Skip to main content

Topic: Teška Amaterčina (Read 14469 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Teška Amaterčina

Reply #30
Evo ti mog iskustva.
4 stanice do sada
sve 4 su stigle u stiropor skoljci (samo TX i RX) u kartonskoj kutiji i oko toga postanski papir.
sve 4 posiljke su bile ISPOD 1100gr.
A to koliko je HK naplatio postarinu, to je druga prica.
Uglavnom, svaki njihov paket je za bar 100gr laksi kada stigne nego kada se naruci.
Valjda ta RC elektronika kalira u transportu, kao da su banane majku mu.
Ali eto, ...



Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: Teška Amaterčina

Reply #32
Evo da se javim!
Stanica kupljena polovna sa foruma (esky 4ch 35ghz)
5 kom serva naručena s hk

Odg: Teška Amaterčina

Reply #33
Pošto je stanica od helikoptera s njom je došao modul 4 u 1, tj on se rastavi i dobje se klasični 6ch prijemnik i 3 u 1 (esc,gyro,mixing)
sve sam spojio radi probe i funkcionira, s time da sam samo kanal od gasa spojio na 3 u 1 tj na esc a ostale kanale ću koristit za upravljanje.
Problem je u tome kad dodajem gas motor se trza i ne postiže dovoljne okretaje a na esc-u počne blinkat crveno zeleno i kad god je crveno on zašteka a kad je zeleno krene (snimit ću filmić večeras pa da vidite o čemu se radi) i dal netko ima kakvo rješenje.

Odg: Teška Amaterčina

Reply #34
Evo da se javim!
Stanica kupljena polovna sa foruma (esky 4ch 35ghz)
5 kom serva naručena s hk

pretpostavljam da si postavio sliku od stanice na koju si prvo naletio ali ako nisi ova ti je mode 1
neznam kolko si platio ovu,ali esky-evu stanicu 6 ch 2.4 ghz si mogao naci vec za 300-400 kn

Odg: Teška Amaterčina

Reply #35
Pozdrav,

Javljam se kao bivši vlasnik stanice.
Dejvide nije mi jasno koji motor spajaš u toj kombinaciji koju si naveo.
ja sam za Cesnu koristio samo prijemnik bez ostatka 4 u 1.
Koliko ja kao početnik znam helikopter Lama ima dva motora i miksanje i upravljanje(tu se samo radi o zakretanju repa lijevo ili desno) se
rješava kombinacijom broja okretaja ta dva motora i ako spajaš samo jedan motor onda ti se to što navodiš događa vjerovatno zbog toga.
Za avion bi trebao imati poseban esc i njega spojiti na treči kanal.
Nisam siguran da govorim točno,ali vjerovatno će se javiti neko iskusniji da ti pomogne.


Odg: Teška Amaterčina

Reply #36
Pozdrav Mile
Zaboravio sam ti javit da stanica radi dobro kao i reciver sve 5, nego sam htio iskoristit ovaj esc za napajanje brush motora sa nekog aviona kojeg sam dobio zajedno sa propelom.
Samo sam treći kanal spojio sa pinskom žicom tako da ostali kanali budu za upravljanje i stvar funkcionira osim tih blokada. Možda je stvar u tome da i oba motora tj. ovaj zadnji isto treba vrtit pa da umjesto njega stavim neki potrošač ili sam možda stavio slabu bateriju 7.2v 160mah.
Proba ću sa lipo 7.4v 1300mah pa javim.
Znam da bi trebao da kupim brushless esc i motor al eto da probam za početak dok ne kupim

Odg: Teška Amaterčina

Reply #37
Evo da stavim slike da vidite da se nešto i radi

Odg: Teška Amaterčina

Reply #38
složen model raspon krila 800mm i elektronika (malo slaba) motor 180 brushed, esc lama, baterija 2c 1200mah made by nokia
stanica je isto dobila svoj battery pack

Odg: Teška Amaterčina

Reply #39
Ti si iz Rijeke ? Ajde ako jesi dodji na grobnik koji put pa ce se nac nesto i za tebe  koji motor  ili nesto sto ti treba... Posalji mi svoj broj na PM , pa ti mogu javit kada smo gore...


 

Odg: Teška Amaterčina

Reply #41
Evo kao šlag na kraju stric se vratio sa skijanja iz češke i donio nam ovog malog vražićka.
Nevjerovatno kako to čudo ljepo leti i koliko je precizan
Ima stanicu 2,4ghz , dali je netko uspio ubindat kakav prijemnik sa ovom stanicom pa je koristio za neku drugu namjenu.

Odg: Teška Amaterčina

Reply #42
Ovo je totalna kopija (po stanici) Nine Eaglesa, ako ne i rebrandani Nine Eagles, tako da bi se možda moglo bindat s NE letjelicama
MAK Zapad

Odg: Teška Amaterčina

Reply #43
gledao sam po netu to je isti k. ko nine eagles draco. I koliko god guglam nigdje niko nije upario nikakav prijemnik osim njihovih originala koji su svi redom za brush motore. Ali stanica je čisto ok digitalni displej, digitalni trim..

Odg: Teška Amaterčina

Reply #44
Evo model je skoro gotov, možda sam ovo trebao pisat u samogradnju al eto da zaključam temu.
Cijeli avion je rađen iz glave i to bez nacrta tako da neočekujem previše, nailazilo se na kojekakve probleme ali svi su se nekako prešli.
Sve skupa nije puno koštalo nešto više od 350kn skupa sa stanicom.
Evo da ohrabrim druge početnike da pokušaju napravit nešto jer i ako ne poleti pozitivan užitak gradnje ostaje, a to je meni puno ljepši osjećaj nego kupiti gotovu stvar.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.