Skip to main content

Topic: Gdje nabaviti kontra borer? (Read 12850 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gdje nabaviti kontra borer?

Znači trebam lijevi borer 1, 1.5 ili 2mm. Di god sam zvao, nitko nema. 1.5mm bi mi bilo idealno. Poglodao sam glavu na jednom šarafu na heliju, gore je permanent loctite i ne ide nikam, nemrem letit dok to ne riješim :) Molim nekakvu informaciju
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #1
ako je sve metalno probaj malo zgrijat pa odšarafit klještima. u slučaju da ti nije pukla glava šarafa.
mislim da niti ne postoji lijevi borer.
ima negdje za kupit set za vađenje navoja ali je predradnja da izbušiš rupu po sredini šarafa koji vadiš.
 
daj neku sliku kak to zgleda.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #2
U nedjelju odi na hrelic jakusevec i tamo cica prodaje.
Moj stari kupio 4 i 6
MAK Zapad Zagreb
ZK Rode Prelog

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #3
Robi si probal onu metodu kaj smo danas pricali?
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #4
2Messiah: ne mogu ga primit kliještima jer je onaj "grub-screw" koji se ušarafljuje u element

:(

2Marac: tih većih ima za nabavit, ali 1.5 ili 2 nigdje :/

2Marjan: Sutra idem probat tak, pa javim rezultate. Ak ne uspije nikak, moral bum ispilit pol helija  :D
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #5
Uzmješ umjesto imbusa zvjezdasti nastavak taman ga malo moraš nabiti unutra. S nim buš odšarafio bez bušenja.
Probano više puta.
 
Ako je moguće malo zagrijati da loctite popusti, ako nejde otvorenom vatrom onda lemilicom.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #6
taman sam htio napisati ovo što je žac napisao. ali svakak prije probaj zgrijat.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #7
Bum nabavil zvijezde pa bum s njima probal... Sutra odmah popodne, prvo lemilica pa zvijezda... Ne smijem bušit kroz šaraf jer je iza njega osovina... Koja pizdarija, zbog 2 šarafa heli stoji  :D
Hvala svima na pomoći!
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #8
lijevi borer imas za kupi u Pfeifer-tti-u. http://www.pfeifer-tti.hr/

REci da te poslao Ivan Hren I trani Marijana Pfeifera

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #9
Hvala rista, ak ne riješim sa zvjezdastim, zovem!
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #10
Ako ti je šrauf zaštekal i kažeš da je ljepljen "super ljepilom" probaj malo kapnut acetona mozda otpusti

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #11
Bum nabavil zvijezde pa bum s njima probal... Sutra odmah popodne, prvo lemilica pa zvijezda... Ne smijem bušit kroz šaraf jer je iza njega osovina... Koja pizdarija, zbog 2 šarafa heli stoji  :D
Hvala svima na pomoći!

robi,
 nisam jednom imao isti problem,
i ako ne cijenis moje savjete pokusaj ovako,

zagrij, ne Saraf nego to gdje je on,
pripremi ali od TVRDOGA Materiala (vazno) Durslag promjera kao Saraf,
laganim Cekicem lupkaj po Durslagu sto duze imas strpljenja,
moralo bi da pomogne,

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #12
Hvala Ivek! Eto ak sad ne uspijem uz sve ove kombinacije, jednostavno ću prepilit cijeli polugu i osovinu na kojoj je ona na pola i naručit nove dijelove  :D
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #13
1.misliš da će se taj komad gdje je šaraf dovoljno raširit prilikom zagrijavanja ?

2.S obzirom da će se taj dio hladit na zraku nakon zagrijavanja moguće je da će taj materijal omekanit, pa jednom kad šaraf krivo uhvati navoj napravit češ još veće sranje nego što je trenutno i morat češ se zaj... sa narezivanjem


Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #14
1. Neće se raširit, ali moram grijat jer je gore permanentni loctite. Kad se on počne topit šaraf će (nadam se) relativno lagano izaći

2. Najgora pizdarija koju mogu napravit je da sje*em tu polugu, rezervnu osovinu već imam. Poluga je 8$, tak da nije velki bed, ali volio bih ju sačuvat jer mi se ne da čekat samo taj dio iz Amerike...

Javim rezultate
MAK Zapad