Skip to main content

Topic: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti) (Read 8863 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Pozzz

Dakle da'l se netko sprema ove godine na austrijski jet miting! Ja sam zainteresiran buduci da vec nisam isao koju godinu, pa da podijelim sa nekim troskove ili se ukrpam nekome u auto?

Pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #1
Kada je to točno i gdje je to (otprilike,km)?

LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #3
auuuu....
baš bi se mogao i ja počastiti odlaskom .....
ima još tjedan dana za odluku
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #4
jel ima kakva varijanta da se tamo ide mimo slovenije zbog vinjete....
vidim na mapi da je blizu granice sa Mađom a u ravnini sa Grazom ali nisam nikad išao tim djelom.


možda kolege iz Čakovca ili Varaždina znadu za neki put preko mađe za Graz
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #5
Moze se kroz Slo i bez potrebe za vinjetom, do Austrije!
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #6
sada vidim da sam gledal totalno drugi grad.... "punitz" na ne Niederöblarn kak je navedeno na letku.


to mijenja sliku i vidim da ne ginu vinjete po obvezno ....




 tko sve ide ?
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #7
koliko znam za sada nas ima četvero koji idemo.

toni
kiki
kićo
ja

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #8
kićo ima brdo fotki s pravim fotićem,
ja sam samo malo poslikao s đepnim, ostalo vrijeme sam uživao u zvuku, hrani i suncu.  ;D

stvarno je fora taj sport ali cijene od 10-20 pa i na više k€ odmah vrate u realnost  :D

na kraju dana najveće iznenađenje i show je priredila jedrilica FOX s jet motorom na leđima,
što je ona radila ostali modeli tamo ne mogu ni sanjati, a krila ko zabetonirana, nema uvijanja  :P






















Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #9
na žalost ja nisam uspio skupiti na vrijeme kvorum za popuniti auto....


zainteresirani se javili tek jučer navečer kad sam već promijenio vikend plan
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #10
Šmrc!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #11
Hehehe...kad vidiš da je tip napravio specijalnu prikolicu samo da bi transportirao RC heli...i još ju iznutra full opremio ;D


Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #13
Na onu Tominu o FOX-u treba još samo dodati kako je imao 7 metara raspona a pilot ga je držao na pola metra od zemlje i cijelo je vrijeme izgledalo da će stolirati. A napravio je na vrlo malom prostoru sve akrobacije koje se s njom mogu napraviti i to stalno vrlo nisko. Impresivno. Bila su još dvije jedralke s turbinama. Jedna od 10 metara raspona, i jedna od 5 čini mi se, nju nisam mjerio – Foxa i ovu veću jesam. 
 
U svakom slučaju, put od 4 sata u jednom smjeru se isplatio. Vrijeme je bilo idealno, nismo lutali i brzo smo pronašli aerodrom smješten ispred velikoga planinskog masiva koji se lijepo vidi i na fotkama. Zrak blago oštar, a betonska pista duga 730 i široka 30 metara. Uz taj mali sportski aerodrom nalaze se dva restorana, hotel, uređeni sportski tereni, veliki i pun hangar. Odmah do je i mali heliodrom za heli prve pomoći s dežurnom ekipom. Sve je pic pic i nema nigdje ni papirića za vidjet na podu. Trava unedogled pošišana i sve je jako uredno. Na tome je i organizator mitinga inzistirao. Naime, jednome L-39 je curilo gorivo po sporednoj betonskoj stazi. Odmah je došao lik iz organizacije i očitao bukvicu vlasniku modela.
 
Odmah po dolasku dočekalo nas je stotinjak modela raspoređenih uz pistu. To je bio prizor kakav poželiš nakon takvog puta. Puno ih je bilo i u hangaru. S obzirom na veličinu modela i opremu ekipa je besramno bogata ili pak rađe izdvoji zadnji euro za veliki scala model nego za školovanje svoga djeteta. Jer teško je shvatiti da u posebno konstruiranoj prikolici imaš tri helija i svaki na sebi ima turbo prop. Dakle, samo u motorima ima negdje oko 15 tisuća eura. A, gdje je sve ostalo. No, po facama bih rekao da ima i jednih i drugih među njima. Bilo je i "blago" opsesivnih. Bilo nam je pomalo smiješno, ali i zabrinjavajuće, gledati lika od kojih 40.-tak godina koji je gotovo sat vremena polirao samo trup svoga velikog scala Hawka. Dosta smo ga komentirali, a onda je otišao po krila. O Bože, koliko će sada njih polirati, pitali smo se kroz smijeh. Al, što ti je sudba. Dotični je trebao biti dio formacije 4 velika Hawka. No, dok su trojica uzletjela njegov nije htio upaliti. Morao se okrenuti natrag i odgurati svoga ljubimca na novo lickanje. Šteta jer kada izgubiš red na ovakvom događanju moraš opet dugo čekati na neku novu priliku.
 
S te strane miting je bio savršeno organiziran. Počeo je zajedničkim brifingom organizatora i sudionika na kojem su dogovorena pravila igre, a nakon toga su se redom prijavljivali svi koji žele sudjelovati u letnom programu. Svatko je dobio svoj redni broj i šou je počeo. Letjeli su dva odjednom, a u nekoliko navrata ih je bilo istodobno i tri u zraku. Tada ih je bilo teško pratiti, pogotovo ako nisu letjeli u osmišljenoj formaciji. Kao na nekom velikom pravom mitingu gotovo da i nije bilo praznog hoda. Čim su jedni sletjeli odmah su drugi krenuli i tako cijeli dan. Pauzu za ručak su iskoristili edf modeli, jedan MK multirotor i pokoja leteča „vještica“. Hrana je bila tradicionalna – kotlet s krumpir salatom i kobase sa zeljem. No, gladni ni žedni nismo ostali.
 
 
Od modela prevladavali su Viper Jetovi u svim veličinama. Očito je to trenutno najpopularniji sportski jet model koji odlično leti. Svega se moglo vidjeti, pogledati i ćutiti miris spaljenog kerozina koji je cijelog dana dopunjavao za mene idiličnu sliku koja nam se prostirala ispred pomalo umornih, pospanih očiju.
 
Toliko od mene. U nastavku Kićine fotke.
 
lp
 
Toni
 

Odg: Nitro Days (Punitz ili gdje ce vec biti)

Reply #14
i još