Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 268326 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #960
Jadan mali, sad će ga cjelog života pratit ta izjava  :D

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #961
Otići će u političare i stvar riješena.... :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #963
Nema šanse da se na pojavi neka budala...neovisno o zemljopisu :D :D Hvala Pero.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #964
Eto, dok naši mudraci (međuresorno povjerenstvo za nabavu VBA) zasjedaju i mudruju ...

Jučer, prvi Gripen E  s/n 39-6001 proizveden za Brazilce obavio svoj prvi let !!!

Kažu, za par mjeseci im prvi piloti idu u Švedsku na preobuku, u trajanju od godine dana i onda negdje 2021., vjerojatno,
vračaju se u Brazil, ali ne pješice, već u svojim prvim aviončićima !!!

Nema kaj, ljudi rade, sve po PS-u, a mi, gdje smo mi ??? ?

Ovi naši samo sviraju k..cu i ...
Dođe mi da plačem.    :(


https://saab.com/news-and-media/2019-08/first-brazilian-gripen-e-completes-its-first-flight/


https://saab.com/region/brazil/about-saab-brazil/news-and-press-releases/filtered-news-feed/2019/first-brazilian-gripen-e-completes-its-first-flight/








 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #965
Malo štiva za čitanje, iz Britanskog časopisa Defence & Security Analysis.
Rad je naslovljen "Nabava borbenih zrakoplova u Hrvatskoj: neuspjeh izvršenja" autora Amadea Watkinsa,
bivšeg čelnika u Ministarstvu obrane Velike Britanije, angažiranog na nekoliko strateških projekata unaprjeđenja
organizacijskih struktura hrvatskih, srbijanskih i crnogorskih vlasti.
Watkins je u svom posljednjem radu detaljno razradio sve faze nedavnog procesa nabave borbenih zrakoplova F-16 Barak
i objasnio koje su pogreške dovele do neuspjeha i neizvršenja dogovorenog posla, priopćila je u srijedu agencija Hauska & Partner.


Pa, ko želi ...


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #966
Jučer u Austriji na AirPower 2019 tokom šetanja gore dolje aerodromom,
naletio sam na starog znanca, sada postavljenog u čošak pored zgrade hangara kao vanjski postav muzeja u Zeltwegu.

Radi se o MiG-21bis ev. broja 110 jednog od onih koji su nekad s ponosom na nosu nosili Boškarina, znak nekadašnje 22. lovačke eskadrile iz Pule !
Taj primjerak dali smo austrijancima u zamjenu za  MiG-21R našeg Rudija koji se vratio u Hrvatsku,
18 godina  nakon što je Rudi s njim '91. prebjegao iz JNA  preletom iz Bihaća u Klagenfurt.

Nažalost, nije kompletan, već letimičnim pogledom vidio sam da uopće nema motora i pratećih
agregata,
trup je potpuno prazan i vidi se skroz pokraj konusa kroz cijeli trup na drugu stranu van ! Šteta.
Za kokpit nažalost neznam u kojem je stanju jer se sa zemlje ne vidi, a nisam se htio penjat po njemu
da ne razbjesnim nekoga od ljudi koji rade tamo, pa da me kao pravog balkanca izbace van, sa aerodroma !

Dlanom sam ga malo pomilovao po bokovima mokrim od kiše pa se obojica prisjetismo nekih boljih dana našeg HRZ-a.

Do novog susreta nekom drugom prigodom.



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #969
Bio je Flat-Earther, a sad je Splat-Earther!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #970
Tužna vijest  :(

Sad news from Spain today, a Casa C-101 Aviojet belonging to the Patrulla Águila, the Spanish Air Force’s display team, has crashed into sea earlier today near La Manga, in Murcia. The solo pilot, Commander Eduardo Fermín Garvalena, was killed in the incident. The crashed accused while the team was preparing for the the Airshow season.


https://theaviationist.com/2020/02/27/spanish-air-force-display-teams-soloist-has-crashed-into-the-sea-pilot-status-unknown/?fbclid=IwAR2BmUC6P6xwzl6n-1fXorcirNvp0Td-S4IE_rHFEYwhPu2qgiwUs_dR4Oo

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #971
Za sve one koji lete i prave aviončeke,
u ova teška vremena za sve nas, nije za zlo znati i dodati,
pa i što je najvažnije, odraditi još jednu dodatnu checklist-u !

Dragi moji, čuvajte sebe i sve oko sebe.

 ;)

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #972
Stavit ću ovo ovdje u rubriku "VELIKI AVIONI" jer je čovjek letio velike avione!
Stavit ću ovo ovdje jer nemamo rubriku "veliki ljudi",
a ovaj čovjek definitivno bi pripadao u tu rubriku.
To je naš umirovljeni pilot, migovac, IVAN SELAK, kojeg osobno poznajem i mogu
reči ne da je čovjek, nego da je ljudina.
Ivan je opet napisao jedan tekst i objavio ga na svom Fb profilu
potaknut ovim teškim trenutcima oko ovog prokletog korona virusa.
Predivan tekst pun emocija ... i istine !

Respekt Ivane !!

"
O S T A N I T E D O M A

Dođu tako teška vremena, vremena rata, vremena bolesti, vremena prirodnih katastrofa, vremena gladi...... vremena u kojima se pokazuje ljudskost, karakter, vrline, ali i mane, ljudske dobre, ali i loše osobine.
U svim tim teškim vremenima uvijek bih gledao ima li ičega dobrog, pozitivnog, nečega što se pamti i ostaje, a ono što je zlo, što je loše trudio sam se zaboraviti.

Što u ratu može biti dobro? Ništa. Ili samo jedna stvar, vidiš tko je hrabar, a tko je kukavica, vidiš tko je ratnik ,a tko ratni profiter, tko se usudi, a tko pobjegne, tko je junak na prvoj crti, a tko je junak u birtiji, tko radi (ratuje) i šuti, a tko samo laje i kokodače daleko od bojišnice. Eto to je jedini razlog i jedina dobra strana rata, jedina dobra strana tog teškog i strašnog vremena, jer odjednom upoznaš koje je pravo lice ljudi oko tebe, a koje je naličje. Jedino u ratu, u teškim trenucima, u teškim vremenima imadoh priliku poznavati istinske junake, ljudske veličine, tihe i samozatajne koje su se usudile i stale u bedem. I nisi taj bedem mogao maknuti dalje. Na žalost puno njih je ostalo na tom bedemu, a ja imadoh privilegiju neke od njih osobno poznavati, a s nekima uz još veću čast i letjeti.
Bila su to teška vremena, vremena rata.
Sad su opet teška vremena. Čak jako teška. Možda i gora od rata. Na žalost sad je vrijeme teške bolesti, vrijeme prirodne nepogode, vrijeme nesreće ne samo za nas nego za cijeli svijet. Sad je opet rat, rat protiv još goreg neprijatelja. Podmuklog, opakog, nevidljivog, ali smrtonosnog. Kojemu je eto i prirodna nepogoda -potres saveznik, koji je zatresao najgušće naseljeni dio naše domovine-da pomogne ovom nevidljivom smradu da se širi brže.
I opet se sve ponavlja i opet su trenuci kad se pojavljuju junaci. I opet oni tihi, hrabri, nepoznati, nerazvikani. Šute, rade, bore se, tuku se protiv nevidljivog neprijatelja, protiv bolesti, kao i prirodne nepogode-potresa, sami se javljaju, sami uskaču, pomažu, ne daju zlu da vlada. Neću o potresu jer vjerujem da je on završio svoju šugavu misiju (i sada kad ovo pišem malo je zatresao 11 23 min) i vjerujem da se neće pojaviti u obliku u kojem je bio jučerašnjeg jutra, ali ću zahvaliti svima koji su jučer pomogli i djelom i riječima. Naravno djela se očekuju od pripadnika HV, CZ, MUP, vatrogasci, Crvenog križa.....i oni su to odradili kako se i očekuje, ali ona druga ekipa, ničim izazvana koja se pojavila u Petrovoj i na drugim mjestima gdje je trebalo, dečki iz BBB kao i drugi volonteri su pokazali svoje pravo lice kada je najgore, kada zlo sije paniku. Pokazali su svoje lice i oni koji su poslali pomoć, a i oni koji su poslali riječi podrške. Hvala Hajduče i tebi i siguran sam da bi i Torcida i druge navijačke skupine došle pomoći u Zagreb da je bilo puno gore. Pa kad posao završi malo se i pošorat, nema veze, par noseva manje više, to je tako, nek crkne selo, a ne običaji.
A sada o onima koji su zaista u ratu. Kako rekoh, u ratu protiv opakog, podmuklog i nevidljivog neprijatelja, protiv zla koje napada ljudski rod. O onima koji su sada na prvoj crti, koji ma koliko opremljeni i zaštićeni ipak su u dodiru s nevidljivim zlom koje se uvijek može provući bez obzira na svu zaštitu. O doktorima, farmaceutima, medicinskim sestrama, tehničarima,spremačicama, čistačicama, svom drugom osoblju u zdravstvu i bolnicama....žao mi je što sam nekoga izostavio, ne budi mi zamjereno. Vi ste sada oni koje sam spomenuo kad sam govorio o ratu. Vi ste sada u prilici pokazati svoje pravo lice, pokazati da ste ljudske veličine, da ste junaci koji će kao i oni u ratu stati na bedem i reći:”nećeš dalje od mene”. Kao i u onom ratu bit će i onih koji već sada pokazuju i svoje naličje, onih koji bi malo lihvarili na borbi drugih, onih koji bi se eksponirali, a neprijatelja gledali iz fotelje, onih koji galame i kokodaču ali s velike udaljenosti, onih koji.....ma nisu vrijedni...jer to su od prilike isti oni koji su i nakon onog rata pored blindiranih vrata na ulazu u svoju kuću stavili i ista takva na ulazu u svoju spavaću sobu. Znam neke, zaista nisu vrijedni....
Ja sam od svih zdravstvenih djelatnika koji su sada ljudi prve crte borbe protiv zla izabrao medicinske sestre, jer ne mogu o svima, bila bi to knjiga. A osim toga vidim da imam na fb puno frendica medicinskih sestara koje se sada pretvaraju u ono što su prije bili i moji heroji. Eto na ovoj slici koju sam namjerno namontirao uz moj borbeni stroj je i moja fb frendica kojoj neću spominjati ime. Ona i puno njenih kolegica i kolega bili su mali kada su u onim teškim vremenima rata moje kolege i kolegice pisale povijest ove zemlje. Ona i njene kolegice i kolege su sada veliki i odrasli. I sada u ovim teškim vremenima oni će također pisati i pišu povijest te iste zemlje.
Ljudi da skratim, pomognimo im. Pomognimo im tako da mi ostanemo doma, da ako izađemo malo vani vodimo računa da ne kontaktiramo s drugima. Pomognimo im jer oni su u prvim redovima, oni su izloženi, oni su u kontaktu sa zlom, s neprijateljem. Pomognimo im tako da im ne povećavamo broj neprijatelja, jer oni se sada bore za nas, za naše živote, bore se da mi preživimo, oni sada žrtvuju svoje živote za nas, za naše zdravlje , za naše dobro. Ljudi ne ubijajmo njih jer će to za njih najduže trajati, oni su u tom ratu od prvog do posljednjeg oboljelog, nemojmo protiv naših, ne ubijajmo ih mi, dosta im je to podmuklo, opasno i nevidljivo zlo.
OSTANIMO DOMA I ČUVAJMO TIME ONE KOJI SE SADA ZA NAS BORE

Re: VELIKI AVIONI

Reply #973
Iskoristit ću opet ovu temu o velikim avionima, da ...

svim sadašnjim i bivšim pripadnicima HRZ-a i PZO-e zaželim sretnu 29. obljetnicu osnutka (12.12.1991.-12.12.2020.)
i čestitam vam vaš dan, ma gdje bili !  ;)