Skip to main content

Topic: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa (Read 1814 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Poz svima
Evo nedavno stigao novi pixhawk namontiran na octu i att hold radi solidno isto kao i kod apma 2.6 ali loiter nije bas precizan koristim ublox m8n gps i poprilicno vrluda dok je apm bio puno tocniji pa ako ima ko kaovih iskustava kakav je kopter bio u loiter modu?


Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #1
A sto se aux izlaza tice imam retract noge namontirane i pospajam sve kako je u dokumentaciji navedeno kako se spaja servo podesim u mission planeru kanal 7 za to ali se nista ne dogada,gdje bi mogao biti problem?

Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #2
Retract noge rjesene nez gdje je problem bio al sad sve radi :)

A sto se tice loiteringa bas se mutavo ponasa

Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #3
Mozda vibracije?
Kompas, probaj iskljuciti da kompas "uci" "compass learning"- off, mozda?


Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #4
Nebi smjele bit vibracije kopter je u savrsenom balansu opcenito i propsovi su balansirani. Budem malo istrazio sto se tice compas learninga a imam jos jedan kompas s kojim mi je apm fino letio tako da cu i njega iskusat valjda ce se poboljsat.

Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #5
ok ajmo polako ...koliko satelita imaš kada si u Loiteru?kako se točno ponaša x8?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #6
To cu danas iskusat za satelite nisam telemetriju stavio moram nac konektor za pixhawk, ali da palo mi je napamet da imam malo satelita... s apmom sam ih imao 9 uvijek i solidan pos hold je imao. Pixhawk blinka gps 3d lock.

Nego s kolko satelita si ti klasicno letio posto vidim da ekipa npr na phamtomu hvata po 19

Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #7
Satelita 9 nebi to smio biti problem? Cak unutar kuce imam 8


Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #8
Rjeseno!!!
Zamjenuo gps i sad hvata 15 satelita

Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #9
ovo 15 je više primjereno  za ublox 8...bude to i 20 pa i više...važnija je ova HDOP brojka koja bi svakako trebala bit ispod 1...naravno postoje jeftiniji i skuplji GPS od 20 pa do 200 eur...ovi skuplji su obično bolji zato jer su smetnje bolje riješene i izolirane a na što je ublox 8 osjetljiv puno više nego ublox6 koji si vjerovatno imao na APM-u....ja svoje kupujem tu,kvaliteta provjerena,cijena nemala...trenutno imam ova dva
http://www.csgshop.com/product.php?id_product=207 (obrati pažnju da ima HCM5983 kompas koji je otporan na temperaturne razlike u odnosu na starijeg brata HCM5883 koji se obično ugrađivao i koji to nema)
http://www.csgshop.com/product.php?id_product=202


također valja pripaziti koliki je groud plane(ovo oko antene,baza) pa se tako pokazalo da jedno 10cm u promjeru je najbolje za ove antene koje se sad koriste(da ne idem sad u detalje)....


Pa dobro jel sada leti u Loiteru mirno ili ne?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: PIXHAWK 2.4.8 aux izlazi i iskustva oko loiteringa

Reply #10
Tako je dobro loitera sad iscilira tek tolko... a znaci dobit cu pomak ako napravim 10cm promjera groud plane? I namontiram na njega gps?