Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 274207 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #465

@ Toni
Je, evo vidim ... sad prije sat vremena sam se vratil sa skijanja iz Austrije,
pa vidim da već ima par slikica sa Plesa, sa službene primopredaje ...
Naši spoteri su bili vrijedni , hvala im . :)


lp Pero

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #466
kada smo već kod helića... svaka kila je presudna  :-\


Quote
Agencija za istraživanje zrakoplovnih nesreća utvrdila je da je
 helikopter bio 100 kilograma teži od dopuštenog maksimalnog limita.

http://www.jutarnji.hr/misteriozni-pad-helikoptera-s-poduzetnikom-i-tamburasima-zasto-je-zapravo-pala-letjelica-na-a1-kod-cvora-prgomet-/1502460/

Quote
umjesto dogovorena dva putnika, na mjesto polijetanja došle su tri osobe, a s obzirom na to da je helikopter registriran za četiri osobe, pilot je procijenio da može primiti i trećeg putnika. I pogriješio. Osim trećeg čovjeka, u helikopteru su se iznenada našli i harmonika, cerada, kotači te torba s alatom i sve je to uzrokovalo situaciju u kojoj “helikopter nije mogao lebdjeti bez utjecaja zemlje ili letjeti na minimalnim brzinama”.  Stoga je nakon odvajanja od tla, nekih pola metra iznad zemlje, počeo horizontalni let da postigne progresivnu brzinu potrebnu za penjanje, no na brzini od 30 kt pojavilo se upozorenje “low RPM”. “
U tom je trenutku helikopter bio prenisko i preblizu raskrižju gdje su prolazili auti i gdje je bio semafor, i pilot nije mogao povećati broj okretaja rotora (spuštanja kolektivne palice) pa je iskoristio inerciju helikoptera s ciljem kratkotrajnog povećanja visine i preskakanja prepreke na raskrižju. No pao je na tlo, helikopter se zanio i prevrnuo na lijevi bok.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #467
Jel se zna ko je bio pilot?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #468
Macola  :D :D :D



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #471
Živio Toni , ma ne vidim dobro, snimka je malo mutna....je li ga zakačio bomber desnim krilom ? Ako i je nisu se puno uzbudili.... :D

Naknadna pamet : otišao na origin i sve je napisano Hvala Toni.
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #472
da, malo ga iznenadilo !  :)  Jbg, mozak mu nije odradio... moglo se svakom desiti.
Čini mi se po snimci, da snimatelj dok je snimao uopće nije skužio ovo ''prevrtanje'' na bok od 16-ice,
on je tolko fokusiran na B-1 da nastavlja uredno pratiti  i snimati polijetanje onog prvog B-1
i izgleda da tek kad krene ponovno pratiti drugo polijetanje B-1 skuži prevrnutu 16-icu na bok u kadru !!  :)
A bome i ovi okolo, svi uredno hodaju, ko da se niš nije desilo, avioni normalno rulaju naokolo, polijeću ....

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #473
E moj Pero .....lova kvari ljude... :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #475
Ne vjerujem Pero da će se ikada lovački piloti srest face to face osim na igricama...previše love poreznih obveznika ,a ni majke mladih lovačkih ''asova'' ne bi dopustile da im se ljubimci deranžiraju.....lol :D

Note:Više mi RC letači riskiramo love i živaca ,kvocanja supruga itd ,nego ovi novi mladići u strojevima od 100 M.. ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #477
Quote
Dr.Tom   
mislim da mu fali malo utega u lijevome  




 :) :)


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #479
Evo nakon nekoliko godina priča i priča o novom Japanskom stealth zrakoplovu,
ponovno se Japanci malo vratili  u centar pažnje a sve zbog promocije za javnost, novog Mitsubishi ATD-X-a.
Do sada je već nekoliko puta odgađan prvi let i pošto praktički još nije ni poletio,
predstoji nam tek da vidimo u sljedećim mjesecima, kako će se dalje razvijati ta priča s tim njihovim
prototipom i demostratorom tehnologija, koje polako usvaja Japan.
No gledajući sve ove video klipiće o njemu do sada, mogu primjetiti i malo mi je "čudna" ili
bolje reći zastarjela ova izvedba vaktoriranog potiska motora.
Takvu izvedbu vektoriranja imao je prije više od dvadeset godina
tada eksperimentalni Rockwell-MBB X-31!" ???
No, ipak , i drugi su počinjali tako, pa mogu samo reći bravo za Japance !!

http://www.youtube.com/watch?v=ue5ibmibW0w




https://www.flightglobal.com/news/articles/atd-x-to-spur-japans-advanced-fighter-research-421374/


http://www.airrecognition.com/index.php/focus-analysis-photo-report-aviation-defence-industry/aviation-defence-industry-technology/2347-new-pictures-of-japan-s-atd-x-shinshin-5th-gen-aircraft-demonstrator.html