Skip to main content

Topic: Turnigy 9XR modul + FPV oprema (Read 1869 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy 9XR modul + FPV oprema

Pozdrav!

Novi sam u zraku. Tako novi da još ni nemam model.  8) No, naručio sam većinu dijelova za quadcopter. Nakon nekog vremena kad naučim letiti planiram prijeći na FPV. E sad, budući da je izašao Turnigy 9XR (planirao sam prije toga uzeti 9X) kupio sam ga. Naravno, bez modula.

Da bi letio, moram uzeti neki modul i reciever što nije samo po sebi problem (uzeo bih FrSky 2.4GHz za početak), no budući da sam vrlo siguran u svoje planove, htio bih nešto što će kasnije biti upotrebljivo i za FPV (dakle, sigurniji link na veće udaljenosti).

Ono što bih htio od FPV-a:
Range: S 2km bih bio zadovoljan
Mogućnost letenja iza prepreka (bez LOS-a): Htio bih da mogu unutar 500-1000m otići iza neke kuće/drva i sl. bez ga gubim link (zbog čega pretpostvljam 5.8GHz za video otpada).
(I)legalnost: Super ako je frekvencija legalna u RH, no sve dok imate iskustva da oprema neće zapeti na carini, meni odgovara  ;)  :-X

Po mojim dosadašnjim saznanjima, ispada da bi za stanicu trebao 433mhz LRS (što vidim nije baš jeftino), a za FPV 1.2GHz (900MHz mobiteli, 2.4GHz Wi-Fi, a 5.8 više manje zahtijeva LOS).

Molio bih iskusne da mi kažu što bi oni u mojoj situaciji napravili.

Ukratko, vodim se idejom "best bang for buck" tako da, ako je nešto duplo jeftinije, a izgubim 500m range-a, vjerojatno bih uzeo. Iako, ovo s letom bez LOS-a mi je nekako teško pustiti.  :-\

Hvala na pomoći!


Odg: Turnigy 9XR modul + FPV oprema

Reply #1
Imas orange 433 mhz na hobbykingu... Ja koristim frsky, ali je 2.4... Zasad jos nis od fpva, ali znam da kad bude da cu uzeti taj orange.