Skip to main content

Topic: Upomoć - Što mi se događa? (Read 9963 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #15
Sajla koja povezuje servo sa nitormotorom je metalna. Obično se koristi plastična.
Damir

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #16
I prije sam koristio isti model pa nije nikada bilo problema zbog žice za gas. To ne bi trebalo predstavljati problem za 2,4 GHz i AFHDS protokol.

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #17
I prije sam koristio isti model pa nije nikada bilo problema zbog žice za gas. To ne bi trebalo predstavljati problem za 2,4 GHz i AFHDS protokol.
Slažem se !
EMI može nastati kada po vrućem metalu (motor) struže drugim metalom (gas sajla prema servu) - ne znam točan fizikalni naziv za ovu pojavu.
Problem je što ne očekujemo visoku razinu EM polja na 2,4 GHz nego "tamo gdje se vrši procesiranje", odnosno visoka razina elektromagnetskih smetnji direktno utjeće na krugove prijemnika koji nemaju vezu sa samom nosivom frekvencijom od 2,4 GHz.

Drugo na što sam pomislio: antenu na stanici treba okrenuti u stranu, a ne "nišaniti " sa njom u model (prvo ti je javio nedovoljan RSSI nakon čega je uslijedio pad).

Ako otkriješ neku drugu grešku na prijemnoj ili predajnoj strani u ovom tvom slućaju, ipak nemoj zanemariti ovo što sam ti napisao gore.

Damir

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #18
Hvala Damire!
Koliki je normalan raspon rssi signala? Napravio sam update firmwarea pa mogu vidjeti rssi u dBm.

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #19
Ja sam imao (sreću) sa dvije nove FS-i6 koje su imale domet 250 metara, koristio sam ia6 i ia10 prijemnike! Nisam rijesio problem s dometom.


Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #21
Hvala Damire!
Koliki je normalan raspon rssi signala? Napravio sam update firmwarea pa mogu vidjeti rssi u dBm.
Zanimljivo, ali ne postoji standardiziran način prevođenja RSSI u dbm;

"There is no standardized relationship of any particular physical parameter to the RSSI reading. The 802.11 standard does not define any relationship between RSSI value and power level in mW or dBm. Vendors and chipset makers provide their own accuracy"

-to je napisano ovdje: https://en.wikipedia.org/wiki/Received_signal_strength_indication

Prema tome, kako nema usvojenog standarda, a i sposobnosti prijemnika se međusobno dosta razlikuju ( koliko minus dbm im treba za normalan rad) predlažem ti da to potražiš u uputama ili što je najbolje ispitaš range-testom na terenu i zabilježiš si koliki je bio RSSI kada je stvar počela biti sumnjiva.

Ja koristim FrSky i on ima raspon do 110 "nečega", s time da preporučuju alarm na 42 kako sam i ja postavio. naravno to nema veze sa tvojim Flysky, pa treba istestirati. U letu mi se nikada nije oglasio alaram, a na zemlji samo kada idem iza prepreke.
Damir

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #22
Probao sam ubaciti receiver u trup i nema razlike u rssi kod range testa. Prvi slupani model nema ovakvu sumljivu foliju. Večeras pravim range test s novim firmwareom na stanici i receiveru.

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #23
Do problema s signalom dolazi kad se nadjemo iznad naseljenog podrucja i tu WIFI radi puno problema.
Unatoč proširenom mišljenju da WiFi ometa RC na 2,4 GHz ja se sa time nebi složio. oboje rade po principima ISM banda, tj. "sposobni su apsorbirati smetnje drugih uređaja" ma što god da to značilo.
Jedino su opasni video-analogni linkovi koje praše kontinuirano na 2,4 i ne baš uvijek dozvoljenom snagom, pa mogu izazvati probleme na prijemniku (zagušenje, odnosno near-far problem).

Da bi to potvrdio, letio sam nekoliko puta u gusto naseljenom području u parku izmedju kuća: broj wifi-spotova je bio na desetke i apsolutno nismo imali nikakvih problema.  Snimio sam na lapentopu jedan screen prisutnih Ap-a na toj lokaciji - vidi sliku:

Damir

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #24
Napravi range test na zemlji,
prvo bez upaljenog motora,
onda sa,
vidi da li su antene pod razlicitim kutem, ne valja obje jedna kraj druge paralelno,
provjeri failsafe mozda na trenutak izgubi a nije namjesteno da ide ravno ( moze i lagano kruzenje),


petljanje s fw moze izazvati gubitak podesenih modela ( novi 1.08)
ima jedan bug s punim gasom
ako ne moras nemoj upgrade prije nego probas ostalo


probaj barem jednu antenu izvuci van


range check pa javi

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #25
Domet testiran na zemlji s receiverom izvađenim iz modela. Na 400 m počinje pucati veza.
Receiver sam probao ubaciti u trup kako bi vidio da li u foliji ima aluminija. Da ga ima to bi napravilo faradejev kavez i ne bi bilo signala.
Neki su testirali istu stanicu i ovo im se dogodi na 1800 m.  ??? :-[

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #26
Vidi s Zeljkom probajte s njegovom range test
pa ako je isto to je domet
ako njegova ide dalje s tvojom nesto nije u redu
onda mozes dalje testirati


400 mi zvuci malo to je parkfleyer range

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #27
I meni je to malo, premalo. Probat ću jednom s njim napraviti usporedni test pa ćemo vidjeti. Ili zvati vidovitog milana da vidimo kakve su se crne sile nadvile nad njom.

 

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #28
Sve što Diogen priča - može, ali ne na 200m.
Nekaj ne valja sa stanicom.

Odg: Upomoć - Što mi se događa?

Reply #29
Žao mi je što ti se dogodilo. Imam dvije Flysky i6 testirane na 1000m signal na 40% jedino na jednom malom modelu mi se dogodila slična stvar da u letu (udaljenosti su varirale sa istim simptomima od 1m do 200m)  ispostavilo se da je esc bio problem zajedno sa prijemnikom. Promjenio oba i sve ok.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu