Skip to main content

Topic: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu (Read 39131 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #46
ušli su u ritam kao i Japanci ,svake godine novi model  .

Cijena 1400$ mrak.izgleda da bude satavni dio opreme u gepeku pored rezervnog kotača . ;)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #48
joj kako mi ovi propeleri djeluju nesigurno, ne znam zašto to forsiraju inspire im je padao radi toga, puno ih je bilo palo samo se malo piše o tome. ipak je šeraf no1.


Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #50
stroj je mrak i vjerujem da bi ga svatko želio imati u hangaru!
nadam se padu cijena oko Božića pa da sleti i kod mene jedan :)

čudno za Njemca da na 1:00 u filmiću napiše nešto, a samo 20 sec kasnije se pokaže da nije tako.
no nema veze, za 99% kupaca to nije problem, onih 1% neka kupe inspire ako ih to baš toliko smeta :)


Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #51
Dragi Tom ,nisu ni Njemci što su nekad bili......... ;D ....LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #52
može bit da je kvazi njemac pošto ih je tamo sad svakojakih turaka, mongola, starih rimnjana i pun k moldavki koje radu za siću... :-D


Phantom 4 je brutala od multija, samo nešto su mogli učiniti od kamere da se malo odljepe više od P3 Pro... ok dodali su više frejmova na istoj kameri ali to su varijabilni frejmovi gdje je kvaliteta puno lošija.. Čekam testove snimki 1 vs 2, možda optika učini svoje, ali naglašavam da je P3 PRO izvrsne kvalitete snimki...

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #53
Dok je kvaliteta fotografije na istim tim kamerama toliko uzasna da ni dan danas ne shvacam da na iso 100 mogu skupiti tolku kolicinu suma koju mobiteli prije 5 godina nisu imali niti na max iso. To je meni glavna zamjerka, video je super, naravno fali dinamickog raspona, ali dobar je, no fotke, to je prica za sebe, a vidim niti na novome fotke nisu nista dramaticno bolje.

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #54
Tommee gdje to vidiš ? Ima negdje primjera fotki ?
Kajaznam... što se specki tiče... ekipa koja kupuje novi (ako ima para) nek pikne PH4. Ak kupuje novi a nema tolko para nek pikne P3P. Ak ima P3P ne isplati se preć na P4.
Testovi će valjda uslijedit uskoro pa ćemo bit pametniji.

 


Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #57
Ako mislis na cetvorku...


http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=34154061&postcount=417

Koristio je ND8 filter za slikanje tih slika, to je 8 puta produljen shutter i/ili se umješala elektronika pa podigla ISO - to je sad tu nepoznanica, mislim da nije trebao slikat s 8icom, možda do 4 ako uopče. Kod videa druga stvar - odabrati ND tako da za 50FPS-a shutter bude otprilike 1/100.
Svejedno izgleda solidno ali mislim da to nije max rezultat.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #58
Frenki, senzor nije diran, optika moze poboljsati razne vrste aberacija ali sigurno nece rijesiti problem dinamickog raspona senzora.


Ponavljam, ne govorim ja da je tu nesto sad uzasno, vec stavljam stvari u kontekst, prodaju kamera drone, ne racing drone, kamera drone, ocekivao sam ozbiljnija poboljsanja u toj kategoriji, utrpali su stvari koje vrlo rado navlace puk i to mi je jasno, ista stvar kao i sa smartfonima godinama, vecini androida je stvar samo pumpati specs sheet. To sto su zatrpani bloatwareom, sto pola toga ne radi i ekipa to ne koristi to nema veze.


Da je P4 super, jest, no moglo je i drugacije.   :)

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #59
Dji očito osluškuje i regulatore.

BUILT-IN REDUNDANCIES

On rare occasions, inconsistencies in compass or IMU data can affect the way an aircraft behaves. The Phantom 4 features dual compass modules and dual Inertial Measurement Units (IMUs) that allow it to constantly compare the data it is receiving through both pairs. This data is run through advanced algorithms to check accuracy and any inaccurate data is simply discarded without affecting flight.