Skip to main content

Topic: Početnik traži pomoć (Read 25182 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #45

ovo je moj reciever, znači throttle ide na 2. kanal, sa strane piše sta je minus, plus i pwm, to kuzim. Još me muči kako spojiti reciever sa baterijom...
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #46
ne spajaš reciver sa baterijom nego samo uštekaš tu tanku žicu i to je to

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #47
na reciver spajaš samo tu žicu i serva, kroz tu žicu reciver dobiva struju

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #48
Sad kužim! Pa to je u biti sasvim logično! Hvala :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #49
Po prvi puta, upario sam prijemnik sa stanicom, spojio servoe i probao i zamisli, radi :D Moje prvo igranje sa palicama  8)


E sad, slijedeći problem je taj što sam na defaultni kanal od evelona spojio lijevu stranu a od ailerona spojio desnu stranu. I to radi ali kad budem letio, trebat ce mi kad dignem palicu da se oba serva zajedno vrte, a ne da moram "dijagonalno" letit :))) Predpostavljam da su to oni mixevi i upravo sam krenuo čitati i proučavati, a volio bih ako me netko može "gurnuti" u pravom smjeru! Usput, ovako sam preradio međusobno spajanje, slobodno komentirajte!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #50
inače ti bi u ovom slučaju trebao imati 3 serva, 2 za krila i jedan za elevator, moram priznati da ne kužim šta si ovdje izveo

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #51
stavi malo više slika i da se vidi cijeli model

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #52
Dečko se drži nacrta, klasični delta mix, samo što se povezuje i na ailerone. Sve 5, sad na stanici samo odabereš elevon a, ili elevon b pod wing type. Ili samo elevon na dx6 i onda eksperimentiraš sa servo reverse dok ne dobiješ kombinaciju koja valja. Ako ne ide, zamjeni na prijemniku servoe pa iz početka.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #53
Evo još slika i video... inače išao sam odmah provjeriti da nisam nešto krivo skužio u nacrtu, i izgleda da nisam :) Evo linka sa jubito - skoči na 30s:
Maiden flight of My home made F-16,


a evo i moj bzz bzz video:
http://1drv.ms/1yNtjUr


P.S. Danger Dangerous je zajebancija na ovaj novi "hit" od Guete što se sad vrti po radiju :)

"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #54
Dečko se drži nacrta, klasični delta mix, samo što se povezuje i na ailerone. Sve 5, sad na stanici samo odabereš elevon a, ili elevon b pod wing type. Ili samo elevon na dx6 i onda eksperimentiraš sa servo reverse dok ne dobiješ kombinaciju koja valja. Ako ne ide, zamjeni na prijemniku servoe pa iz početka.


Da, barem se trudim, ipak ja sam totalni početnik :) Hvala na tipu, javim se sa novostima vjerovatno sutra!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #55
nije mi jasan vertikalac,čudno izgleda,mogo si ga samo ukoso izrezat a ne ovako stepenasto,ponekad moraš zanemarit nacrt ;)

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #56
Au, sad vidim i ja, izgleda da sam zajebo nacrt  ::)  probat cu dolijepiti samo komad sa uhu porom i malo trake, trebalo bi bit ok?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #57
Naravno


Odg: Početnik traži pomoć

Reply #59
znači sve ok... sutra kad stigne ovo malo lemljenja i to je to  ;)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.