Skip to main content

Topic: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.) (Read 84003 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Pošto se u zadnje vrijeme sve češće povlači pitanje legalnog i organiziranijeg letenja u Zagrebu, otvaram ovu temu kako bi mogli nesmetano trkeljat o tome.

Znači, tražimo nekakvu dobro smještenu lokaciju na kojoj bi mogli složiti "pistu" i ostalo vezano uz RC letenje. Svi prijedlozi, komentari i ostalo su dobrodošli!
Unaprijed molim "gnojače" da ne gnoje preveč po ovoj temi kako bi što brže i konstruktivnije mogli naći rješenje za naš problem.

Hvala i dobrodošli! :)

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #1
Kako vam se cini Campus Borongaj?

http://maps.google.com/maps/ms?msid=207798041380862620457.0004e12b0b974d33571ee&msa=0&ie=UTF8&t=h&ll=45.810076,16.035018&spn=0.014359,0.027466&z=15&output=embed

Mozda od prometnog faksa zicati da nam omoguci koristenje i prostorije za klub.
Ima nesto iskoristive infrastrukture tamo (citaj. da nije bas rusevina)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #2
Nelose! Iskoristavanje infrastrukture je velika prednost.
Ima ko kakve veze tam?

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #3
Jarun75 ajd molim te označi ti onaj teren kaj si planiro ipak je to tvoj projekt pa čisto da vidimo kaj drugi misle o tome.
Zed kak opče označit na karti teren onom bojom, ja to neznam, nek mi neko objasni pa onda pobriši post.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #4
mi sa zapada nemamo kaj traziti drugdje nego na preljevnici. kilometrima od naseljenih mjesta, 2-3km od shoping zone, a jedina boljka je kaj je s jednom stranom, ali to je relativan pojam jer ima cca 300m i vise do ceste dijela zaobilaznice.

izrada piste tamo je mozda losa stvar jer nailaskom poplave vrlo lako izgubimo pistu...no uredenje dijela livade, utabavanje staze ili cak u dogovoru s gradom betoniranje nece narusiti prirodu a voda nece to srusiti. kako god, uz malo truda tamo je vrlo dobro mjesto jer moze okupiti i avio/heli modelare ali isto tako i auto i brodo modelare jer je sve na jednom mjestu, daleko od svih, i u lijepom prirodnom okruzenju.

kaj se tice vjetra, zna biti vjetrovito tamo, no iz prakse to nije nikakva prepreka i puno je vise dana bez vjetra nego sto je vjetrovito. odlicna je i sumica jer je dobro tamo uciti jedriti i loviti termiku koje ima i zbog sume i save i jezera..rijeci iskusnih majstora, ne moje ;)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

naravno, pogotovo pogoduje tome sto je tamo NE gradevinska zona, vodozastitno je podrucje pa definitivno ni u buducnosti tamo nicega nece biti.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #5
mi sa zapada nemamo kaj traziti drugdje nego na preljevnici. kilometrima od naseljenih mjesta, 2-3km od shoping zone, a jedina boljka je kaj je s jednom stranom, ali to je relativan pojam jer ima cca 300m i vise do ceste dijela zaobilaznice.

izrada piste tamo je mozda losa stvar jer nailaskom poplave vrlo lako izgubimo pistu...no uredenje dijela livade, utabavanje staze ili cak u dogovoru s gradom betoniranje nece narusiti prirodu a voda nece to srusiti. kako god, uz malo truda tamo je vrlo dobro mjesto jer moze okupiti i avio/heli modelare ali isto tako i auto i brodo modelare jer je sve na jednom mjestu, daleko od svih, i u lijepom prirodnom okruzenju.

kaj se tice vjetra, zna biti vjetrovito tamo, no iz prakse to nije nikakva prepreka i puno je vise dana bez vjetra nego sto je vjetrovito. odlicna je i sumica jer je dobro tamo uciti jedriti i loviti termiku koje ima i zbog sume i save i jezera..rijeci iskusnih majstora, ne moje ;)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

naravno, pogotovo pogoduje tome sto je tamo NE gradevinska zona, vodozastitno je podrucje pa definitivno ni u buducnosti tamo nicega nece biti.

Kaj se tiče preljevnice nema su tu kaj za prigovorit, po meni je pozicija dobra i sigurna a ni ta autocesta nije baš sad tak blizu da je extremno neko ugrožen. Tu se je znala stara ekipa skupljat i provodit sate i sate letajući. Ak drugima paše ja idem za vama svima. Kad večina odluči ja dolazim sa povečim valjkom i kosilicom. Ak nas bude više manje bude neko diral u nas nego u pojedinca.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #6
Ilegalno da, legalno nema sanse.
Ako nista drugo, zato sto se tu odradjuju vojne vjezbe, imate fotke u temi onoj di sam trazio quada od Scorpia. Inace se slazem, odlicna lokacija!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #7
Ilegalno da, legalno nema sanse.
Ako nista drugo, zato sto se tu odradjuju vojne vjezbe, imate fotke u temi onoj di sam trazio quada od Scorpia. Inace se slazem, odlicna lokacija!
E viš vraga, to nisam znal. , a kolko je to često.?

Re: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #8
Zed mislim da ti je ono bilo povodom mitinga na jarunu dan ili dva nakon toga. To je jednom godisnje. Iz zapadnog dijela grada sam i fakat nisam nikad vidio da se spustaju dolje. Nadljece nekaj cesto, al ziher ne vjezbaju tam.

Sent from my Galaxy S3 using Tapatalk


Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #9
Do te dvije parcele, odn. cijelog tog dijela dolazi se ovom cestom (gornja od dvije fotke) koja je tocno preko puta hotela holiday (donja od dvije fotke).
Iskreno nisam nikad tamo bio, valjda zato kaj je ograda pod kljucem, ali na g.earthu i na katastru se vidi da ima cak punno vise potencijala nego preljevnica (kojoj su jedine zamjerke blizina save, obilaznice i jezera).

Jel netko kad bio tamo ?
[attachimg=1]

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #10
Gdje betoniramo?
 
Malo sljunka, malo cementa, mjesalica i gas!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #11
Tu bi cak imali odmah i pistu!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #12
Polako,
Moramo to sve po PS-u.
Nemres sam tak doc s mortom i betonirat...

Ovo mi se cini fakat ok. Potencijalno vidim problem u tome sto bi, u slucaju da sve sredimo, svako malo netko mijenjao lokot na tim vratima... no puno veci potencijal pruza samo zemljiste.

Kak provjerit, kom pisat ili ic na razgovor s kim o tome?

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #13
Polako,
Moramo to sve po PS-u.
Nemres sam tak doc s mortom i betonirat...

Ovo mi se cini fakat ok. Potencijalno vidim problem u tome sto bi, u slucaju da sve sredimo, svako malo netko mijenjao lokot na tim vratima... no puno veci potencijal pruza samo zemljiste.

Kak provjerit, kom pisat ili ic na razgovor s kim o tome?

Ako se ne varam to je ograda od vodocrpilišta, i donedavno je nije bilo (možda unatrag godinu dana).
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #14
zanimljivo, preporuka AMA-e kako letalište treba izgledati:

http://www.modelaircraft.org/files/706.pdf
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7