Skip to main content

Topic: zagi AERO (Read 10884 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: zagi AERO

Reply #15
Slažem se u potpunosti Toni, ali ovaj puta: start ide na gumu ! Jasno ti je i zašto !  :'(

Pilota Zagija imamo dovoljno i ja se prijavljujem, jedino su nam rasponi cca 120 a kako ih onda 'preklopiti' na 166 cm?

Što se tiče release-uređaja, imam izvrsnu shemu sa gumicom i jednim servom, taj princip primjenjujemo kod determalizera na takmičenjima: sigurno oslobađa, jedino bi kod nas bila izgubljena gumica, što i nije neka šteta jer ih imam doma na kile.

Ima li još zainteresiranih?

Damir

Odg: zagi AERO

Reply #16
na gumu na gumu ovoga puta...nego čini mi se da su dugoselci radili i manjega zagija od 120 cm pa možemo pokušati i s takvim premda mi se i dalje čini da bi ovo išlo i sa standardnim....ha možemo probati....bar se zagiji brzo rade....
 
Toni

Odg: zagi AERO

Reply #17
Zapravo, zašto bi carrier imao dva Zagija ispod? Možemo probati za početak sa mojim Hortenom koji je 110, pa ga centriramo od ispod ? Povežemo sa dvije gumice koje idu svaka sa jedne strane prema naprijed gdje je servo za oslobađanje, a mehanizam ti je na priloženoj slici. Kako je fotka loša i mutna ide opis: dvije ušice u obliku slova 'U'  (  :D  ) fiksirane su na podlogu i između njih se provuče mala metalna šipka vezana za servo. Na tu šipkicu fiksiraš gumice. Kada servo izvuče šipkicu, gumice otpuštaju, mehanizam radi pouzdano i brzo i ne opterečuje servo, provjerili smo to nebrojeno puta, nikada nije zakazalo.


Damir

Odg: zagi AERO

Reply #18
.. a mehanizam za otpuštanje bi se mogao napraviti ovako (odozdo, naravno)...
Damir

Odg: zagi AERO

Reply #19
jedno što je kod velikog zagija kuka za gumu malo ispred težišta..tako da bi smetala zagiju "parazitu".....
 
trebalo bi smantrat kako to rješit..možda staviti kuku pri vrhu nosa no tada bi se dovelo u pitanje uspješnost lansiranja...onaj s videa nema taj problem jer su paraziti pomaknuti sa strana ... jedino kada bi napravili malu nosivu konstrukciju koja bi dala dovoljno lufta između velikoga zagija i parazita za nesmetano kačenje i otpuštanje gume.... ::)
 
Diogen imaš li kakvo praktičnije rješenje..
 
Toni

Odg: zagi AERO

Reply #20
Nažalost nemam neku ideju: ili oba Zagija startati pomoču motora zagija-Nosača, ili imati dva parazita odozdo, pa kuka za startnu gumu u sredini nije problem. Stajni trap ne dolazi u obzir..
Damir

Odg: zagi AERO

Reply #21
možda ovako
 
 

Odg: zagi AERO

Reply #22
Nekako me strah tog rješenja, ako modeli pođu prema gore zbog uzgona prije nego li se odvoji bungee, sajla će razrezati parazita od naprijed, a i ovako uvučena sajla bungee-ja bi mogla zapeti kod oslobađanja, pa onda i Zagi i parazit padaju vezani za Zemlju!
Damir

Odg: zagi AERO

Reply #23
i kaj sada radimo jednoga od 3 ili 4 metra ...miša mu maloga....
 
 
Toni

Odg: zagi AERO

Reply #24
Ma ne , delamo dva mala od 80-90 cm i jednog velikog od 200 cm i to je to!
Damir

Odg: zagi AERO

Reply #25
Kolege taman RCilija radi onog nekog velikog.....vi decki imate "male" zagije i et...taman i bapravite zak da gumica ide rpeko zagija(isprobano)i na jedan servo veliki zagi popne otkazi i vi ste AIRBORN
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: zagi AERO

Reply #26
A šta ste mi od teme napravili...
Vi i vaši zaigji, ha ha ha...
Imamo u garaži 1660 mm i 700mm zagi a i 1200 bi mogli između stavit pa nek se odvajaju postepeno, kad velikom iscuri bat, ostaju manji i zadnje najmanjeg pustit...

Odg: zagi AERO

Reply #27
novi rekord 182kmh
5100 + 4.75xc4.75
 
nemogu stavit sliku iz wavescopa jer je bmp???

Odg: zagi AERO

Reply #28
Prolaz max.MP4
 
evo ko nevjeruje nek si sam vadi ton, kamera ga nije ni snimila iako je prošao točno tuda.
 
a sad moram napravit pojačanje jer je nakon prolaska zavibrirao i nebi vjerovali savio se prema nazad pa je prop ostavio tragove na krilu lijevo i desno iako je imao po 5mm sa svake strane do krila. i servačima fali po zub???
znači moram kupit jači stiro, ovaj 10kg je bio oslabljem i hlađenjem