo nulovali rep preko tail booma....
dx9-xd8-gobac630

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #6
 :D :D :D  , i ja sam prvo napisal uzemljio rep , ali kad ga uzemljis onda je tesko da bu letel ..
dx9-xd8-gobac630

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #7
znaci da nuliram rep i nosac motora

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #8
probat cu sutra pa javim ima li ikakvog poboljsanja. hvala na savjetima ;D

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #9
 :)  , ja bi rekel da za pocetak ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #10
Kažeš da si probao i sa BEC-om sa ESC-a.
Nadam se da kad koristiš odvojeni BEC crvenu žicu sa ESC-a odspojiš?
Ne smiju biti oba BEC-a uključena u isto vrijeme na istoj mreži?
Na koliko volti je namješten CC BEC Pro?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #11
Naravno da odspojim crvenu žicu, a bec daje 6v

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #12
Oke onda.

Možeš malo našpricat remen sa silikonskim sprejom to navodno pomaže kod statičkog elektriciteta.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #13
Evo do ovog threda nisam ni znao da postoje takovi problemi. Ja imam plastičnog (strech) i radi kao urica!?

Odg: protos 500 gubitak signala

Reply #14
Evo nulirao rep i motor mount i odradio danas 4 leta bez greške.  Hvala svima na pomoći   ;D