Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 210448 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #345
Krenulo se sa go pro a vec sad su u igri veci aparati do proljeca ko zna stace biti. Cestitke svima na trudu

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #346
Ovaj moj ima 264 koraka. Ali ono kaj sam ja zapravo pitao dali si uspio dLRK premotavanjem smanjiti cogging da se jedva osjeti. Pogledaj ovaj video što je Tom stavio to su 2 pola! Tak da se ja pitam bolje li je imati manje cogging koraka.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #347
Ovaj moj ima 264 koraka. Ali ono kaj sam ja zapravo pitao dali si uspio dLRK premotavanjem smanjiti cogging da se jedva osjeti. Pogledaj ovaj video što je Tom stavio to su 2 pola! Tak da se ja pitam bolje li je imati manje cogging koraka.
ovaj motor sa videa ima 264 koraka?

 si siguran?  ima 24 zuba i 22 magneta ak se ne varam...?
to ne bi smjelo imati 264 koraka... ja bi rekel da bi za jedan puni krug taj motor trebal trznuti 44 do 48 puta
osim ak sam fulal broj magneta ili stator nije standard brushless
probaj izbrojiti trzaje

sa velikim brojem tih trzaja smanjuje se i jačina cogginga.... tj. ima ga ali je toliko fino trzanje da ne smeta

no velim čekam ostatak elektronike da isprobam stvar kak spada u radu.... pa bude više informacija....


nisam skopčal kaj si mislil na smanjenje cogginga sa premotavanjem....
cogging ne ovisi o žici ni vrsti motanja, on isključivo ovisi o magnetima i zubima statora



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #348
Bravo Dex, držimo se teme. Bit će zanimljivo vidjeti kako radi tvoj gimbal. Vjerujem da će pratiti gabarite octe. ;)

lp
Toni

držimo de teme  :)

gimbal o kojem govorim nema veze sa oktom, išel bude na novi dizajn PRO quada...

a cilj mi je doslovce napraviti komplet gimbal za 50$ potrošenih za materijal.... bez mojeg utrošenog rada
tak da nema off topica  ;)

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #349
Super Dex, samo naprijed. Ovaj bez četkica je masivan. Mogla bi i cijena biti takva.

Gimbal project. on Vimeo

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #350
a di ga uvijek nađe,stvarno pratiš sve??i ostali videi su obečavajuči kod njega..

https://vimeo.com/57760051
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #353
Je Majk u pravu si. Ti ga poznaješ bolje od mene. Al dobro mu ide.  On to sve na tokarskom pa sve pic pic kako bi to rekao striček Mirt. Kaj ti se čini bude kaj od njega?

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #354
bude bude ali mislim da cijena ne bude konkurentna.
A i ono što mene smeta nema leta nego hover malo ljevo malo desno i to je to.
Mene zanima prava stvar a ne ovo u hoveru
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #355
Ma upravo to. Ne znam. Već polako sumnjam da imaju kod toga problem. Al' ljudi su sada histerično vani navalili na to pa im sve dobro. Volio bi da me demantiraju prije nego išta naručim od nekog od njih. Pitao sam i Kinderkama, ili kako već, na rcg da prikaže jedan normalan let al još ništa. Mogu biti strpljiv, nije problem. Samo nedam da mi netko pokušava prodavat mu.. pod bubrege.

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #356
Dex, pogledaj dLRK motanje brushlessa, smanjuje cogging. I to je upravo to kaj Alexmos radi. Što se tiče mog motora 264 cogging steps bi bio kada bi ga premotao na dLRK po onom proračunu što sam postao link.

E da, i mislim da ta burshed tehnika nebu baš zaživjela, ali to samo ja...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #357
Dex, pogledaj dLRK motanje brushlessa, smanjuje cogging. I to je upravo to kaj Alexmos radi. Što se tiče mog motora 264 cogging steps bi bio kada bi ga premotao na dLRK po onom proračunu što sam postao link.

E da, i mislim da ta burshed tehnika nebu baš zaživjela, ali to samo ja...

da, malo sam googlal o tom dLRK utjecaju na cogging..... i moram priznat da još uvijek mislim da cogging nema veze sa motanjem

još uvijek mislim da cogging (trzanje motora) ovisi o broju magneta, vrsti i obliku statora....   dok god me neko ne uvjeri u suprotno  :)


nego.....  dal si mi malo razmišljati..... kad već tokarim, budem isprobal jedan motor bez jezgre složiti, znači motor bez cogginga
probal budem prvo 60 zavojnica i 80 magneta kaj mi ispada relativno mali motor promjera 53mm i masa bude oko 70-80g
ako proradi dobro, budem radil veči promjer sa duplo zavojnica i magneta ali prvo oču sprobati dal bu to opče radilo

tom motoru efikasnost bude u ku... ali kod gimbala to nije niti bitno tolko, glavno da ne trza i da ima dobru rezoluciju


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #359
sve skuplje i skuplje.
Jedva čekam da ovaj svoj ovjes sredim do kraja pa da da zaokružim gimbal.
A i onda lagano ću i elektreoniku.
Imati ću jedno i drugo pa ću vidjeti koliko je ovo skuplje a koliko bolje ili ne.