Skip to main content

Topic: Upozorenja nikada dovoljno (Read 4047 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Upozorenja nikada dovoljno

Otprilike ovako djeluje propeler(u ovom slučaju multikopter) na ljudsko meso pri udaru brzinom od 50 kmh:

http://www.youtube.com/watch?v=QQoTQZcwZWE
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #1
Mislis na svinjsko meso:)


Ich seh den Wald vor lauter Bäumen nicht.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #2
Pa nije uopće morao ni uključiti motor, dovoljno bi bilo da ga je samo zabio u to meso...

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #3
Pa nije uopće morao ni uključiti motor, dovoljno bi bilo da ga je samo zabio u to meso...
Problem kod elektro motora je upravo taj što elisa "melje" dok god ESC daje "struju"; zato kod elektromotora nastaju povrede kao da si rezao na mesoreznici šnite salame. Kod SUS.motora, kada klip jednom stane, prekida se proces,l motor je ugašen.

Povrede koje sam vidio od elektromotora ekvivalentne snage u odnosu na metanolca izgledale su mi puno gadnije i sa puno rezova.
Damir

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #4
Dragi Damire , hvala ,tako da ja ne moram objašnjavati..... :D :D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #5
Quote
Otprilike ovako djeluje propeler(u ovom slučaju multikopter) na ljudsko meso pri udaru brzinom od 50 kmh:



Treba još dodati 3. Newtonov zakon :


[attach=1]


Znači u stvarnosti bi ozljede bile pliće , ali često brojnije (rotacija nakon udara (više motora))

U svakom slučaju,ne volim ih blizu sebe


Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #6
Bilo je i u mithbustersima sličnih testiranja udarac "drona", ugl propeler koji se vrti je gadna stvar. znaju to letači helića ili jedne slobodno leteće kategorije F1C di se motori vrte bolesnom brzinom.. ugl. zaustaviti bilo koji prop, ili elektro ili metanol je jako bolno...

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #7
Mene nikada nije opalila elisa..iako sam sa metanolcima počeo petljati još 77' ... struja je već izazov za ostati bez ogrebotine, pogotovo kada podešavaš na radioničkom stolu.

Dakle vrijeme je da odam tajnu "kako"  :D : postoje rukavice koje perfektno štite i od jačeg motora. Hokejaške rukavice imaju ugrađene zaštitne jastučiće od prešanih celuloznih niti - prsti trebaju ostati na ruci ako netko zapliva po ledu a drugi naleti na šaku sa klizaljkom. Provjereno štiti !

Ovo ima smisla samo kod startanja metanolca i podešavanja fergazera, za struju - hm, nisam baš siguran da nakon više udaraca u seriji elisa nebi raskopala zaštitu.

Damir

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #8
Quote
Mene nikada nije opalila elisa..iako sam sa metanolcima počeo petljati još 77'

Mene su do sada elise metanolaca toliko često klepile, da kada bih se vratio neozlijeđen sa letenja, imao bih osjećaj da nisam ni letio. Valjda su mi zato i dan danas najdraži klipni modeli :D

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #9
Meni se nekako čini da je elektro starter za benzince i metanolce veliki čuvar prstiju. A ozlijede često nastaju ako model nije dobro pridržavan pa krene nako starta naprijed.

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #10
I čak bi se usudio reči da nisu samo propeleri ti kojih se treba pazit. Jednom sam si uspjeo natjerat svoju nitro nandu nitro 1/8 skale (autić) na nogu, zdrobio sam i napola odvalio nokat na nožnom palcu i to kroz obuču, to je jedno 2mj bolilo.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #11
Bio sam aktivan natjecatelj u F-1-C , tu je prop 7x3 od staklene vune preklopni,motor Rossi 15 ABC sa 25-30 tisuća ok/min ,i ako nemaš elektro starter (onda smo ga zvali ''medo'') nemaš velike izgleda da sačuvaš prste.A u ovakvoj kategoriji događaju se i druga ''čuda''...pucanje radilice itd.Znaju ovi stariji.Ali treba se čuvati zaista i nikada podcjeniti situaciju.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #12
Quote
Bio sam aktivan natjecatelj u F-1-C , tu je prop 7x3,motor Rossi 15 ABC sa 25-30 tisuća ok/min ,i ako nemaš elektro starter (onda smo ga zvali ''medo'') nemaš velike izgleda da sačuvaš prste.A u ovakvoj kategoriji događaju se i druga ''čuda''...pucanje radilice itd.Znaju ovi stariji.Ali treba se čuvati zaista i nikada podcjeniti situaciju.

Ovo što čitam,zvuči mi kao zabava, i to vrhunska !

Trebate biti sretni što ste iskusili to zlatno doba modelarstva.


Odg: Upozorenja nikada dovoljno

Reply #13
Vale ,jesam sretan iako bi želio biti malo mlađi..... :D :D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes