Skip to main content

Topic: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik) (Read 3237 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

pozz
htio bih se poceti baviti modelarstvom ali me muci samo jedna stvar pa ako mi netko moze odgovoriti sam na jedno pitanje

dakle muci me kupnja daljinskog upravljaca. zanima me samo dali ako kupim ovakav transmitter
http://www.ebay.com/itm/6CH-2-4g-airplane-Radio-Transmitter-system-program-same-FUTABA-6EXAP-6EX-AP-T6AP-/150675719946?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item2314f9070a#ht_3920wt_923

te ako naknadno napravim novu letjelicu (nevezano bilo heli ili avion) dali mi odgovara npr . ovaj reciver prilozenom transmitteru.
http://www.ebay.com/itm/Turborix-2-4Ghz-6Ch-Digital-RC-Digital-Receiver-3rd-G-/130564306116?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item1e663d34c4#ht_6796wt_885

to je jedina stvar koja me muci, jer mislim da svi mislimo da je ekonomicnije imati jedan kvalitetniji daljinski , a naknadno kupovati prijamnike

ajmo experti , malo akcije i pomozite mi :)


Odg: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

Reply #2
Preporucam postenu stanicu.
Za pocetak ako je lova problem svakako Turnigy 9X
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

Reply #3
Da se nadovezem, di nabaviti Turinigy 9x u Hrvatskoj?
Lp,
Alex

Odg: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

Reply #4
idk za Hrvatsku al meni se cini da su cijene ok na ebay-u

Odg: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

Reply #5
Zvonimire, i ja sam slično razmišljao kad sam ulazio u hobi..meni je na nišanu bila obična 6 kanalna od FlySky-a...no odustao sam kad sam našao Turnigy 9x. Kako god okreneš, prvo se dobro raspitaj i informiraj o potrebnim papirima kako kasnije nebi bilo problema kad (ako) zapne na carini. Oko ekonomije i naknadnih prijemnika se slažem, no tvoj odabir s gore navedenih linkova je daleko od kvalitetnog daljinskog  ;)

meni se cini da su cijene ok na ebay-u

Za Turnigy 9x? Najjeftinija je 140$, jeftino do bola... FlySky od 100$...u Hrvatskoj se to dalo nabavit prek RC Monstera...probaj, al sumnjam da ćeš nešto riješiti jer i mnogim drugim kolegama prije tebe to nije uspijelo...ostane ti jedino Hobbyking (Turnigy 9x) ili LeaderHobby (FlySky TH9X) s daleko boljim cijenama od eBay-a. Naravno, uz prethodno izvađenu dozvolu za uvoz ili ako zamoliš nekoga s foruma da ti nabavi na svoju dozvolu.

lp,
Marko

Odg: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

Reply #6
Lijep pozdrav!
Evo i mene ste zarazili sa tim zrakomlatima   ;D Vec dva tijedna citam i pratim zbivanja u svijetu RC modela.Da ne duzim, helic je narucen sa eHiroba CopterX CX 450PRO V3 Kit i esc, motor, dok ostali dio elektronike t.j. servaci i giro bu doslo sa HK-a.Problem je stanica, na HK je nema, u dva tjedna se pojavila dvaput ali je prodana i po vecoj cijeni od navedene, no vidim da tu spominjete stanicu sa leaderhobby-a.E sad ni to problem narucit, vec bu problem ak zaglavi na carini.Nije mi jos uvijek jasno dali netko od vas koji su vec platili dozvolu hakoma moraju bas oni narucit tu stanicu ili mogu ja a da mi oni ako su voljni ustupe dozvolu.Znaci trebam pojasnjenje.Ako mora vlasnik dozvole narucit stanicu, odmah se trazi dragovoljac.
Hvala.
Darko.

Odg: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

Reply #7
S turnigy 9x i s tom stanicom s leaderhobbya mogu vozit multije i zagije?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pomoc oko odabira radio transmittera i recivera (daljinski , prijamnik)

Reply #8
mozes a i dozvole su ukinute ne trebaju ti vise

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.