Skip to main content

Poll

Sto kazete na Zagi Dogfight da se ozivi ta ideja

  • Ja sam Za
    19 (95%)
  • Ja sam protiv
    1 (5%)

Total Members Voted: 20

Voting closed: July 26, 2010, 04:25:53 pm

Topic: samo ideja (Read 11080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: samo ideja

Reply #15
raspon 120cm maksimalno,original delta Zagi krilo,bez nekih iznimki osim na vertilakcima,tu se moze menjati,baterija 3s 2000mah max....materijal:stiropor,stirodur,depron,bez ojacanja osim..presvlake od selotepa-trake,samoljepljivih tapeta ili slicnog..motor iskljucivo natrag,2 kanala....i trake npr nekih 3m dugacke ...kaj kazete na te dodatke?

vuk-t
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: samo ideja

Reply #16
mislim da bi trebali svi imat podjednaki setup bez velikih  odstupanja... jer kada bi nekog lovio on bi ti zbriso taj cas ako ima  jaci setup....
pa u tome bi bila car tj. mozes ga nabrijat do mile volje

Odg: samo ideja

Reply #17
Uvođenje podjednakog setupa - zaboraviti odmah i trajno !
Već nekoliko godina traju nadmudrivanja za kategoriju F5J-400 i nikako da se ujednače, sada su u Eurokupu Slovenci čak odustali od tekme u Krškom i još problemi nisu riješeni jer svatko ima svoje ideje.
Ne postoji način da se setup uskladi potpuno pravedno, jedino što je dosada usklađeno sa koliko-toliko smisla je F1Q kategorija koja ograničava težinu baterije na max 90 grama, pa se izvoli snaći za ostalo.


Ja nebi komplicirao!


Zato mi se nekako najviše svidja prijedlog od Vuka-t uz napomenu da bi za batke mogli podići maksimum kapaciteta na 3S 2500 mAh, jer većina Zagiljubaca vozi sa 3S 2200 mAh.


Damir

Odg: samo ideja

Reply #18
evo, još nije ni počelo, a već se limitiraju stvari  ;)

eto meni ne paše limit od 2500mAh jer koristim polyquest 2550mAh imam ih previše komada da bi sad uzimao druge.....

uglavnom moja poanta je da limit elektronike nije potreban.....

ako je Zagi, jedini limit, 120cm raspona pogonjen motorom od iza na 3 lipo čelije...... mislim da je ovdje više nego dovokljno da se svi prilagode.....

veličina baterija i veličina, tj. jačina setupa mislim da nije uopče bitna

možda bude netko složio raketu, ali onda mu nema ni smisla takmičenje jer borba se temelji na okretnosti modela, a ne vožnji brzinama iznad 150km/h.....

a ako neko želi koristiti batke od 5000mAh to može biti samo njemu na štetu, jer sa većom masom model ima puno lošije manevre koji su bitni za dogfajt


limitiranje "kategorije" samo bude otjeralo potencijalne natjecatelje, a tak i tak se bude na prvom okupljanju pokazalo kaj prolazi najbolje u borbi....
tak da prvi modeli bi baš i mogli biti prepušteni mašti ...... dok god izgledaju kao ZAGI na 3 lipo čelije.....


evo moje mišljenje....

Denis

Odg: samo ideja

Reply #19
Dex, zar bi ti reskirao Polyquestke u dogfajtingu ? :D


U biti se slažem sa tvojim opaskama,  zapravo mi se čini da oni sa manje 'S' recimo 2S imaju i jednu prednost: veča elisa ! A to znači da lakše nekom cvikaš trake ili mu se prošečeš po krilu... usput, ako je netko prebrz i udari te odostraga, melješ ga sa svojom elisom !
Ima dakle dosta mogućnosti!

Odg: samo ideja

Reply #20
evo da skratim muke kolegama...

hajmo sve predloge zakljucke usvojenice i sve sabrati u jedno pa da vidimo sto kazete

"Zagi dog fight"-raspon krila 120cm , izrada modela od svih ekpandiranih materijala(stiropor,stirodur,depron..ili nesto slicno),model izradjen bez ikakvih ojacanja(ramenjaca,napadna ivica,izlazna,d-box..ili nest slicno)dozvoljena presvlaka sa selotepom,folijama,samoljepljivim tapetama,iskljucivo Zagi delta krilo bez ikakvih promena,profil po volji i vertikalni stabilizator po volji.
Setup:motor po volji,propeler po volji,baterija 3s 2200mah dva servo-dva kanala,tezina po volji.
-na svaki kraj krila (vinglec) direktno zalijepiti (bez predveza)  crvenu krep traku za ukrašavanje dužine 5 metara širine oko 3 cm
-jedan dio letjelišta proglasi se zabranjenom zonom zbog publike, promatrača, parkirališta..
-na znak startera starta se i čeka 10 sekundi za početak borbe, isto na znak startera
-borba traje 5 minuta, učesnici nastoje presjeći elisom traku konkurenta ili ga onesposobiti u sudaru
-pobjednik  je onaj tko sleti sa najvećim zbrojem dužina obje trake, ili tko zadnji  sleti unutar 5 minuta sa ispravnim modelom, tj. modelom u letnom stanju  (tolerira se ispražnjena baterija).
Svi učesnici izjavljuju da neće kriviti drugoga zbog sudara i oštećenja modela!
Svi učesnici dužni su nakon borbe pomoći u sakupljanju ostataka modela sa letjelišta!

eto mini pravilnik sve u jedno i da..ako se ikad odrzi to natjecanje sudac provjerava trake i daje trake natjecatelju,odnosno da nebi bilo neke mini prevare sudac daje odgovarajucu traku

Kaj velite decki? ?

Vuk-T

i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: samo ideja

Reply #21
sve jasno, sažeto sve što se pisalo na 2 strane....

samo ne kužim potrebu limitiranja baterija?
ne govorim to zato jer bi ja koristil veće.....  nego limit baterija nema smisla

šta je sa onima koji imaju Rhino 2250mAh baterije? moraju kupovati nove baterije iz kine samo da se mogu družiti sa kolegama na livadi i sudjelovati u dogfajtu?

čim manje limita se postavi to bude više takmičara

meni više smisla ima postaviti limit maximalne mase, da se izbjegnu cigle u zraku koje bi mogle ozljedit nekog.....
pa nek trpaju ko šta želi na zagija do dozvoljene mase.... tak i tak bude svima u interesu čim manja masa koja nosi bolje manevre u zraku....



Odg: samo ideja

Reply #22
Mislim da nema smisla ograničavati baterije osim na 3S,  jer manje razlike u težini ne znaće puno na svojstva modela, a smanjuju broj mogućih učesnika. S druge strane preteška baterija vidljivo utjeće na letna svojstva Zagija.

I još nešto: raspon  max 120 cm, jer postoje i izvedbe sa nešto manjim rasponom i solidnim manevarskim sposobnostima (Divinity i slićna leteća krila od deprona).

Sjetio sam se da treba ubaciti još neke detalje da nebi bilo ponovljenog startanja unutar borbe:

-model se starta iz ruke bacanjem, proizvoljno sa ili bez rada motora u tom momentu
-službeni let završava znakom startera nakon 5 min kada je daljnja borba zabranjenja
-pojedinac može završiti let i prije 5 min, let je završen kada model ili njegovi bitni razasuti dijelovi dodirnu zemlju ili čvrstu prepreku (npr. stablo)

.... ovo u biti znači: ako tokom borbe tresneš model o zemlju i on se odbije pa može nastaviti let - i dalje si u borbi:
no ako model zakači tlo ili neku prepreku i ne može ponovo poletiti bez da se starta iz ruke, let je završen

Damir

Odg: samo ideja

Reply #23
ideja je odlična, i naravno da ju podržavam.
pravila, mislm da 120 cm i 3s te motor iza su sasvim dovoljni
ja vozim svoje na 3000 i 4000 3S i neču kupit druge jer ih imam 10 kom, istina da su nešto manje manevarske sposobnosti ali to je samo moj problem, ne?
moramo li imat stabilizatore?
inače moram potražit sliku di sam sa svojim zagijem vukao dva balona, dugoljasta oko 60 cm promjera oko 10, tak da zagi može dobro povuč svašta

Odg: samo ideja

Reply #24
Ti Denise uvijek moraš biti poseban naravno da trebaju stabilizatori i mislim da se ti nebi smio natjecati to nije dobro. :P :D 8)


Odg: samo ideja

Reply #25
hehe Decki sorry sto prekidan temu i sve ali kao sto se vidi ja sam postavio anketu..i svi su "ZA" ali samo ej jedan protiv,cujte ako nije tesko toj osobi sto je glazala za "protiv"da kaze svoje razloge????


Vuk-T
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: samo ideja

Reply #26
mi glasali,  naravno za
a ti lijo se pazi da ti gyro ne dođe, več ste vježbali za ovo :D
ja ču si morat jednog posebno napravit za ovo, samo neznam još kaj če nam trakice, mislim da če ovo više ići ko autići u lunaparku, na sudaranje :D