Skip to main content

Topic: ASG-29 1:3 Tangent (6m) (Read 7570 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Nakon udesa sa Ventusom, nije moglo ostat na tome da sam bez velike scale jedralke...
Nakon 14 tjedana čekanja, stigao je paket iz Njemačke iz Tangent-Modelltechnik sa 2 komada ASG-29 u skali 1:3
Naravno, samo jedan za mene, drugi za Zdravka (naš lokalni šleper   :)) )
Model se isporučuje kao neka vrsta KIT-a, pa je na njemu potrebno puno posla, ali to omogućava puno opcija oko svega...
Obzirom da su sve komponente već doma, odmah sam krenuo sa sastavljanjem, par fotki u nastavku i video unboxinga. (btw, horizontalac je bio u drugoj kutiji sa drugim modelom  ;D )

http://www.youtube.com/watch?v=MGA-Zn2qGGM&t

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #1
Polako, ali radno  8)
Krila gotovo pa završena, i pripasana na trup  :)

Zvezda



Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #4
I rep polako ide kraju  8)

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #5
Ova karbonska pojacanja unutar trupa si ti radio ili je tvornicki? Jer vidim da nije skinut PeelPly sa tih mjesta, tu se da skinuti koji gram a doslovno rukom treba skinuti tu tkaninu  ;)
Edit: pretpostavljam da se tu lijepi kokpit, ali cisto savjet da skines prije nego zalijepis nesto na to
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #6
Ova karbonska pojacanja unutar trupa si ti radio ili je tvornicki? Jer vidim da nije skinut PeelPly sa tih mjesta, tu se da skinuti koji gram a doslovno rukom treba skinuti tu tkaninu  ;)
Edit: pretpostavljam da se tu lijepi kokpit, ali cisto savjet da skines prije nego zalijepis nesto na to


Da, tu se lijepi rebro za kotač, isto je bilo u repu gdje sam baš jučer lijepio ojačanja od špera...
Takozvani abrajsgevebe, sloj koji skineš da bi bolje primilo ono šta ljepiš na to.

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #7
Zbog loše napravljenog dosjeda horizontalca na trupu, moram se poigrat smolom i mikrobalonima...
Napadni kut namješten, i čekam da se smola osuši  8)

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #8
Dosjed za horizontalac riješen... Sad već to liči nećem  8)

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #9
Danas se zbog magle nije letilo  :(
Ali se rezala rupa na ovom lijepom trupu  8)

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #10
Radilo se na pantima za vrata od kotača, koji su već izrezani... A usput se napravila i rupa za FES  8)
Sljedeće je završit mehanizam za vrata od kotača  :D

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #11
Sa ciljem da kotač montiram što niže u trup, kako bi što više podignuo nos zbog FES pogona, odlučio sam se ipak za drugi mehanizam za vrata (sa kojim su također panti sakriveni trupu)
A već je fiksirano i prvo rebro u trupu...

Zvezda


 

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #14
da ne bi ispalo da ASG stagnira...Radilo se na stražnjem rebru kotača i na nosaću motora....

Zvezda