Skip to main content

Topic: Pojacanje signala (Read 3152 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pojacanje signala

Imam neki Tx i Rx  2.4 GHz samo 4 kanala davno kupljen za avion ali nikada realizirano, sada mi sluzi kao wireless kamera za nadzor ali je slab signal na
 cca 10m, dali je moguce poboljsati signal sa drugo antenom i kakvom? Ja neznam odabrati koja bi mi odgovarala pa molim one koji znaju da mi pomognu.






Odg: Pojacanje signala

Reply #1
Ako je to 2.4 onda bi trebao imat signal puno veci od 10 metara. Imas po netu boostere za signal pa malo potrazi sto bi ti odgovaralo

Odg: Pojacanje signala

Reply #2
Hvala!

Odg: Pojacanje signala

Reply #3
Vjerojatno su problem zidovi u stanu, na njemu ne pise snaga ali ako se dobro sjecam na papirima koje sam izgubio mislim da je pisalo 200mW.

Odg: Pojacanje signala

Reply #4
Tx je samo 10mW.

Odg: Pojacanje signala

Reply #5
Koliko ja znam antene ti igraju ogromnu ulogu...sad vidim da na rx imas stock antenu omni directional tako da bih ja mijenjao antenu.

Odg: Pojacanje signala

Reply #6
Na antene sam i mislio samo neznam koju odabrati.


Odg: Pojacanje signala

Reply #8
Hvala!

Odg: Pojacanje signala

Reply #9
Ne znam koliko si sklon izradi antena ali za početak možeš probat s ovim prije nego naručiš (definitivno bi probao s nekom patch antenom ako je u pitanju kupovna. Ako dolaziš u ZG mogu ti posudit jednu patch koju više ne koristim - http://www.flytron.com/antennas-filters/124-11dbi-quadpatch-24ghz-antenna-.html)

http://www.instructables.com/id/DIY-WIFI-Antenna-Reception-Booster/
Možda djeluje malo smiješno ali u principu bi trebalo šljakat.........nadam se
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Pojacanje signala

Reply #10
Hvala na odgovorima,vazno mi je da me uputite na vrstu  antene koja bi mi najvise ogovarala pa cu je kupit ili napravit.
U Zg sam svakih 45 dana a 2.2. dolazim na aerodrom.

Odg: Pojacanje signala

Reply #11
Definitivno neku usmjerenu. Ovo sto je spomenuo Miso je vjerovatno ona pathica sa HKa  koja je bila za FrSky TX module pa je znala biti u kratkom spoju ili obratno već tvornički.
Npr sebi sam za WiFi napravio BiQuadicu (2kom) od kojih je jedna završila na FrSky modulu (domet 4,5km ali ground test). Istu sam testirao sa NetStumbler programom u odnosu na obični dipol. Mislim da sam čak negdje i objavio to na forumu.
Ugalvnom javi se....
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Pojacanje signala

Reply #12
Puno hvala!


Odg: Pojacanje signala

Reply #14
Chipoteka ima takvu pa cu je kupit i vidjet dali pomaze a ako ne onda druge vrste.