Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 209835 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #600
pišem kak god oću,velko malo fućka mi se..tak i ti,a tak i alex koji je skužio DJI....laku noć,sretno sa  time..
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #602
I have now sent file to my friends they will hack and post to torrent. Free gimbal

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #603
Sada svuda valjda svi vide, da se može pa će sasvim sigurno i drugi probati.
Baš gledam njemce njihov kontroler ovo zadnje radi isto kao i od alex mosa ne vidim razilku a ako se i malo trese to je zbog gimbala.
Oni koji ne vijeruju u to će to skužit kada sve stave na letjelicu.
Kod njih je sve open source čak ima i sheme već gotove i nacrtane.
Ali kada opet sve zbrojim ovako ili onako opet bi me ispalo oko 140 kn jeftinije od alex mosa a moram tražiti djelove  i ljude koji to mogu napraviti.
Kako god okrenem više se isplati kupit od onoga koji je to prvi napravio za tih 100 kuna više i boli te briga.
Jedini razlog zašto su to njemci počeli radti i je u tome što nigdje nisi mogao kupiti alex mos pločicu.
Sada se stvari lagano mijenjaju i biti će sigurno sve dostupnija a vijerovatno i sve jeftinija.
Tako da sve ovo gore je divno i krasno ali je za to kasno.
Ali ako čovjeka veseli da hakira nek hakira šta da se sada radi.
Ja opet kažem pločicu najeftinije te košta 10 do 15 dolara obostrana dijelovi kok 50 ili 60 ovisno koji dijelove koristiš i lemljenje toga isto ko 10 ili 15 dolara.
I naravno poštarina i kada to zbrojiš ne vidi svrhu raditi to.
Zato niti ne radim elektronike jer je to več napravljeno i radi i po meni za ok pare. 700 kn je sasvim ok za to, kome nije nek spaja žice kao gore na videu i nek sastavlja.
A za stabilnu sliku pravi problemi su negdje drugdje a ne u elektronici ali to će ekipa skužiti tek kada sve sastavi  i digne u zrak.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #604
Još i ako stvarno DJI izađe s nekom povoljnom cijenom za svoje 3 osi...hmm..
 
Nego, da se ovo ne pretvori u thread o hakiranju jer mu to i nije bila početna namjena. Više sam puta napisao kako Alex zaslužuje svoju plaću jer je to njegovo autorsko djelo. Naši pisani interventi koji su išli prema rcg bili su usmjereni prema onima koji su se udružili u klaster i dogovorno odredili cijenu kontrolera - dakle monopol. Možda je to u ovom threadu krivo protumačeno ili nekoga krivo nadahnulo da ide protiv Alexa. Ponavljam, on je svoju plaću itekako zaslužio.
 
Svima je u konačnici bitno što jeftinije proći, zato i imamo Kinu. A današnja Kina je rezultat pohlepe zapadnog kapitala koji je htio što jeftiniju radnu snagu pa je prenio svoju proizvodnu tehnologiju na istok. Sada mu se to vraća kao bumerang. Pa kada kažem "neka je nama Kineza" mislim upravo na to.
 
Dakle, neka tema koju sam pokrenuo ide dalje onako kako je i zamišljena. Sada kada Alexove pločice stignu bavit ćemo se više mehanikom - motorima. Jer kao što i Majk kaže elektronika je tu, ostaje još riješiti one probleme koji se kod gimbala javljaju kada ih se okači na stroj i krene letjeti. A to bi moglo biti dobrano zahtjevno i izazovno. Na, GOPRO još kako tako, al na većim teretima sasvim sigurno.
 
 lp
 Toni 

 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #605
Slažem se s Tonijem.
Jazavac, malo si napuhal cijene, ja to napravim za duplo manje, kinez za 10 puta manje.

Nego, dokazalo se da se sve da hakirati.
Pozitivno je da se neće objavljivati, zato ljudi, dajte pare Alexu, zaslužio je.
Bar smo pokazali da i u HR ima pametnih ljudi i pokazali rcgroups-u da postoji i FlyFreak ;)

pozdrav,
Nunika

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #606
Dečki ajde vratimo se temi :) , svako ima svoje cijene i cijeni svoj rad i poštujmo to! Neki žive za modelarstvo a neki od modelarstva...

Pitanje di ima kupit tanke bakrene žice 0.1-0.2?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #607
Slažem se s Tonijem.
Jazavac, malo si napuhal cijene, ja to napravim za duplo manje, kinez za 10 puta manje.

Nego, dokazalo se da se sve da hakirati.
Pozitivno je da se neće objavljivati, zato ljudi, dajte pare Alexu, zaslužio je.
Bar smo pokazali da i u HR ima pametnih ljudi i pokazali rcgroups-u da postoji i FlyFreak ;)

pozdrav,
Nunika

Daj broj mobitela ja imam gotove drivere za brushed i brashlees gimbal pa da vidim za koliko bi ti to napravio.
Treba izraditi ploćice i polemiti sve elemente.
Nemoj sada zaj***ti kada si reko.
Odma te zovem i ovako tražim još uvjek najeftinijeg iz kine su mi ponudili cijenu za 20 komada za 12 dolara za komad samo pločica za elemnte da stave još toliko plus cijena elemnata.
E sada da vidim za koliko ti to napraviš?
Lljepo ti dam shemu pa napravi. dobiješ je još danas ili ti je dofuram osobno ako si u zg.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #608
Dečki ajde vratimo se temi :) , svako ima svoje cijene i cijeni svoj rad i poštujmo to! Neki žive za modelarstvo a neki od modelarstva...

Pitanje di ima kupit tanke bakrene žice 0.1-0.2?

Morlok, ali moraš kupiti barem kilu :). Možeš zagnjaviti dobrog čovjeka u Trafo d.o.o. Sveta Nedjelja. A mogu ti i ja prodat 0.20 (kupio sam kilu :D).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #609
Dečki ajde vratimo se temi :) , svako ima svoje cijene i cijeni svoj rad i poštujmo to! Neki žive za modelarstvo a neki od modelarstva...

Pitanje di ima kupit tanke bakrene žice 0.1-0.2?

Morlok, ali moraš kupiti barem kilu :). Možeš zagnjaviti dobrog čovjeka u Trafo d.o.o. Sveta Nedjelja. A mogu ti i ja prodat 0.20 (kupio sam kilu :D).
Ok, ma tražim što tanje žice, ovi iz morloka su mi htjeli 6kg uvaljat :D našao sam na http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=297 samo nemaju na stanju tu koja mi treba :(

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #610
Da ovi iz morlaka ne motaju manje od 0,20 koliko sam shvatio jer ova tanja puca prilikom premotavanja pa se njima ne da zafrkavati sa time.
Ali gledaj to sa druge strane kupiš pa imaš :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #611
Ček, al može se napraviti sa žicom 0.20?
Alexi na putu, javim rezultate čim namotam motore.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #612
alexmos je u zagrebu..putovao je brzinom munje.......  :P :P :P
3/7/2013 12:59:00 AM   DENMARK   COPENHAGEN INC   Insert item into bag      
3/7/2013 11:20:00 AM   DENMARK   COPENHAGEN INC   Send item abroad (EDI-received)      
3/7/2013 3:52:00 PM   CROATIA   ZAGREB 10003   Receive item at office of exchange (Inb)      
3/7/2013 5:50:00 PM   CROATIA   ZAGREB 10003   Send item to domestic location
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #613
Evo do sad sam se zahebavao sa njemačkim kontrolerom, natjerao sam ga da radi nakon puno muke. Sada preostaju motori :)

[attach=1]