Skip to main content

Topic: Spektrum dx7 problem (Read 5364 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum dx7 problem

evo ovako bio sam u sinju na piketu letiti model easyglider pro i kao što piše imam spektruma dx7 2,4ghz prijemnik AR6100e, sve je bilo uredu prvih 15min dok u jednom momentu nisam izgubio potpunu kontrolu nad stanicom naravno glider se zabio s 30m u pod, provjerio sam bateriju i puna je prijemnik i dalje radi ali nemam pojma što se desilo zbog čeg sam izgubio kontrolu nad gliderom, neki mi kažu da je u blizini odašiljač možda zbog toga  :'(  sve informacije dobro su došle.



 


svaka čast :)

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #1
ako je u neposrednoj blizini odasiljac,moguce je,znam za jednu glasovitu padinu na kojoj dolazi do smetnji jer je odasiljac u blizini ali je to jedno jedino mjesto u cijeloj njemackoj a i smetnje su povremene pa je i to kod tebe malo vjerovatno da je uzrok stvarno odasiljac,
kod klasicnih uredjaja mora se paziti na polozaj antene u modelu,dalje od vodova el. i slicno,kod mene na 2.4 sve je jako zguzvano,prijemnik uz sam regler i LiPo direktno pored,i nikada nisam imao niti najmanje smetnje,

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #2
Kod mene na helicu, isto tako i jos sve zagurano u karbonski frame :)

Brown-out?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #3
A možda se samo unbindao ..... s vremana na vrijeme poželjno je provjeriti stanje RX-a i njegovih spojeva. Zašto nije otišao u safe mod ???? Po ovome što si napisao model ne samo da je odbio poslušnost već je počeo letit po svom nahođenju što je kod spektruma moguće samo ako je RX ostao bez napajanja. Što se odašiljača tiće, svoj Zagi letim oko razno raznih odašiljača i do sad nisam imao problema ( ne kažem da ih neću imati ).
Wesp je imao problema sa svojim modelom jer sam ja bio 80m dalje sa DX7 a Zagi mu je napravio smetnju pošto sam ga letio 300-400m od njega :P.
Šalu na stranu, mislim da je problem vrlo jednostavne prirode ma kako to sad komplicirano izgledalo.

RANGE Test.........???????? ( Ni ja ga ne radim redovito a model mi je Naj kad ga skoro i ne vidim )

Pozz

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #4
I meni se cini da je ostao bez struje,mozda se bec na Easyju pregrijao.

Tvornicki regler nije bas nesto, pogotovo ak ga tjeras na 3S lipo, umjesto 2S
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #5
Postoje dobre i loše vibre ( vibracije )--- slažem se sa Wespom

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #6
ok hvala na savjetima i još kako naprevite RANGE Test
svaka čast :)

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #7
na dx 7 sa stražnje strane imaš ono dugme za bindanje pa kad radiš range test samo ga stisni i drži..onda se udaljavaju što više od modela...nek ti model drži netko drugi i javi ako dođe do kakvih trzanja serva ili nekontroliranog paljenja motora...mislim da je u uputstvu 30 koraka kao referenca za range test al ti možeš napraviti i koji više...

Toni

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #8
Duje, letiti u blizini radio , TV odašiljača i slićnih stvari je kao da 'vučeš vraga za rep': bez obzira na kojoj frekvenciji radiš, 2,4 giga ili 35 ili 40 mega, prijemnik u neposrednoj blizini takvog odašiljača poludi jer nije u stanju blokirati vrlo jaka elektromagnetska polja. To se može događati stalno ili samo povremeno, ovisno o uvjetima, udaljenosti modela od antena, vlažnog tla itd.  Najbliže što sam letio takvom odašiljaču je oko 3 km i cijelo vrijeme me je bilo strah da ne izgubim kontrolu. Računaj da je tada samo odašiljač HR1 imao snagu od 10 magavata a naše stanice u pravili imaju oko 100 milivata, a prijemnici koji se koriste u modelarstvu su vrlo slabe kvalitete jer moraju biti maleni i lagani.
Damir

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #9
AR7000 bi morao raditi uredu svi ga hvale da je vrlo dobar ali ima JR ali pitanje je dali je kompatibilan s spektrum dx7 tu piše da je, a dali ga netko ima, kakav se pokazao. I naravno jeftiniji je malo od AR7000
 
JR RD721 7CH 2.4G DSM2 Receiver
$88.99 

RD721 7-Channel Receiver with DSM2(TM) 2.4G Technology
Features:
7 Channels
Includes Spektrum 2.4GHz DSM(R) technology.
Dualink(TM) System (patent pending) employs dual receivers for a robust link. 
Up to 4 receivers can be employed for special applications.
Dual battery ports.
Eliminates interference from intermal or extemal sources.
The easiest, safest way to fly.

Specification:
Typ : Full-range dual receiver
# of Channels : 7
Modulation : DSM2
Band : 2.4GHz
Dimensions : 49 x 25 x 15.9mm
Weight : 15g
 
svaka čast :)

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #10
ako je DSM2 onda je :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #11
AR6200 je također full range a jeftiniji je ( osim ako ti ne treba 7 ch RX )



DSM2 AR6200 6-Channel Receiver Ultralite
Overview

The AR6200 DSM2 6-channel receiver is a great solution for all model aircraft requiring full range up to six channels. This DuaLink receiver simultaneously gathers information from two receivers that is processed by patent pending Spektrum software that combines it to form the most vivid picture of an RF signal. This dual path redundancy, plus the fact each of the two receivers is located in a slightly different location, exposes each to a different RF environment and creates a bulletproof RF link in all conditions.

Key Features

    * 6 Channels
    * Internal and remote receiver
    * DuaLink technology
    * ModelMatch prevents flying a model using the wrong model memory (feature does not work with module systems)
    * ServoSync (feature does not work with module systems)
    * SmartSafe failsafe system

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #12
znači svi DSM2 prijemnici su kompatibilni s spektrumom dx7
svaka čast :)

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #13
DA

Samo ako imaš Spektrum kupuj Spektrumovo ( barem je jeftinije )

DX7, DX6i i DX5 su kompatibilni sa svim prijemnicima ( DSM i DSM2 )

Stariji model DX6 samo sa DSM

Odg: Spektrum dx7 problem

Reply #14
ok hvala svima na savjetima bravo ekipa  ;)
svaka čast :)