Skip to main content

Topic: ROV podmornica (Read 14283 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ROV podmornica

Reply #30
Da ... tak sam ga i ja platio negdje ... radi super! :)



Odg: ROV podmornica

Reply #33
ma mislim da cu uzet ovaj Easycap. Jeftin je, a laptop moram furat na GO zbog posla svejedno... Znam da je puno opreme, al za početak će poslužit ;) Krećem iza vikenda sa izradom frame-a, popratit ću sve sa slikama. LN!
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #34
S obzirom da puše ko ludo, uhvatio sam se izrade kontrola. Prvi put evo da imam car esc u rukama, i oduševljen sam kako je jednostavan :) Malo sam modificirao defaultne postavke: Advanced timing na low (za bolji odziv low rpm motora), run mode - two (odmah ide u rikverc), i neutral range na 6% (najmanji). Zadovoljan sam rezultatom!

Ovako sam odlučio mapirat kontrole, bilo mi je najlakše za miksanje na Spektrum DX6i:

Na throttle-u će mi ROV ići  gore/dolje
Na elevatoru će mi ROV ići naprijed/nazad (oba motora)
Na aileronu će mi ROV ići lijevo/desno (ako je elevator u sredini, a palica ailerona u lijevo - jedan motor ide naprijed, drugi nazad)

Bio sam u međuvremenu kod vodoinstalatera da mi objasni koji se svi djelovi koriste za ppr cijevi i što pomogne odabrati što bi bilo najbolje za koji dio rov-a, tako da slijedeći tjedan idem u nabavku i kreće izrada okvira.
Također, pospajao sam fpv opremu, i 7" monitor koji sam imao, sve radi :) Sad bih to trebao testirati na kabelu od 30m!
Nisam zadovoljan kutem kamere, htio bih što veći wideangle, u podmorju mi je bitno vidit široko i "na blizu". Ima li netko tko mi može preporučiti koju leću da uzmem?
EDIT: Uzeo sam preko e-baya 1.8mm leću, trebao bi biti kut od 170, to bi trebalo bit ko gopro. Nadam se!

Evo i par slikica...


"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #35
sretno sa projekton,pari mi se jako zanimljivo :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: ROV podmornica

Reply #36
Hvala! Ako Bog da, snimke hrvatskog podmorja ovo ljeto! ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #37
Koje motore koristis
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: ROV podmornica

Reply #38
Za test sam uzeo najobičniji D2836/11 750KV outrunnera. Mislim da će biti 2 takva biti dovoljna za pogon. Za vertikalu se još nisam odlučio, naručio sam EDF 70mm 6 blade bez motora pa ću se malo igrati s tim. Zaron bi htio da bude brži, dok kretanju po dnu se nadam što preciznijem.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #39
Evo kupio cijevi i počeo sam se igrati sa njima :) Ovaj vikend je opet loše vrijeme pa ću se posvetiti ovome.

"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #40
Kolika ti je ciljana tezina podmornice i kolike dimenzije?

Odg: ROV podmornica

Reply #41
Nisam potpuno "gađao" težinu, ali biti će negdje oko 4 kg, dužine oko 75cm, visine i širine do 50cm. Svaki savjet je dobrodošao, naravno ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #42
Kako ti napreduje izrada, do kuda si dosao? :)

 

Odg: ROV podmornica

Reply #43
Prvo: Drago mi je da još nekoga zanima ova tema, iskreno, mislim cijelo vrijeme dal pisati tu o tome ili ne pošto nije da build baš paše uz tematiku foruma :D


Evo bio za vikend kod tasta vodoinstalatera na tečaju :D Učio me "variti" ppr cijevi za vodu, i moram priznati da je to iznimno jednostavno sa ovim modernim alatima i materijalima... Uglavnom, trup je počeo poprimati oblik:


[attach=1][attach=2]


evo jedne zanimljive primjene:
[attach=3]


Nažalost moram stati danas, ovaj vikend imam drugih obaveza pa nastavljam sa drugim tjednom dalje. Što se tiče elektronike, imam sva 3 esc-a sada, sva 3 motora, i cijeli fpv set. Tako da sam teoretski spreman za prvi test kada bude trup gotov. Nadam se da sam donekle dobro pripremio elektroničke komponente.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #44
Svaka cast na ideji cini mi se jako zanimljivo, kad sve zavrsis obavezno obajvi kakav snimak :)