Skip to main content

Topic: Afhds rx failsafe (Read 3633 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Afhds rx failsafe

Dakle imam staru stanicu koja radi na afhds protokolu i želio bi je koristit uz pojačalo signala za fpv.  E sad me zanima imali koji rx tog protokola da ima opciju fs, pošto ja ne uspijevam nać ništa takovo na netu a ovaj moj rx koji je došao uz stanicu nema tu opciju. Već sam ugradio pojačalo na stanicu i imam domet 5km na podu tako da mislim da će u zraku bit dosta bolje. Kvaka je u tome da sam tek nekidan dobio storm osd i shvatio da nemogu koristiti ovaj rx koji imam jer nema fs . Ako netko zna za nekakvo rješenje bilo bi super a ako ne onda ću morat nabavit neki drugi tx i rx koji imaju potrebne funkcije.
 :(


Odg: Afhds rx failsafe

Reply #2
uh to bi bilo super jednostavno rjesenje . meni treba da kod gubitka signala odrzava throttle na 60%.
 :)

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #3
mogu pitati s kojim ciljem ti treba gas na 60%?

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #4
Pa zato jer storm osd u rth funkciji upravlja sa aileronima i elevatorom, a nešto mora održavat gas na motoru da bi vratio model

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #5
u tom slucaju mislim da ovi failsafe moduli sto idu izmedju prijamnika i servoa nisu rjesenje koje trazis. radije investiraj u RX koji ima failsafe.

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #6
Sve preporuke su dobrodošle.  Prvenstveno tražim takav rx koji radi na AFHDS protokolu jer ako nema takav, onda trebam i stanicu i rx

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #7
Pazi najidealnije 9xr pro, frsky xjt modul i l9r prijemnik ides 5km stock antenama imas failsafe i sve sto ti treba i netreba. Tebi treba faisafe za gas i rth gas max 50%. Znaci kad ostanes bez signala pali rth i daje gas 50%.

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #8
da upravo tako, znam da je ta opcija super samo trenutno pokusavam sa sto manje ulaganja osposobit ovaj fpv avion. pa zar nema nijedan rx ove afhds modulacije koji ima opciju failsafe? ???


Odg: Afhds rx failsafe

Reply #10
Tesko ikarus,to je i do stanice,ne samo do prijemnika.


Odg: Afhds rx failsafe

Reply #12
Tesko ikarus,to je i do stanice,ne samo do prijemnika.

Failsafe nema nikakve veze sa stanicom; zato se i zove failsafe jer je veza sa stanicom pukla.

ovdje bi bio JAKO oprezan:  kada neki prijemnik izgubi vezu sa stanicom, može djelovati na 4 načina:

1. postavi izlaze u neku širinu impulsa (dakle ima failsafe koji je isprogramiran)
2. ako prijemnik nema failsfe - može zadržati zadnju dobru informaciju - tj. servači i otalo ostaju u položaju u kojem su bili kod zadnjeg dobrog signala. Ako tu ugradiš failsafe između prijemnika i serva - to je teški fulanjac jer failsafe prima "neki" signal koji je za njega samo signal te se ništa ne događa
3. prijemnik nema failsafe, ali izlaze postavi bez signala - tada bi ugrađeni failsafe između prijemnika i serva imao smisla-
ovo se može isprobati; kako se prijemnik ponaša kada se ugasi stanica?
4. ovo je samo teoretska mogućnost: gubitkom signala prijemnik bez failsafe ode u neki "nepredvidivi" nivo ili širinu signala i failsafe ugrađen između prijemnika i serva hoće-neće djelovati. Ovo  bi bilo "neprediktabilno" ponašanje, prava prilika za dobar kreš.

Kao što vidiš, za bilo kakav ozbiljniji model prijemnik sa failsafe je nužnost.
Failsafe ne radi ako prijemnik nema kvalitetan izvor napajanja, tj. padom napona recimo na bateriji, failsafe neće odraditi, isto lijepi kreš.

Damir

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #13
Istina sto diogen kaze da je failsafe vezan samo uz prijemnik al ja sam mislio na to da s ovom stanicom da i postoji prijemnik nema nacina na koji bi se uprogramirao failsafe u prijemnik.

Odg: Afhds rx failsafe

Reply #14
Znači svakako trebam drugi tx i rx. A ja se ponadao da neću trebat još para ulupat,  al što je tu je, nabavit ce se nešto. Hvala vam na odgovorima
Pozdrav sa Hvara