Skip to main content

Topic: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto.. (Read 10575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #18
To da nije isporuciv je njihov problem.. Ja tih modela imam oko 10 komada. A da ima u Kini? Onda porucis iz Kine prijatelju. Ovo je Graupner NE CUNGA LUNGA..

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #19
Da si citao sta sam pisao onda bi i znao prijatelju.. ali bit ce da ne volis da citas ;)  O tome sam pisao da je od 140 radnika u Graupneru samo u gradu Kirchheimu plus 50 radnika u Ekvadoru i plus sta ja znam gde su jos imali ljude.. ostalo je njih 38 u birou. korejska firma SJ je kupila graupnera ta ista SJ koja je radila za graupner daljinske sisteme i ostalu elektro opremu.. Vec dugi niz godina SJ je dobijao ugovore od graupnera i planove sta kako gde... Da bi taj isti SJ na licitaciji kupio firmu i ime graupner i dalje ce firma graupner postojati al pod nazivom Graupner SJ. Sad postoje price da ce asortiman vremenom se smanjivati cak moguce i skroz ukinuti ( nista se ne zna 100%) Al jedno je sigurno daljinski sistemi HOT od graupnera koji su na trzistu se pokazali trenutno kao najpouzdaniji ce biti i dalje prodavani uz ostalu elektroniku (servoi,motori,regleri....). A da.. ova prica da je HITEC kupio multiplex.. ne bi je sirio jer nije bas 100% istinita....
Ovo ti je ona nasa rekla kazala.. Proveri bolje informaciju koju imas..  Ja bi pre rekao da je rec o saradnji te 2 firme i kupovini akcija al ne cele firme.. A dal ce u buduce i multiplex zavrsiti kao graupner sa SJ to cemo vidjeti.. al trenutna situacija je ta.. Eto ne moras po netu traziti i slike slati sada znas sve iz 1 ruke.. I bez obzira sto cunga lunga kupuje EU firme ta ista cunga lunga ce i dalje raditi krseve za HK stranicu i kvalitet za brendirane firme kao sto su Graupner,multiplex,robbe.. U EU postoje propisi (koje cete osjetiti i u Hrvatskoj uskoro) i tacno se zna sta se sme sta ne sme.. Onda ce primera radi FPV sistemi koji se kod nas koriste biti strogo kontrolisani jos na carini kao i daljinski sistemi iz kine.. koji ce morati imati maximalnu dozvoljenu snagu propisanu za eu trziste..

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #20
Da Koreja.. sta da se radi... Neko je ocigledno vodio pogersnu politiku... Mladi sef od kad je dosao na kormilo firme za samo 6-7 godina je unistio sve sto je matori 80 i vise godina gradio..  I jos nesto HiTEC NIJE MALEZIJSKI VEC JUZNO KOREJSKI.. (Juzno korejska HITEC GROUP) I ako kinezi i Korejci pripadaju zutoj rasi.. To jos uvek ne znaci da govorimo o jednoj drzavi i jednom te istom narodu.. Ne zaboravimo da je juzna Koreja vodeca u svijetu kada je elektro industrija u pitanju! Kvalitet Korejskih firmi je u samom vrhu.. HITEC nema veze sa Cunga lunga CHINA..

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #21
nemam ja ništa protiv graupnerovih modela,dapače, ali i ima dosta kvalitetnih čunga lunga modela koji su puuuno jeftiniji, za 150eura kupim i model i recimo osd,i čunga lunga žvaku i misli da bi trebalo biti još i za cugu. Živjela kina!

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #22
Nisam ni ja reko nista lose Ima i dobrih stvari u kini.. Ali i dobro kod njih kosta.. Ne bi bez razloga jedan te isti model od istog proizvodjaca imao 5 cijena..  E sad dal ce Cunga i poletjeti 1 puta,i ako poleti koliko dugo ce letit.. sve je to sreca.. Ja licno prodajem Cunga Lunga modele (RICCS) i desavalo mi se da nov model dobijem i ne radi.. Desavalo se da u letu servo zakuje i nemogu upravljati modelom (pad programiran) i mnogo toga.. Desavalo se naravno i sa brendiranim stvarima isto tako ali ako cemo realno Brendiran model sam u zivotu lomio zbog fabricke greske 5% a Cunga Lunga minimum 70%!  Da ne pominjem da mi se desavalo da Bec iskljuci servoe jer se pregrijo i ako pise da daje 3A  a potrosnja svih servoa 1-2A...

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #23
Cemu rasprava, kupis ili ne kupis!


Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #25
Ja smatram da osoba koja prodaje BILO ŠTO ne bi trebala javno ulaziti u rasprave.

Onaj tko želi Graupner, kupit će ga, tko ne želi, čunga lunga...svi sretni i zadovoljni!

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #26
Ja smatram da osoba koja prodaje BILO ŠTO ne bi trebala javno ulaziti u rasprave.

Onaj tko želi Graupner, kupit će ga, tko ne želi, čunga lunga...svi sretni i zadovoljni!
100% u pravu.. Al osoba koja kupuje nece pitati posto zasto... kako sta.. i onda reci ok znas sta hvala ti ni za sta.. ipak cu uzeti nesto drugo tamo... jer je jeftinije..
Normalno se pita imas to imam posto? toliko.. i onda kazes ok hvala nije za mene skupo mi ili dogovoreno kupujem.. i nema rasprave..  A ne uzet cu tu i tamo jer je jeftinije.. pa onda odes i uzmes.. Jer kada ti tako neko nesto napise javno ja 1 a i 99% drugih (medju njima si i ti) ce svatiti ovako nesto kao provokaciju.. I molio bi moderatore da obrisu celu ovu diskusiju... i molio bi ostale ako im se kupuje neka kupe ako im se ne kupuje neka se uzdrze od suvisnih komentara unapred se zahvaljujem...

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #27
To je potpuno normalno u Hrvatskoj, pogotovo na ovom forumu. Ja sam prvi na listi koji će zezati i pod*ebavati ostale, takva je Internet (ne)kultura :)

Samo pomalo!

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #28
Hahahha.. Al ako vec mora onda "pomalo".. :)

Odg: EBAY PRODAJA KOD MENE :) Za svakog ponesto..

Reply #29
Forum je javna komunikacija, prema tome ako daš oglas nije čudo da se nađe neki šaljivdžija.
Usput, ako si otvorio temu u oglasima, njezin si administrator i možeš brisati čak i tuđe postove, neki bi za to dali jaja  :D !

Dakle, pošto se ovdje nudi 'Sve od Graupnera' ,a Graupner obožavam jer je bio moj prvi RC model, zanima me sljedeće: imaš li nacrte nekada vrlo popularnih legendarnih jedrilica 'Mosquito' i 'Hi Fly'.
Za referencu: http://www.koralpe.biz/mosquito.html  i ova: http://www.koralpe.biz/hi%20fly.html

Zainteresiran sam kao kupac nacrta.

Damir