Skip to main content

Topic: RC elektro gliser (Read 88878 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RC elektro gliser

Reply #31
pa di ti nabavis sve te motore, i ostale stvari???  race

Odg: RC elektro gliser

Reply #32
pa di ti nabavis sve te motore, i ostale stvari???  race

kina.....
imaš dolje linkove ne online ducane
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: RC elektro gliser

Reply #33
Ha ! nažalost od pokojnog Branka !Kod mene su ostala oba dva kalupa !

Odg: RC elektro gliser

Reply #34
Jel govorimo o istom branku. Jendrašić? Ako da nisam znal da je umro. culi smo se zadnje u proljece prosle godine kad me zvao na utrku.

ti si isto vozio takav gliser?

Odg: RC elektro gliser

Reply #35
Brankec ti je umro 25 ili 26.6 prošle godine !
On mi je dao kalupe od dva njegova ćamca(jedan ovaj tvoj i još opakiji!) napravio sam par komada (dok su me držali čamci,a to je bilo vrlo kratko )Ako češ trebati još koji ,javi se !

Odg: RC elektro gliser

Reply #36
robi poslah ti poruku.

marko...sve kina.. to je najeftinija opcija jedino sto treba cekati skoro mjesec dana

Odg: RC elektro gliser

Reply #37
nazalost u hrvatskoj ces tesko naci to sto trazis.

najjednostavnije ti je kupiti vec gotov model tipa konzum, pa ga modificirati po zelji.

do 300kn se ne placa carina
Gdje ima tih modela tipa Konzum. Trazio i nisam nasao.
LP

Odg: RC elektro gliser

Reply #38
ovaj je isuvise brz i to sa motorom koji kosta 0.90 EUR
dok ne vidite necete vjerovati sa tako slabom motoricem

Odg: RC elektro gliser

Reply #39
donko  bilo ih je jedno vrijeme u konzumu i spartaku

Ivan Iowa moze kakav link na video?

Odg: RC elektro gliser

Reply #40
evo nasao sam gdje se moze kupiti taj bingo race http://www.toys-port.com/  nalazi se pod eco

uglavnom to je 40cm gliser koji nije tezi od pola kile, uz brzinu od 40kmh.

evo ovdje je jedan brushles gliser sa "pristojnom" brzinom

RC boat 126km/h in Taiwan



Odg: RC elektro gliser

Reply #41
@RACE

Na motor koji si naveo na početku, moraš obavezno staviti kavitacionu elisu i to 35x-40x, ako ideš direktno bez getribe. U protivnom ti se čamac neće niti pomaknuti kad digneš okretaje iznad 30000. (naravno, ovo je u slučaju 3s baterije)
Vidim da si svu elektroniku stavio na jednu stranu čamca, da li si siguran da je masa elektronike jednaka masi baterije ? Gdje ti je težište modela ?
To su sve stvari koje treba uzeti u obzir.
Isto tako vidim da si uzeo regler koji nije predviđen za čamce. Bilo bi bolje da si uzeo neki koji ima vodeno hlađenje.
Ako ćeš koristiti ovaj regler, obavezno programiraj da radi bez kočnice, jer ćeš inače trebati kamion elisa  ;)

Odg: RC elektro gliser

Reply #42
jel moze malo objasnjenje oko elisa.
na mojoj pise 37.5P....sta znaci ta oznaka i koja je razlika izmedju p i x..dal je P potpono potpljen prop, a x polu uronjen?

masa baterije je veca od mase elektronike, ali sam zato elektroniku dignuo malo vise a baterija ce biti uz samo osovinu sa druge strane...

znam da regler nije predvidjen za camce, ali ako se bude grijao slozit cu mu vodeno hladjenje...vec sam ga isprogramirao da bude bez kocnice..ona je potpuno nepotrebna..


Odg: RC elektro gliser

Reply #43
Kod Graupner elisa (a ti vjerojatno imaš takvu) 37,5P znači da je promjer elise 37,5mm, a oznaka P je standardan korak.  Oznaka X je produženi korak.
Kad sam spomenuo da prijemnik nije za čamac, mislio sam da nije vodootporan, tako da ti se lako može desiti da zapliva, ako ti pukne crijevo od vodenog hlađenja, ili ako uđe voda na neki drugi način.

Odg: RC elektro gliser

Reply #44
Mozda netko zna gdje se moze nabaviti ovakav mijerac brzine sto se vidi na kraju videa ovog camca?? Ili  nesto slicno...