Skip to main content

Topic: 5.8 ghz antena (Read 8651 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #15
jako dobro, pogotovo što je antene na 5giga lako naći za razliku od 900 mhz.
Sa nekim panelicama će biti puno bolje.
Kako je carina prošla ?

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #16
Danas isproban link. Boje su ispravili sve se spaja kako bi normalno trebalo: crvena + ... Domet vise nego dobar, na 400-500 m pocinje lagano prekidati a na 600-700 kada link stoji slika jasna, sve to naravno na zemlji (sa antenama koje u kitu dodju)!!! Za cijenu vise nego dobro, siguran sam da sa boljom antenom mogu bez problema do 1500m.
ide dosta taj link samo moras pazit na polarizacije antena, s njim letit nesto malo brze ili radit nagle pokrete zaboravi, odmah puca pogotovo izbjegavati prepreke

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #17
a da je uzeti splitter za wireless i dvije antene sa različitim polarizacijama staviti na receiver

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #18
kakav spliter?  sta su izumilil novu vrstu diversity? ;D
jos jedan identican prijemnik i neki diversity kontroler pa onda jednu antenu H a u drugu u V polozaj ili nabavi naku od cirkularno polariziranih antena

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #19
pa i nije neka topla voda.
imas splitter za wireless (za wifi), mozes staviti dvije antene u razlicite smjerove (preporucljivo je iste antene na isto duge pigtailove)
i to radi.
nije best rijesenje ali radi.

racunam, ako radi za wifi, mozda bi moglo i za analogiju bez da uzimas diversity kontroler s tim da
antene okrenes u istom smjeru ali sa razlicitim polarizacijama.

znam da se dijeli jacina signala na dva, ali opet je to jace nego ona razina signala koju primas pod krivom polarizacijom.

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #20
Ja sam iz bih pa nije neki problem sa carinom  8). Jos ga nisam malo dalje isprobao u zraku al ja se nadam da do 400 metara nece biti smetnji. Imam kuci link od 900mhz 100mW i kada sam ga probao u kuci kroz zidove nije bilo smetnji a sa ovim jeste al ovaj ima veci domet pa jel zna itko zasto se 5.8 gh lose ponasa kada ima pepreka izmedju predajnika i prijemnika?


Odg: 5.8 ghz antena

Reply #22
Jeste, ima ga na hobbykingu jeftinije. meni odlicno radi kroz 3,4 zida ne prekida ali gubi domet na jedno 150ak metara

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #23
onda ja nešto griješim jer na tri metra to ne radi ako je i papir između.

a ti lako staviš panel antenu na svoj 5ghz link i trebalo bi biti ok još i dalje.

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #24
To su cuvene kineske stvari jedna radi vise nego dobro, jedan nikako, treca normalno...

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #25
te splitere zaboravi, pogotovo kod prijenosa av signala, ili stavi cirkularne antene ili diversity;
inace ovaj od 900MHz 100mW mora raditi savrseno, ja imam 100mW 1,3GHz i puca 1,5km savrsenu sliku, na njemu je inverted vee a na prijemniku sistem ground plane antene, ili je reflektor krov od auta ili stavim home made omni sa 4 hladan kraja, tek an nekih 700m pocinje malo snjezit kad se mjenja polarizacija, probaj napraviti antene bolje za njega, iznenadit ces se
sta se tice kineskih stvari tu kako pogodis, mozda ce radit ok a mozda i nece, imao sam prilike 3 potpuno identicna tx/rx testirati paralelno, razlike su nevjerovatne, na mjeracu polja jedan pokazuje 1272MHz i 433mW, drugi 1290MHz i 412mW a treci 1282MHz i 441mW isto tako i RSSI varira na RX-u, svaki tuner drugacije osjetljivosi ima, jedan -88, drugi -83 a treci -86dB;
sve se to moze natrimati unutar samo predajnika/prijemnika ali....

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #26
slazem se sa svime, ali u mom slucaju nesto 'jace' nevalja jer je domet, 10metara, ali fakat 10 metara, a ne izgleda
mi da je problem u tvornickoj anteni (da je pukla ona ili konektor ili nesto tako)


Odg: 5.8 ghz antena

Reply #27
Oprosti al mozes mi samo pojasniti ove pojmove ja sam u ovim stvarima relatvino laik:
inverted vee
-sistem ground plane antene
-reflektor krov od auta
-4 hladan kraja
Hvala!

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #28
Oprosti al mozes mi samo bjesniti ove pojmove ja sam u ovim stvarima relatvino laik:
inverted vee
-sistem ground plane antene
-reflektor krov od auta
-4 hladan kraja
Hvala!


-InvertedVee : sistem dipol antene ali su dipoli postavljani pod kutem 120 stupnjeva, s time dobivas manju osjetljivost na promjene polarizacije, gain je tu negdje ko i kod klasicnog dipola oko 2.15dB


-Ground plane: posto kod dipola imas jedan hladni kraj a dosta zracenja od predajnika se ajmo reci zabije u zemlju pa u ovom slucaju sa vise polova(-) dobijas jos dio te izgubljene radijacije, ja recimo napravim ovako, prijemnik napajam sa akumulatora sa auta, stavim ga na krov, antenu vertikalno gore i tako dobivas da ti je krov auta u biti jedna vrsta reflektora za onaj izgubljeni signal
Ovaj sistem mozes probati i sa ovim 5,8GHz prijemnikom, napajanje mu uzmi iz auta ili ako napajas sa posebnom baterijom masu spoji krokodilkom na auto negdje, vidjet ces razliku definitivno, pogotovo kod okretanja modelom, manje ce pucat slika i smanjit ce onaj šum dosta


Odg: 5.8 ghz antena

Reply #29
Hvala na prenesenom znanju!  ;D