Skip to main content

Topic: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer (Read 18905 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #15
Ma da ovo su bile rakete na brzaka bez fitilja, a bili smo nervozni, bili smo sretni i sa malo dima, nismo se ni nadali da bude letilo.
Jučer sam shuhao gorivo i to je razlika nebo i zemlja, sada samo da nađemo sorbitol umjesto saharoze, tako da možemo lijevati gorivo u kalup i bude projekt avion 300+kmh  :D , požar, hitna, policija  :D .
Hladno nam, je zimi za baterije pa se grijemo vatrom.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #16
Daj naucite ovog lika kako se koriste šibice ne mogu ga gledat više :)

ajd ti šibicom upali raketno. gorivo kroz 3mm rupu i ostani ne spaljen
nemoraš gledat

dobro je nema ljutnje, pomalo :)

mislio sam da bi bilo bolje pustit da se šibica upali prvo pa ju onda prinijet raketi ali možda iskorištavate dok se još zapaljuje :)


fora je da teško plamenom upališ,
 kad se šibica pali ima najveću temperaturu pa bi bilo zgodno da ju se odma nasloni na gorivo,
ako to uspiješ imaš stotinku da makneš prste

nije igračka

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #17
ili jos bolje - napravite upaljač od malo cekasa - najte se igrati :)


Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #19
1,5 lbs Sugar PVC Rocket Engine      oko 18 kg potiska sa oko malo vise od pola kile goriva.....

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #20
dobro ste me podsjetili, ima nešto kno3 i kod mene u radioni, namjenjen je bio za neke dimne efekte za zagija.
ne bi li bilo bolje, kad već imate kno3 da idete na crni barut? wora, ima li kakvih snimaka onih tvojih projektila?

kad sam već spomenuo dimne efekte, zna li netko kako dobiti dim u boji?

Ima negdje na disku moram uploadati.

Crni barut bi izbjegao u izradi raketa skroz, osim za punjenje koje otvara padobran.
I ovi motori od secera nisu za zaj. Jer se znamu razletit u 3p.

Kod kuhanja goriva obavezno kuhalo s termostatom i obavezno na otvorenom. Ak vam to plane
A ja sam znao kuhat po kilu, bude vam izusilo rupu u stropu.

:))

Ja sam za to novi pekac za pizzu unistio ;)
Inace, nezgodna stvar kod tog goriva je danje jako higroskopno pa pivlavi vlagu, znaci tesko ga je sacuvati za par dana, moze biti samo dimna bomba.


Eh da, inace kod mene ima i Fe2O3 al dok dodjete do toga:))

Kno3 je najkvalitetnije prirodno gnojivo za biljke, vreca 25 kg oko 400kn

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #21
Za klince koji misle da je ovo zajeaancija.

Nije. Decki budu sami skuzili da su rakete nanepouzdanija stvar.
Dosta su veliki klipani da se mogu s tim zaj :))

Jos jednom ponavljam nije za djecu ma koliko kul izgledalo, kod nas je oko duga rese klinacotisao u  zrak prije kojih dvije godine.

Moji su odahnuli kad sam se ostavio raketnog programa i prebacio na zrakoplovni :))

A radi sam svasta od vatrometa do modela, cak imam i elektronike za otvaranje padobrana :)


Btw. Najveci razlog prestanka je zabrana kuhanja goriva/ eksplozivnih smjesa za koje ides u bukaru ak ti susjed nije dobre volje ;) i to kao terorist

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #22
dobro ste me podsjetili, ima nešto kno3 i kod mene u radioni, namjenjen je bio za neke dimne efekte za zagija.
ne bi li bilo bolje, kad već imate kno3 da idete na crni barut? wora, ima li kakvih snimaka onih tvojih projektila?

kad sam već spomenuo dimne efekte, zna li netko kako dobiti dim u boji?


Crni barut bi izbjegao u izradi raketa skroz, osim za punjenje koje otvara padobran.


vidiš, ja sam mislio da se većina toga barutom puni. priznam, ne znam puno o tome, možda i bolje tako :)

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #23
padobran od 155mm haubice od osvjetljavajuce granate cca 1m promjera a u subotu proba raketnoga motora od cca 120g u inox cijevi malaznica 8mm naravno ispaljeno sa sigurne udaljenosti gorivo odlijano prije 20mm u reziji ssacera

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #24
A gdje to, itd ?

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #25
padobran od 155mm haubice od osvjetljavajuce granate cca 1m promjera a u subotu proba raketnoga motora od cca 120g u inox cijevi malaznica 8mm naravno ispaljeno sa sigurne udaljenosti gorivo odlijano prije 20mm u reziji ssacera

 :D

evo jedan prastari nađoh.. raketa pala par metara od mene, nije se aktivirao naboj u zraku, zapikla se u zemlju 30cm do krilca.

KNO3 Rocket

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #26
ovak izgleda kad se 18 grama goriva razleti :)

KNO3 Fail

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #27
fitilji testirani... nema više šibica :D

a rakete, od samo dimnih do rasprskavajučih, valjda su dobro snimili

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #28
Mogu nabavit Kno3(šalitru) po 50 kn/kg. Ja sam prošle godine pravil dimnjake od toga, ludnica kak dimi.

Odg: ništa struja, ništa benzin, ništa nitro, vozimo na šečer

Reply #29
Jeli može molim vas netko objasniti što je KNO3?

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C